FormasyonBilim

Dönen varlıkların Ciro oranı

Piyasa ekonomisinde, şirketin konumunun kararlılığı bağlıdır çalışmalarında, kendi faaliyeti büyük ölçüde nedeni niyet, kaynakların etkin kullanımı, piyasaların genişliğine, ekonomik sürdürülebilirlik.

Şirketin faaliyetinin mali yönüyle mümkün cari varlıklar ve diğer göstergelerin ciro oranını analiz yapar varlıklarının ciro, görünürdeki oranıdır.

fonların ciro karakterize göstergelerin önemi, bir şirketin karlılığını sağladığı gerçeği ile açıklanabilir.

katsayısı varlık devir hızı (kaynakların etkisi) toplu olarak şirketin toplam sermayesinin ciro oranını görmenizi sağlar. Bu İncelenen dönem, veya kaç para birimleri her üniteyi verdi için tam bir tedavi döngüsü ve üretim vardır ne kadar zaman gösterir.

Ciro oranı yıllık ortalama olarak, satışından elde edilen net hasılat bölünmesiyle hesaplanır sermaye maliyeti. Gösterge kaynağı ne olursa olsun, varlıkların kullanımının etkinliğinin değerlendirilmesini sağlar. kaynakların etkisiyle belirlenmesi varlıklara yatırılan her rublenin alınan kar miktarını gösterir.

devir hızı şirketi, likidite ve ödeme gücünü mali durumuna bağlıdır. kaynakların etkisiyle önemli bir gösterge dönemi ve devir hızı vardır. ikincisi sermayenin birçok dönüşler belli bir süre içinde gerçekleşti gösterir. yatırım getirisi ticari işlemler veya meydana gelecek olan ortalama süre üretim kaynakları, ciro dönemini denir.

Düşük sermaye (örneğin mal,) şirketin varlıklarının düşük verimlilik gösterir.

Dönen varlıkların Ciro oranı

banka hesabına satılan malzeme varlıklar için para iadesi kadar ödeme Karakteristik devir hızı fonları (sermayesi) ciro vermektedir. Onların toplamı boyutu, cari varlıklar çıkarılarak nakit dengesine dayalı, hesaplanmaktadır.

çalışma sermayesi Ciro oranı oranı olarak hesaplanır brüt gelirin firmanın işletme sermayesi toplamına malların satışından elde (gelir). KDV ve ÖTV hesaplanması için kullanılmaz. Bu gösterge azalmaya ile biz ciro yavaşlama olduğunu söyleyebiliriz.

ciro ivme satışlarının sabit bir hacimde meydana gelirse, şirket işletme sermayesi daha küçük bir miktarda kullanmak gerekir. ciro artışı ile, şirket onu daha verimli malzeme ve mali kaynak kullanmasına izin verir az ters fonları, harcamaktadır. Dönen varlıklar Freed üretimi, teneke be kullanılan diğer sektörlerde kullanılmaktadır. düşük sermaye yoğunluğu, artan verimlilik artışı: Bu yüzden, sermaye devir çalışma oranı şirket aktivitesindeki işlemlerin tamamı setini göstermektedir.

Dönen varlıkların ciro etkileyen ana faktörler, toplam işlem döngüsü süresinin azaltılması olan satış ve tedarik şartları, üretim teknolojisi ve organizasyon, yerleşim ödeme ilişkilerin hassas örgütün gelişme geliştirmek.

Alacakların devir hızı

sürecinde Şirketler birikmiş alacak sonuçlanan tüketicilere mal referans vermek zorunda. Onun devir hızı yılın devrimler hesaplamalarda yatırılan fonların sayısını belirler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.