Sanat ve EğlenceLiteratür

Bunin en ilginç gerçekler

Yazar, gazeteci, şair ve eleştirmen Ivan Bunin Rus edebiyatının bir mücevher olarak kabul edilebilir. O her zaman kendi yolunu seçti, kendi kendine yeterli bir insandı. Ben kabul edilemez karıştırma sanat ve siyaset dikkate özellikle parti içinde yer almayan herhangi bir edebi hareketi katıldı asla.

Bu makale Bunin ilgili bazı ilginç gerçekleri, onun biyografisinde birçok içeriyor. okuyucunun Aşağıda yazarın hayatı ve çalışmaları hakkında bilgi almak için.

Çocuklar ve gençler

Gelecekteki yazar ailesi Büyük çocuklu taşındı Voronezh, içinde 10/10/1870, (eski tarz) doğdu. o, kökleri Orta Çağ'ın derinliklerine geri dönmek eski soylu bir ailenin, ait olduğu için Bunin hakkında ilginç gerçekler, onun kökeni ile alakalıdır.

Ancak 19. yüzyıl sonunda, düzenin ünlü ve saygın eski aristokrat aile fakir düştü, bu yüzden Ivan çocukluk aşiret aile siteleri birini yerleştirmek için küçük bir çiftlikte tarihinde gerçekleşti. ev öğretmeni yapan erkeklerin Eğitim - Moskova Üniversitesi öğrencisi. Onunla Vanya, güçlü bir bilgi tabanı için değil, aynı zamanda Arkadaşlık sadece onun sayesinde ilk akıl hocası sıcak ile iyi bir ilişki ve Bunin ömür vardı.

hayat Bunin ilginç gerçekleri hatırlama, tek bir yetenekli genç adam ELETSKII dışarıdan liseden mezun olduğunu unutamayız. Bazı konularda (favori) de hızlı bir tam üniversite kursu geçirilir. Akademik o gerçekten ağabeyi Julius yardım etti.

ilk hat

gibi erken 6 yaş arası olarak - Bunin hakkında ilginç gerçekler kırıntıları Toplama, bibliyografya o vakit çok erken başlamış oluşturmak bulundu. Yedi yaşına geldiğinde, onun ilk şiir yazdım. yazar tarafından yapılmıştır notlar, o Lermontov'un ve Puflkin'le kendini karşılaştırır itiraf etti.

uyanış yetenek Ivan için ivme koleksiyonu ile tanıştırdı ilk öğretmeni olumlu etkisini çağırır "İngiliz şairler" ve kitap "Odyssey". Bir büyük izlenim yetenekli çocuk türküleri, efsaneleri, halk müziği, mezrada yerel sakinleri vardı. Bütün bunlar yaratıcı kişiliğinin oluşumunu etkilemiştir.

küçük Ivan edebi yetenek ek olarak başka bir çocuk çok artistikti vardı. O yüksek sesle ve ifade ile kendisi de dahil şiir, okunduğu. Bir yetişkin olarak, o da mükemmel bir okuma düzyazı, kişisel teşvik bile sıkıcı kitledir.

Başlangıçta

Bunin Ivan Alekseevich, 16 yıl sonra ilk kez yayınlanan bir makalede belirtilmiştir ilginç gerçekler. Böyle genç bir yaşta, o olgun ve derin eserlerin okuyuculara takdim: şiirler "Kırsal Pauper", "vahim S. Ya Nadsona," hikayeleri "Nefedka", "İki gezgin".. Bu çalışmalar literatürde bir kahraman olmak için uzun ve verimli bir şekilde başladı beraberdir.

1889 yılında genç bir yazar, devrimci-demokratik fikirlerle aşılanmış ve popülistlerin hareketine katıldı. Ama çok geçmeden radikal aydınların eylemlere hayal kırıklığına uğradım ve ondan hareket. Ivan Eagle şehrine taşındı. İşte o "Orlovsky Gazetesi" nde yayınlamaya başlar.

İlk şiir koleksiyonu 1891 yılında yayınladı. O heyecanla eleştirmenler ve okurlar tarafından kabul edildi.

verimli çalışma

Bunin 1895 yılında yaptığı ziyaret ile ilgili hayatı, St. Petersburg ve Moskova'dan ilginç gerçekler. İşte o yaratıcı elit ile bir araya geldi - Bryusov, Grigorovich, Kuprin, Chekhov, Sologub ve Balmont. Onlar şair ve romancı kolayca ve doğal olarak birleştirilmiş olduğu bir büyük edebi ortamda, içine enjekte etti.

Bunin onu aradım Antonom Pavlovichem Chehovym ile kişisel yazışmalar açtı "büyük bir yazar." Onun idol Lev oldu Nikolayeviç Tolstoy. Ivan A. dinleyicilerini yalvardı ve kelimelerin büyük Rus ustası ile bizzat karşılamak için mutlu oldu.

Bir çevirmen olarak yaptığı çalışmalarla sonuçlarından desteklenmiş 1896 yılında Ivan Bunin hakkında ilginç gerçekler. Bu dönemde dünyada Bunin birinci derecede Puşkin Ödülü verildi için işin "Hiawatha Şarkısı" sanatsal çevirisini gördü. Bu işi yapmak için, John kendi kendine İngilizce öğreniyordu.

1897 yılında yayınlanan ilk kitabı 1898 yılında "Dünyanın sonunda", - - yazar "açık gökyüzü altında" şiir koleksiyonu, Bu eserler çok yüksek eleştirmenler ve halk tarafından derecelendirilir.

1900 yılında bir öykü "Antonovsky elmalar" yayınladı. O muğlak alındı. Örneğin, Maxim Gorky, ödemesiz yazar edebiyat diyerek keskin soylu bir aileye ait olma onu azarladı. Bunin sıklıkla umursamıyor "asil doğum" eleştirdi. Çağdaşları - ve fanlar ve iftiralarını - Ivan garip kibriydi görüşüne göre kabul etti. O basit ve samimi bir insandı.

gezgin

Bunin hakkında ilginç gerçekleri sunmak devam edince, unutamam o yazar seyahat tutkuyla. O, yeni insanlarla tanışmak, yeni yerleri ziyaret hayat ve gelenekler tarzlarını memnun.

Almanya, İtalya, İsviçre, Fransa: Ivan birçok Avrupa ülkesini ziyaret etti. Birçok döngüsü "Gölge Kuşlar" ve öyküye ona ilham Kafkasya, gitti "Çok su."

Afrika ve Asya'da sevilen yazar, o uzak ve geniş gitti.

uluslararası tanınma

Birçok kişi sürpriz olaylı biyografi Bunin, onun hakkında ilginç gerçekler. cabası o Bunin - Nobel ödülü kazanan ilk Rus yazar. Bu yüksek ödül o Kasım 1933'te alınan. Ona O günden dünya çapında tanınma geldi. Çalışmaları Avrupa'da yayınlandı. yazarın popülerliği zirveye ulaştı.

Kişisel yaşam

Olaylı biyografi Bunin. İlginç gerçekler yaratıcı bir şekilde birlikte değil, aynı zamanda birlikte sadece ilişkili özel hayatında yazar. Üç kez evlendi.

Bir kız Varvara Pascenco ile yaptığı ilk evliliği başarısız oldu. Gençler ortak bir dil bulmak ve sonunda boşanmış yoktur. Bunin için Varvara hemen onun yakın arkadaşı evlenmek boşanmadan sonra açıldı büyük bir hayal kırıklığı oldu.

yazarın ikinci eşi zengin ve güzel Yunan Anna Tsakni oldu. evlilik, Bunin çok düşkündü bir oğul, Nicholas, içinde. oğlan kızıl hastalığı 5 yıl yaşında öldü. yazarın eşi terk etti. Daha çocuk Ivan değildi.

Üçüncü eşi ve gerçek aşk Vera Muromtseva vardır. O sadece bir kadın Bunin, ancak arkadaşı onun arkadaşı oldu. Bununla beraber, o huzur ve mutluluk buldum. 1953 yılında yazarın ölümünden sonra, o "Hayat Bunin" anılarını yazan makalenin yayına hazırlanmasındaki, onun arşivleri içine baktı.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.