FormasyonBilim

Bir kalıntı - geçmiş çağların temsilcisi zamanımızda mevcut

bir geçmiş dönemin nadir kalıntı, uzak geçmişte kalıntı fenomen, kalıcı, izole - bu kelimeleri, bu kavramı tanımlayabilir. Basitçe söylemek gerekirse, bir kalıntı - Bir şey fenomen veya organizma, çok vakit atlattı. kelimenin kendisi "kalıntı" anlamına gelen Latince relictum gelmektedir şaşmamalı.

sınıflandırma

Biyoloji, bir kalıntı - her şeyden önce, daha önce daha yaygın geçmiş jeolojik çağ modern ekosistemlerinde varlığını sürdüren bir canlı organizmadır. Böylece filogenetik bilim adamları milyonlarca yıl önce ölen bitki ve hayvanları çağırır kalıntıları ve onların bireysel temsilcileri bu güne kadar korunmuştur. Coğrafi kalıntıları bu özel bölgedeki korunmuş organizmalar olarak adlandırılan. Örneğin, Kolhis kalıntı içinde - kestane ağacı, şimşir, ormangülü. Bu bitkilerin büyük bir bilimsel değer. Bilim adamları onlar - Bir önceki dönemler hakkında bilgi gerçek memba.

Bitki kalıntıları

Tüm bitkiler nadir eserler bulunmaktadır. Bunların bir çoğu, sınırlı olması yaşam, ortak bir oluşumu - böyle bir bitki karşılamak. Bu paleobotanik veri göre belirlenir soydan gelen bitkiler ait. Birçoğu geçmişin fauna çok yaygındı. Böylece, ginkgo bitkisi şimdi - tek temsilcisi açıktohumluların, bir zamanlar bolca yeryüzünde yaşamış. Akdeniz, Asya ve Kuzey Amerika'da bulunan iyi bilinen bir çınar ağacı. Bir engin ama uzay yırtılmış alan başka kalıntı bitki var - nilüfer. Zaman çizelgesine göre kalıntı bitkiler preglacial, buzul ve buzul sonrası ayrılır. yaşayan bitkilerin en eski bilim adamları, 200 milyondan fazla yıllara göre, ginkgo (gümüş kayısı), yaşını sayılabilir. Bu eş dinozorlar metasequoia Çin'de bulunan uygular. Bütün bitkiler-kalıntıları tasarrufu ve gün geçti gibi değerli yaşam "sergiler" koruma gerekir. geçmişin florası devlet koruması altında olduğu Birçok ülkede, özel doğa rezervleri düzenledi.

Hayvan emanetler

eski kalıntıları - bakteriler (bunlar özel alanda izole edilir, hayvanlar ve bitkiler farklıdır). 2,5-4000000000 yıl önce gezegende varolan keşfedilen archaea. Gerçekten ileri yaş!

sualtı derinliklerinde binlerce yaptığı zaman hayatta bazı varlıklar bulunur. Bu emanetler dahil Crossopterygii balık Maymunbalığı - ya da böyle, az antik. yaklaşık 70 milyon yıl önce okyanus sularında bulunur ve düşünce glipidii Yengeçler tükenmiş olması. Sadece son zamanlarda eski türlerin yaşayan bilim adamları bulunmuştur var.

kara hayvanları ve relict arasında. Bunlardan biri, bir kalıntı - ejderha Komodo kertenkele, uzunluğu 7 metreye ulaşan. Tuatara, Yeni Zelanda'da yaşayan da dinozorlar ile çağda karşılaştırılabilir. Bir amkuru, balıklardan amfibiyenlere geçiş aşaması, 400 milyon yıl önce yaşamış. Orada böcekler arasında antik temsilcileridir ve karıncalar arasında.

Trio "Relikti"

Ve müzik onun "emanetler" var. Eponymous Rus üçlü Yani ünlü geçmiş yıllarda Rus romans gerçekleştiren ve bu tür çalışmaların seven, düşünceli izleyici arasında büyük bir popülerlik kazanmıştır.

Trio "Relikti" - klasik gitar eşliğinde sözde Rus tarzı türkü şarkı parlak temsilcisi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.