FormasyonBilim

Ev sağda enerji tasarrufu nasıl

çevresel nüansları yanı sıra mali hem ilişkili olduğundan her gün elektrik tasarrufu problemi, daha akut hale gelmektedir. yıllardır Sadece birkaç önce, enerji yeterince ucuz idi ve hiç kimse düşündü enerji tasarrufu nasıl evde. Ama şimdi elektrik faturaları daha etkileyici hale geliyor, her yıl, o sert önlemler almak mümkün kılar. Evde elektrik tasarrufu için birçok yol vardır, bunlar yaşam koşulları ve elektrikli ev aletleri mevcudiyetine tamamen bağımlıdır.

mutfak

Bunlardan artık pek çok değil sadece elektrikli ısıtıcılar, aynı zamanda elektrikli ocak, mikrodalga fırınlar hariç, mutfak robotu, buzdolabı, tost makinesi, ve bazen yıkama makineleri, çünkü mutfak, elektrik kullanımının başlıca yerlerden biridir. başa için, ekonominin komplikasyonsuz kuralları takip etmek gerekir. Her şeyden önce, tava veya güveç tam ilaveten, bir kapak ile kaplanmış olmalıdır, brülör boyutuna eşit olmalıdır - bu pişirme sürecini hızlandırır.

ürünleri küçük parçalar halinde kesilir, bunlar hep daha hızlı pişirin. Evde enerji tasarrufu nasıl anlamamıza yardımcı olur İyi asistan, aynı anda çeşitli yemekler pişirmek hangi aracılığıyla bir çift kazan vardır. Maker değil sporadik, düzenli ölçekten temizlenmelidir. fritöz, düdüklü tencere, tost makinesi, kullanımı ve enerji büyük harcamalar gerektirmeyen daha güvenli Multivarki - aynı zamanda pek çok diğer modern cihazlar yardımıyla elde edilir mutfakta elektrik tasarrufu. Yeni bir soba satın alırken, bu tür cihazların kullanımı daha kolay olduğu gibi, indüktif seçeneği üzerinde dikkate değer olduğunu ve aynı zamanda güç tüketimi - Daha az. Bu süre içinde sıradan plaka bile o ısınmak için zaman yoktu iken, zaten birkaç dakika iyi bir sıcak yemek olabilir vardır mikrodalga fırınlar, daha iyi şekilde yeniden ısıtmak için.

aydınlatma

Tabii ki, enerji tasarrufu araçlarının tüm yöntemler ve uygun organizasyon aydınlatma. o, yüksek fiyatın ana dezavantajı enerji tasarrufu sağlayan ampul, kullanılması önerilir bile işlerini süresi çok uzun böyle ışık kaynakları evin içinde tam operasyonda ödemek için zaman var olduğunu bile. odadan geliyor, hatta birkaç dakika için oda çıkıldı, ışıkları kapatmak gerekir. Bu danışma sürekli unutulmuş ise, yatırım yapmak değer hareket sensörleri , (aynı zamanda kapı etkilidir) odasında aktivite belirtileri olduğunu sadece ışıkları açın. TV ve bilgisayarda uzun süreli olmayan kullanım için gecikmeli kapanma kullanmak arzu edilir.

Isı kaynağı

muhafazası monte edildiğinde, özerk bir sistem ısıtma, evde enerji tasarrufu nasıl anlamak için, tam olarak nasıl çalıştığını bilmelisiniz ve kim yönetir. bacaklar ilk etapta bir kişi dondurma aslında sistemin "sıcak zemin" tarafından tanınan çok ekonomiktir. ayak sıcaklığını Eğer hava etrafında çok sıcak ve buna göre, termostat kullanarak oda sıcaklığını düşürmek düşündürüyor. Kentsel su sistemleri sıcak su kullanın ve içinde kendiniz ısıtmak için değil, aynı zamanda tavsiye edilir , elektrikli kazan çok daha ucuz dışarı dönecek. Hatta soğuk bir kış bütün gece ısıtmak için gerekli değildir - kapakları ısıtmak ve altında elektrik boşa gider çünkü.

cihazlar

yardımcı olmak elektrikli ev aletleri için ev teneke de enerji ve olağan talimatlar nasıl kaydedileceğini anlıyoruz. Genellikle, orada ekipmanın operasyon en uygun modu belirtilen, ancak deposunda size enerji verimliliği en yüksek derecede gösterir ekipman sadece "A" serisi, seçmek gerekir olduğunu hatırlamakta yarar var olduğunu. Tabii ki, bu teknik daha pahalı, ama sonra fazladan ödeme gerekmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.