SağlıkMüstahzarlar

Papatya. Uygulama bir sürü sorun kurtaracak

ilaçların büyük çeşitliliği arasında özel konum otlar tarafından işgal etti. Papatya en çok bilinen ve yaygın şekilde kullanılan araçlardan biridir, ve özellikleri iyi bilinmektedir. Genellikle halk hekimliğinde kullanılan bir otsu yıllık bitkidir. Kuru çiçek sepetleri böyle apiin, apigenin, vitaminler, acı, uçucu yağ, fitosteroller, tanen ve diğerleri gibi maddeler içeriyordu.

Ne papatya ister mi? kıtanın Avrupa ülkelerinde bu bitkinin kullanımı son derece yüksektir. Bu ülkelerde Geleneksel tıp onun sepetinin tıbbi malzeme olarak kullanırlar. Bunlardan dayanarak infüzyonu ve tentür yapılır. papatya gibi esansiyel yağ kullanılır.

Ne özellikleri papatya? infüzyon ve antiseptik decoctions, hemostatik ve anti-enflamatuar etki bunlardan yapılan uygulama. Papatya analjezik etki, safra, ve terletici sahiptir, konvülsif spazmları kaldırır.

Birçok kişi mükemmel içecek papatya çay gibi bu biliyorum. O soğuk algınlığı, gastrointestinal sistem hastalıkları ile yardımcı yapabiliyor. Bu uykusuzluk, sinirlilik, kasılmalar için alınır. En küçük çocuk bu çay ebeveynlerin tanınmış. Nadiren Ne ailesi özellikle tipik bu yaş kolik için, yaşamın ilk yılında kullanılmaz. Küçük çocuklar aynı zamanda ilk dişin acı patlama ile yardımcı olacaktır.

diş ağrısı ya İşkence ağrılı dönemler? Papatya çayı - Bu ne ihtiyaç vardır! Bunu hoş tadını ve ağrıyı ortadan kaldırmak ve evde harika bir çay hazırlayabilirsiniz. 2 papatya çiçekleri çay kaşığı ve kaynar su bardak yeterlidir. 30 dakika ısrar ve sıcak içecek vücudunuz üzerindeki yararlı etkileri olacaktır. Bir kaşık veya bal iki ekleyebilir.

böyle bir kombinasyonun günlük diyette uygulandığında sağlıklı tenli size sağlanan! çay diğer otlar ekleyebilirsiniz. onlarla birlikte Papatya faydalı özelliklerini kaybetmez. Ama biz doğal kökenli rağmen, otlar kontrolsüzce alınmamalıdır, hatırlamalıyız. Doğal halde olursa olsun, onlar, ilaç vardır.

Mükemmel bir baş ağrısı için ilaç aynı zamanda bir papatya olduğunu. Günde infüzyon 1 fincan göre kullanın ağrısı, spastik doğasını ortadan kaldırmak ve uyku normalleştirir olacaktır.

Bir almak yararlıdır papatya infüzyon ve ağrılı adet sırasında. Kritik gün tipik bel bölgesinde ağrı, Çizim, önemli ölçüde azalır. kan şekerini düşürmek için papatya kullanılır. Bu bitkinin kaynatılmasıyla kullanımı anlamlı diyabet durumunu artırabilir. Bunu yapmak için, 1 bardak boyunca günde iki kez bir kaynatma alır.

Papatya yaygın kozmetik amaçlarla kullanılır. onun temelinde, çok sayıda kremler, balms ve saçlar için şampuanlar, vücut bakımı için losyonlar üretti. Papatya hipoalerjenik, bu nedenle, bebekler için kozmetik ürünlerin üretimi için kullanılır. Ayrıca güneş kremleri üyesidir hangi nedeniyle, fotokoruyucu etkiyi da bilinir.

Et suyu veya papatya özü , nemlendiren ve cildi yumuşatır. O yaraları sarmak ve derinin bütünlüğünü geri yapabiliyor. cilt kullandıktan sonra özgün creaminess ve yumuşaklık olur.

Papatya birçok bileşime dahil edilir , diş tozları , anti-enflamatuar ve ağartma etkisine olarak ve macunlar. Bu bitkinin oluşan saç, için iklimlendirme, güzel altın sarı saçları veya saman rengini verirler. papatya ile bir sarımsı renkte bile yün boyanabilir.

Hatta şarap üreticileri bu harika bitkinin lezzet için bazı şaraplar, likörler ve likörler üretiminde esansiyel yağı kullanın.

papatya sihirli özellikleri Enjoy, şifalı gücü büyüktür. Onun cephanelik araçları kullanın onun özü içeren ve sağlıklı kalmak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.