Haber ve ToplumKültür

Kim damadı olduğunu ve her durumda ilişkinin bu tanımı kullanmak uygun olur?

Eski çağlardan beri beri birçok kültürde bu kabul edildi: çocuk evlenmek - aileler evlendiler. Rusya'da, yeni evlilik de pek olmayan kan akrabaları ortaya çıkmasını anlamına geliyordu. birbirlerine "Ev" erkek ve karı koca kardeşler yanı sıra veliler, teyzeler ve amcalar kabul edildi. Çoğu zaman, bütün akrabaları düzenli iletilir ve tatil geniş masanın arkasında bir araya gelirler. Bugün, dost büyük ve ailesi - gerçek nadir. Birçoğumuz doğru hukuk kızı kimdi, biliyor, ama birisi yok - Devereaux'i. Ve damat kim?

Gelinin ebeveynlerin yeni göreceli

Çiftin ilişkisi doruk noktasına ulaştı ve anlaşma düğün hakkında ulaştığında, kız bir ilgi gelişmekte genç adam, nişanlısını aradı. Onun sevgili gelini demek uygun olur. Bu tanımlar birbirine çiftler halinde gençlerin ilişkiyi göstermektedir. Ama onlar hakkında çok konuşmak ve üçüncü taraflar, örneğin olabilir: "Bu oğlumun gelin olduğunu." "Arkadaşımın nişanlısı çık gider" veya Evlendikten sonra çift birbirlerine karı koca ile ilgili olarak bulunmaktadır. Ve damat kim? kelime kızının kocası ailesini aradı. Kısacası, in-law in - kocanın kızı. oğlu eşi düğün sonra ailesi kızı zorundadır.

Ne zaman daha uygun "in-law" terimini kullanmaya?

Bazen bir özlü tanım kızının kocası ailesinin diğer üyeleri tarafından kullanılan. oğul-koca kadın kızkardeşi denilen eğer uygun düşündü. kocası ile ilgili olarak kelime may kardeş ve eş kullanın. Rus dili bugün tanımlamak için tek bir kelime yoktur akrabalık derecesini eşlerin kardeşleri birbirine / kız kardeş arasında. Birbirinizi ne vardı açıklamak gerekirse Yani 'ın kocasının kardeşi ve bu kadının kardeşi eşi, biz de evrensel bir tanımını kullanabilirsiniz. Ve yine, bugünün dünyasında, damadı kim şu soruya en popüler cevap: eş kızı / kardeş. daha "karmaşık" bir ilişki belirlemek için genellikle açıklamalarla ayrıntılı tekliflerini kullandı.

Alternatifler isimleri kızının kocası

Ülkemizde anne-hukuk ve ilişkisi - bu en iyi şakalar için popüler bir konu değildir. Bu nedenle, birçok akrabalık tanımı verilerini sevmiyorum. Genellikle bir kadının anne duyulabilir: in-law - bu bizim oğlumuz. Sırasıyla, ve bu durumda kocası eşi "Anne" ve "baba" ebeveynlerine ifade eder. Yeni aile ilişkileri çok yakın değillerdi arasındaki Ancak, uygun ise daha resmi tedavi olmaya. Unutmayın, ve ilgili ilişkilerin ayrıntılı açıklamalar da örneğin, izin: ya da "Bu kızımın kocası" "eşimin anne demek ..."

ailede Folklor ve reel ilişkiler

birbirlerine anne-in-law ve oğul-in-katlanmış birçok atasözleri ve şakalar ilgili öğrenmek için. Ne yazık ki, gerçekte, bu akrabalar hep birbirinin destekleyici değildir. Birkaç bu antipati nedenleri: tabii ki, anne ve baba çocukları için en iyisini isteyen ve can nedenle eleştirel kızı seçimine. Zor Genç kocası evlendikten sonra çabuk adapte ve o, Yetişkin bir adam, onun eylemlerini değerlendirmek ve hazır ikinci veliler olduğunu anlamak için "hayat öğretir." Yine de, her iki taraf da birbirini tolere ve ortak bir zemin bulmaya gerek. Sadece tüm önyargıları bırakıp almaya çalışırken birbirimizi daha iyi tanımak için, biz arkadaş olmak ve gerçekten bir aile haline gelebilir. karşılıklı saygı basit kurallara uyma ve saati kırılmasını çatışmaları önlemek için deneyin. Ve sonra, büyük olasılıkla, bir gün o derdi karısının annesi "damat kim? Tiffany "sözle" mama" "yerine, Ya karısının annesi, ilk onu aramak hakkında konuşurken kocası kendisi," Başka oğlum! Var.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.