FormasyonBilim

Akrobasi ve onların yüzüncü

Havacılık teknoloji sürekli gelişen ve geliştirmektedir. pilot için başlıca görevi Müsaittim yirminci yüzyılın olarak, belirli bir süre boyunca orada tutulur ve sonra güvenle iniş, pilot kavramı çok keyfi, ama uçuş kendisi - riskli bir iş, maceracı değilse.

Ülkemizde sakinleri aerobatik kurucusu olduğu gerçeği gurur duyabilir Rus pilotu Pyotr Nesterov. Ukrayna vatandaşları da Kiev tarihi bir olay olduğunu memnun olabilir. 1913 yılında 9 Eylül yeni stiline, dünyada cesur havacı ilk kez bir "ölü döngü" çağrılacak bir manevra yaptı. Bunu gerçekleştirmek için çalıştı herkes nedeniyle uçak yapısının yıkımı taşıma için öldü, ama "Nieuport-4" Nesterov direnmeye. Yardım etti hesaplamalar, bizim gözüpek da iyi bir matematikçiydi. Bu yüzden ifade "döngü döngü" ilk akrobasi başlık oldu. Bu kavram bazen oldukça karmaşık uçak uçmak gereken üzerinde bir yörünge.

Zaman medeniyet başarıları yanı sıra, durduğu yerde durmuyor. Teknik uçağın yetenekleri ve uçuş özelliklerinin büyümesiyle, diğer akrobasi vardır. Hava üstünlüğü anahtarı - Zaten otuz yaşlarında, onların gelişim muharebe koşullarında pilot eğitimi ve kullanımının zorunlu unsur haline gelmiştir.

İspanya İç Savaşı sırasında ve daha sonra İkinci Dünya Savaşı sırasında, pilotlar karşı taraf, "yatay sekiz" dalış "roller coaster" en çok yararlanan savaş, "varil", "spiral", "döngü" ve diğer akrobasi hareketleri dönüyor bulundurma zaten bir ölüm kalım meselesiydi.

Çoğu zaman olduğu gibi, silahlı çatışmalar ekipman ve üyelerinin nitelikleri hem gelişimi için uyarıcı vardır. ile çakıştı jet uçakları, gelişiyle birlikte Kore Savaşı, yüksek hızlı manevra savaş koşullarında uçağın sanat iyileştirme işlemi hakkında bir soru vardı. transonik hızlarda ve saldırının farklı açılardan ile yapılan yeni akrobasi vardır. Yani sırasında oldu Vietnam Savaşı, ve Orta Doğu çatışmalarda.

üst düzey bir algılama yetenekleri de uçağın içinde büyük önem edinilen akrobasi düşman hava savunma kuvvetlerinin, bu tür "Cobra" veya "çan" olarak radarları, aldatmak izin, ama hepsi uçaklara mevcut değildir ve bunların uygulanmasına olasılığı her bir türü için kesinlikle bireydir makineleri.

askeri teçhizat yetenekleri böyle "Rus Şövalyeleri" olarak gösterge akrobasi ekipleri, olan göstermek için "Swifts" us veya ABD'de "Puffinleri» ( «Thunderbirds»). Diğer ülkelerdeki bazı vardır. Hava gösterileri ve geçit katılım akrobasi ekipleri değişmez izleyicilerin dikkatini çekiyor. En iyi pilotları tarafından kontrol genellikle parlak onun "komutu" renk, ve onların beceri en modern uçak sanatın seviyesine getirdi.

Aynı zamanda değil pervane motoru ile uçaklar avantajları vardır için, bu spor için çok önemlidir, alakasını ve piston uçağını kaybetti. Bunlar daha manevra, olmasa kadar hızlı bulunmaktadır.

bir as-atlet yapılan her akrobasi, airshow seyirci de zevk deniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.