Haber ve ToplumFelsefe

Haftanın her günü için bilgelik sözleri. Büyük ve akil adamlar Düşünceler

Uzun zamandan beri bilinmektedir başarılı insanlar zor durumlarda öncülleri deneyiminden tarafından yönlendirilir. Her gün için bir bilge fikir sunan özel kitaplar bile vardır. Ancak psikologlar kendin bir blog yapmak daha iyi olduğunu söylüyorlar.

kitap ayarları

Bugün, kendi zevkine göre tırnak ve ifadeleri bulabilirsiniz hemen hemen herkes kolaydır. Kullanıcılar çeşitli faktörlere seçiminde yönlendirilir. Bazıları yenilikçi fikirlerle dünyayı şok büyük düşünürler, sözlerini tercih ederim. kıssaları veya söylentilerden bir diğer popüler erdem. Üçüncü kupa daha favori kitapları kesip ve en güzel filmleri sunmaktadır. Bazı politikacılar ve iş adamları diyalog bir şey reçete.

Kuşkusuz, eski Yunan filozoflarının sözler birlikte olmak her gün bilge düşüncelerini toplamaya başlamak üzere. Örneğin, iyi bir sabah, Aristo'nun ifadesini yok. Bu adam eskiden söyledi: "Onların tutkuları üzerinde hakimiyeti - doğru yönde onları göndermektir." Bu alıntı bile arzu makul elinde çalışan yararına, çalışmalarını zarar vermek adamı hatırlatır.

İlkçağ Felsefesi

Parlak şeyler Solon söyledi. Bir politikacı ve şairdi Bu Yunan, şunları söyledi: "Servet doygunluğu ve doygunluk doğurur - cüretini." Bu sözler bütün gün ne olursa olsun mali durumu, mütevazı davranmaya yardımcı olacaktır.

bilgelik Kelimeler iş ve masal babadan çizilebilir - Ezop. Efsanevi şair öğretti: "Birisi, sonra hiçbir şey için neden atık kelimeleri kanıtlamaları durumunda?". Bu aforizma inceledikten sonra, okuyucu bazen saçma diyalog işi yapmak için çok daha fazla zaman alır hatırlayacaksınız.

Günün birçok işletme Xenophanes tekliflerinde bulunabilir. Filozof söyledi: "amacıyla Bilge kişiyi bulmak ve Akıllı olmak gerekir." Bu deyim bir adamın sadece bilgili bir adam ile bir konuşma yeni bir şey öğrenmek söylüyor. Ama bir aptal konuşurken hiçbir şey öğrenecektir.

Haftanın her günü için bilgelik Kelimeler mistik ve matematikçi Pisagor'un eserlerinde aranmalıdır. Bu filozof gözlenen: "her zaman içimizde oturur gibi gerek yok, mutluluk takip etmeye."

Yöneticiler için İfadeler

Sen aforizmalar başarılı politikacılar ile başlayabilir. Özellikle yönetim pozisyonlarında çalışan kişiler için önemli ifadeler, sürekli karmaşık sorunları ile uğraşmak. Tanınmış şahsiyetlerin montajı genellikle hayatın çeşitli alanlarındaki doğru seçimler yapmak için yardımcı olur.

Büyük İmparator Gaius Yuliy Tsezar, geniş alanları birleştirmek başardı, şunları söyledi: "Roma'da ikinci sırayı işgal etmek daha bir köyde birinci olmak daha iyidir." Bu tabir doğru öncelik ve yerini gerçekleştirmek için izin verir.

bilgelik Kelimeler defalarca ünlü Fransız Sharl De Goll çıkardı. Bir keresinde: "ilkesi grev veya ülkesini veya seçmen gerekiyor. Ben ikinci seçeneği tercih ederim. " kamu yararına ve bireysel kişilerin mutluluğu için - Bu tabir savaşılması gereken anlamak aksan, yardımcı olacaktır.

Bir Amerikan gazeteci ve yazar Mark Tven gücü hakkında konuştu. Dedi: "gerekli formalitelerin saltanatı yönlendirilmek için ve ahlak dikkat edemez sırasında." Her biri kendi yolunda ifadesini yorumlar.

dergi güçlü bayan için

düşünce doğru bir şekilde yapılan alıntıların insanlığın güzel yarısı yardımcı olacaktır. daha iyisi için hayatlarını değiştirmek isteyen kadınlar için özellikle yararlıdır aforizmalar.

UK Demir Lady, Margaret Thatcher, yetenekli bir siyasetçi ve zarif bir bayan - iki kişilikleri birleştirmeyi başarmıştır. Dedi: "Bir kadın, tabii ki, kendi sınır dünyanın merkezi olabilir, ama olmamalıdır için bir ev."

Hemen akıllıca bir fikir uygulayın. İfadeler büyüleyici Merlin Monro da büyük bir popülerlik kazandı. dönemin Kadın Oyuncu ve seks sembolü defalarca belirttiğimiz: "Ben onlar beni bir kadın olmasına izin ederken, erkekler tarafından işletilen bir dünyada yaşamak hazırım."

Olağanüstü yetenek, karizma ve hayatta azim Koko Shanel farklıydı. Onun söyleyerek aittir: "Hiçbir çirkin kadın vardır, ama tembel bir yeri vardır." Her şey bizim elimizde": sözü defalarca bu nedenle bu iş bayanın standart, her zaman, ona yol alır. Bu nedenle, değil atlanabilir her durumda bulunmaktadır. "

şaşırtıcı aktrisi Aforizmalar

başka bir kişinin Benzersiz çalışması. Her gün için bilgelik Kelimeler çalışma ve eşsiz Faina Ranevskaya dan çizilebilir. Bu kişi - bir kişi bir tatil, komedi ve dram. Onun ifadeleri defalarca başkalarını allık zorladı. derdi aktris: "Allah daha güçlü seks hissetmek için bir şeyler yapmak olduğunu bir erkekle aşık diye, kadını güzel yapılmış ve aptal".

O oyuncu ve evlilik bağları hakkında bir fikri vardı. Filmin deha diyor: "Ev ve tüm insan çocukları yerine geçer. Bu adımı atmaya karar vermeden önce nedenle, yansıma için gereklidir. Hangisi daha önemlidir - "tüm" veya "aile". Kalp duyguların Hakkında Faina şunları söyledi: "İkinci yarı beyinde, tablet ve arka tarafında olduğunu ve bir bütün doğdu"

Mükemmel oyuncu ve karşı cinsten psikolojisi usta. O Erkekler sürekli şanssız", belirtiyor. Bazı kadınlar, diğerleri çok zor değildir ve bazı göze alamaz, onları sevmiyorum. "

Aforizmalar Bu birey - mizah ve bilgelik bir karışımı. Onlar güne harika bir başlangıç.

insanlığın güçlü yarısında Koleksiyon

alıntılarla Onun toplama toplamak ve erkekler olabilir. Onların tırnak hafif hiciv ve ironi dayalı olması gerekir. İdeal belirgin mizahçı onlar için özdeyişlerinin uygundur Mikhail Zhvanetskogo. ifadelerin en popüler sanatçı biri: "aptal biri savunan, belki aynı şeyi yapar, bunu düşün."

Zeki fikirler her gün için vermek ve halk sanatı yapabilirsiniz. Örneğin, hayatının sonuna kadar büyük bir motivasyon sıralı olur: "Her konak gerektiği sadakat, ona bir köpek verir"

kimin yazarları halka hala bilinmiyor sözler vardır. Bunlardan biri şunları söyledi: "Yeni bir iş kurmak için korkmayın. Sandığın bir amatör tarafından yaptırılmıştır. Ve Titanik üzerinde çalışan profesyoneller. "

Alberta Eynshteyna benzersiz ifadeler olduğunu. evren ve aptallık, ilk hakkında emin değildi gerçi - Bir fizikçi orada sadece iki şey vardır sonsuz olduğunu not etmiştir.

ekrandan ifadelerin Koleksiyonu

işin, iyi mizah ve olumlu bir kutu ve ifade sevdiğim film karakterlerine ilham verin. bazen TV dizisi ve filmlerde karakterlerin kopyalarından bir kitapta daha mantıklı. bilge insanların Düşünceler karmaşık soruna çözüm bulmak için. Örneğin, sitcom karakterlerden biri "I Met Your Mother nasıl" dedi: "Arkadaşının kız arkadaşını beğenmezseniz endişelenmeyin. Ama korkunç olduğunda favori arkadaşlarını ciddiye almayabilir. "

Birçok ilginç ifadeler ve ifadeler serisi "Klinik" nin en popüler tıp dünyasında biri aittir. bir sahnede bir karakter belirtti. "Bildiğim kadarıyla benim benlik saygısı bile kendi fanteziler içinde ise, düşük olduğundan, sadece kahramanı yardım"

hikaye ve içerik olarak Benzersiz filmi "Revolver" dir. Tırnak ve bunun ifadelerin bir çok tüm dünyada tanındı. Ama en büyük popülerlik sloganı bandı kazanmıştır: "daha akıllı olmak için, akıllı bir düşman ile oynamak gerekiyor."

putlara tırnak

Birçok kişi için yetki onların ekran putları. Ve, gerçekten, genel popülerlik ulaşmış kişi, onların yandaşları öğretmek biliyorum. Bir cümle yetenekli bir oyuncu Angelina Jolie olabilir hafta çalışıyor başlayın: kalpten, işte böyle birisi için bir şey yapmak ve şükran sanmıyoruz zaman", aksiyon kader kitabında kaydedilir. Ve sonra sana bile hayal değil görülmemiş bir güzelliğe gönder. " Buna karşılık, aktör Kianu Rivz söyledi: "Ben sadece yaşamak için mutlu olmak gerekmez."

Her gün için bilgelik Kelimeler izole olması ve Steve Jobs sözleri olabilir. Mühendislik deha emindi: "kaybedenlerden Başarılı girişimciler seçkin sadece kalıcılık vardır." o üniversitelerin mezunlarına konuştu Çoğu zaman, o adam makul önerileri söyledi. Konuşmalarının birinde şöyle dedi: "tek yolu harika bir iş yapmanın - kullanılamayan bir aşk ilişkisi."

Wise Dünya Yazarı

Tabii ki, ilham ve güç verin bütün ifadelerin en iyi kitap bulunabilir. Herkes sevdikleri yazar, zorlanmadan anlayan felsefesi var. Bugün, özellikle popüler Brezilyalı yazar Paulo Coelho oldu. Çalışmaları kopya milyonlarca vardır ve onun çalışmalarından bazı ifadeler tüm dünyaya da bilinir. Bu alıntı Aşağıdaki yaşam kargaşa ile mücadele etmesine: "İnsanlar bir şey isterseniz, bütün evren hayali gerçek oldu vermenize yardımcı olacaktır." Her gün bilge insanların Böyle düşünceler mutluluğu mücadelesi için bir itici güç haline gelir.

yazarın Yaratıcılık eserlerinden yapılan ilginç nazik ve ilham tırnak önceden birkaç ay sürecek şekilde sınırsızdır. kaybolur - Kitaplarından birinde, yazar en iyi yolu ilginç bir şey bulmak için olduğuna işaret etti.

Eserlerinden bazıları - Ayrıca yeni bir günün akıllıca yüklemesi olarak hizmet edebilir biraz meseli.

kendi Sözlük

Olumlu bir dalga sizi ayarlayacaktır alıntılar, aforizmalar ve ifadelerle Blog oluştur, çok basittir. O, en azından bazen bu görev için zaman ayırmak ve bir kaç ay içinde ilginç ifadelerin özel koleksiyona sahip olacaktır.

toplamaya başlayın bilge kelimeleri önceden alışık olduğumuz yaratıcılık gelen izler. Bir favori şarkı ve ayet güzel bir çizgi yaziyor. Daha sonra insanlar kendi öbekleri oluşturmak başlıyor. olacak aforizmalar ilginç sözlük, bu tür Davranış büyük insanların bilge düşünceler mümkün olduğunca ve sosyal ağdaki bir sayfada. Böylece hem siz hem de aileniz benzersiz alıntılar hakkında bilgi almak olacaktır.

Eğer sürekli bu işi ertelemek durumunda, Amerikan girişimci ve hayırsever Bill Gates sözlerini hatırlayın: "Sen 500 yıl prosuschestvuete gibi yaşa yeter."

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.