Haber ve ToplumÜnlüler

Devid Yeyts - Harry Potter filmlerinin ünlü yönetmeni

Йейтса знакомо многим современным зрителям благодаря фильмам о волшебнике Гарри Поттере. Sihirbazın Harry Potter hakkında filmlerde birçok modern izleyicilere tanıdık David Yates ismi. Yani filmler nakit çekmek için izin onu ünlü yaptı ünlü Franchise katıldı. Йейтс будет работать и над новыми картинами писательницы Джоан Роулинг . Ayrıca, Devid Yeyts yazar Dzhoan Rouling yeni resimler üzerinde çalışacağını açıklandı. Hakkında biyografi yönetmen ve bu yazıyı anlatmak için onun yaratıcı yol istedi.

Erken çocukluk ve eğitim

Ланкашир , Великобритания. Dünya geleceği ünlü film yönetmeni Lancashire, İngiltere doğdu. Йейтс , фильмы которого в будущем станут известны на весь мир, вынужден был перебраться в поселок Рейнхилл . O çocukken Ailesi Rainhill köye taşımak zorunda kaldı, kimin filmler gelecekte tüm dünyaya bilinecektir, çok genç Devid Yeyts, öldü. Yönetmen söylediği gibi sinemada ilgi erken çocuklukta ona geldi. Ölümünden kısa bir süre önce, annesi ona ilk filmi filme amatör video kamera verdi. Genellikle arkadaş ve gencin yakın akrabaları ile kapatıldı. Zaten onun okul yıllarında, o sadece o Steven Spielberg yönettiği "Dişli" esinlenerek yönetmeni olacağına karar verdik.

Йейтс поступает в колледж, где изучает социологию и английскую литературу. lise mezuniyet Devid Yeyts o sosyoloji ve İngiliz edebiyatı öğrenimi üniversiteye, gider sonra. Эссекский университет, получая образование уже по желаемой специальности. Ve sonra University of Essex, eğitim almak istenilen uzmanlık de zaten girer. Orada okurken "Ben küçük bir kızken," 1988 yılında askeri teması etkileyen, onun ilk kısa filmini çekti. Kısa film birkaç büyük festivallerde gösterilmiş ve hatta San Francisco Grand Prix kazandı. Ani başarı ona hemen çalışanların BBC İngiliz televizyonuna dikkat edildi Ulusal Film ve Televizyon Okulu, öğrencisi olmayı sağlar.

İlk Kariyeri ve İlk eserleri

1991 yılında BBC desteğiyle onun ilk büyük profesyonel iş olarak kabul edilir yeni kısa film "Portakallar ve Limonlar" yayınladı. Йейтс снял несколько эпизодов сериала "Чисто английское убийство", однако они не принесли ему успеха или новых предложений. 1994-1995 yılında Devid Yeyts serisi "Midsomer Cinayetleri" birkaç bölümünü yönettiği, ancak ona başarı ve yeni öneriler getirmedi. Çoğu zaman o kendi kısa filmlerini yaratma müdahil oldu. Тичборнов " увидел свет лишь в 1998 году. İlk uzun metrajlı filmi "Yarışmacı miras Tichborne" sadece 1998 yılında serbest bırakıldı.

2000 yılında TV dizisi "seçtiğimiz yollar" (2001) oynadığı televizyona geri döndü. Daha sonra, o bu proje üzerinde yaptığı çalışmalarla prestijli BAFTA Ödülü kazandı. Bir yıl sonra, onun kısa filmi "Somalili kaçaklar" tekrarlanan başarı kategorisinde Büyük Ödülü kazandı "En İyi Kısa Film". Bu başarıyı elde olması, yönetmen, dikkatleri üzerlerine çekti ve üreticilerin daha büyük projelerde bunu dahil etmek başladı.

şöhrete giden yol

мини-сериал "Большая игра". İlk önemli çalışması mini dizi "Büyük Oyun" müdürüydü. Йейтс , фото которого представлено в нашей статье, привлек множество британских знаменитостей. Bu makalede sunulan bir fotoğraf olan bu proje, Devid Yeyts, için, birçok İngiliz ünlüyü çekti. Симм , Джеймс МакЭвой, Келли Макдональд , Билл Найли . Dzhon Simm, Dzheyms Makevoy Kelly MacDonald, Bill Nayli Oyuncular. dizi, film eleştirmenlerinden iyi eleştiriler aldı birkaç büyük ödül, hem de izleyicilerin düşkün kazandı. Bir süre Hollywood yapımcıları bile gerekçesiyle filme muhtemel çıkış tam uzunlukta film tartışırken. Bir sonraki proje, bir film yönetmeni oldu "Ve burada misafir olduğunu" ünlü rol aldı Hyu Lori. также поработал над картинами " Секс-траффик " (2004) и "Девушка из кафе" (2005), которые были тепло приняты общественностью. Yates ayrıca sıcak halk tarafından alındı "seks ticaretine" (2004) ve "kafeden Kız" (2005), resimlerinin üzerine çalıştı.

Harry Potter filmleri

Йейтс , фильмография которого насчитывает более 35 работ, обязан успеху фильмам о Гарри Поттере. kimin filmografi 35'ten fazla çalışması yer alıyor, Harry Potter filmlerinin başarısı yükümlüdür Devid Yeyts. 2005 yılında, başarılı bir dizi proje olduktan sonra ileride yönetmen koltuğuna, serisinin beşinci filmi için başvuran olası aday listesinde oldu. Йейтс работал в прошлом, он смог получить эту работу. Yates geçmişte birlikte çalıştığı ünlü aktörlerin önerileri sayesinde, o işi başardı. filmi "Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı" 2007 yılında büyük ekranlarda yayınlandı. Kitleler ve eleştirmenler de yönlendirilmiş çalışmalarını övdü, ama bazıları kitaptan kesilen sahneleri bol memnun.

Yüksek gişe filmi (dünya çapında yaklaşık 1 milyar $) müdürü kitapların aşağıdaki ekran uyarlamaları üzerinde çalışmaya devam etmesine izin var. Принц-полукровка ", которая даже получила номинацию на "Оскар". 2009 yılında bile "Oscar" ödülüne aday franchise altıncı taksit, "Melez Prens," yayınladı. Bir sonraki romanı "Ölüm Yadigarları", iki parçaya bölünmüş karar verildi. Йейтсу . David Yates emanet bunların her vur. Böylece, o iki imtiyaz kitaplar üzerinde filme tek yönetmen oldu. Filmler çok büyük bir masa toplama, 2010 yılında ve 2011 yılında çıktı.

Modern dönem

Йейтсу взяться за высокобюджетные проекты. Harry Potter filmlerinin büyük popülerlik Yates büyük bütçeli projeler almaya izin verdi. Ancak, "Ölüm Yadigarları" son bölümünde tamamlanmasının ardından Obama, "Tiran" ın pilot bölümünü vuran televizyon, geri döndü. Йейтс . O iyi seyirci tarafından kabul edildi, böylece yaratıcıları Devid Yeyts tarafından üretildi birkaç sezondur, bunu uzattık. Каратэ-пацан 2" также должен был стать следующей работой режиссера, однако он отклонил предложение киностудии. "Karate Kid 2" de bir sonraki yönetmenin işi olmalıydı, ama o bir film stüdyosu teklifini reddetti.

Тарзан . Легенда", в котором снялись Александр Скарсгард и Марго Робби . 2015 yılında, bu yönetmen Alexander Skarsgard ve Margot Robbie oynadığı filmi "Tarzan. Legend," üzerinde çalışmak olacağını açıklandı.

Dzhoan Rouling ile yeni ortaklık

Роулинг , создательница книг о Гарри Поттере, объявила, что собирается выпустить еще несколько фильмов, посвященных волшебной вселенной. 2014 yılında Dzhoan Rouling, Harry Potter kitaplarının yaratıcısı, evrenin sihrine adamış birkaç film yayınlayacak duyurdu. Ньют Саламандер - автор книги о магических созданиях. komplo eylem XX yüzyılın 20-ler ve Newt Salamander olacak ana karakteri aktarılır Bu sefer - büyülü yaratıklar hakkında bir kitabın yazarı.

Йейтс . 2015 yılında biz Devid Yeyts olması gerekiyordu bunların her yönetmeniyle, 3 filmini açıkladı. "Fantastik yaratıklar ve onların yaşam alanları" olarak adlandırılan ilk bölümü, 2016 yılı sonunda serbest bırakıldı. Йейтсом . Onun başarılı üreticileri 5'e filmlerin sayısını artırdı sonra Onlar Yates silinecektir beklenmektedir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.