Haber ve ToplumÜnlüler

Aksa Camii'nin muhteşem güzelliği

Müslümanlar için i Aksa'nın değeri olduğundan fazla güçtür. Bu İslam dünyasının bir sıra türbe üçüncüsü.

Mescid-i Aksa

Nerede olduğunu, o Müslüman inancının her takipçisi bilir. Bu Temple Mount olduğunu. İslam mimarisinin birçok harika örneği vardır. Ama en önemlisi Temple Mount Mescid-i Aksa (Kudüs) - burada bütün Müslüman dünyanın yapılar için en önemli biri olduğu gerçeği ile ünlüdür. Peygamberimizin mucizevi Mekke taşındı yerde inşa edilmiştir. Muhammed onu dua ile birlikte, peygamber olduğunu, sonra da çıkmak başardı önce Haremi de kürsüye, burada aynı zamanda. Uzun bir süre Aksa Camii'nin durumu kıblesi olduğu - kriter namaz sırasında hangi Müslümanlar doğru yüz çevirir.

genel bilgiler

Resulullah oldu Bütün olaylar, sadece Kuran'da tarif edilmektedir. Yükseliş zamanda (Kandili) Mohammed Aksa cami olmadığı bilinmektedir. Bu altı yüz otuz altıncı yılında, çok daha sonra Halife Ömer'e yaptırılmıştır. Bu duanın oldukça mütevazı bir evdi. El Aksa Camii'nin ardından inşaatın onlarca yıl sonra yeniden inşa edildi ve genişletildi. Tapınak Dağı bir tepe üzerinde bulunan birçok binaları, olduğu gibi, aynı zamanda defalarca yıkıma tabi tutulur. Ama, Yahudilerin kutsal yerlerine aksine, El-Aksa'nın yıkımına neden insan faktörü ve doğanın güçleri değildir duruyor. Çift kuvvetli deprem yerin silmiş. Ve her seferinde daha önce olmadığı kadar daha güzel hale düşürüldü. Yeniden inşa ve onarım çalışmaları bir kez daha gerçekleştirilir rağmen bugünkü haliyle, bu ünlü tapınağı, 1035 ile duruyor.

Mescidi Aksa Tarihçesi

Hep Müslüman topluma ait değil. onbirinci yüzyılda, Haçlılar Kudüs'ü, caminin güzel bir bina yakalanan zaman el-Aksa yok etmedi. Tapınakçıların bir kısmı yaşamış olan kilise olarak kullanıldı. minarenin kiler onlar atları tuttu. Görünüşe göre, bu kadar bundan Süleyman'ın ahırlar olarak anılacaktır. Yine El-Aksa duvarlarında Dualar yalnızca Kudüs Sultan El Din mülkiyetin devri sonrasında duydu ve Hıristiyanlar varlığı yıkıldı anımsatan izleri bulundu.

tanım

inşaat etkileyici bir görünüm sağlar. Kuzey ve güneyi yönelik boyutlar 60h85 m iki katlı dikdörtgen bir binadır. öyle dünyadaki cami listesinde, kendi büyüklüğü yirminci sırada yer almaktadır. İsrail'e geleneksel yapı malzemeleri - sarımsı-beyaz kum taşından yapılmış çok inşaat, hem de etrafında oyun alanı,. tapınak merkezi bunlardan biri yedi oldukça geniş galeriler, oluşmaktadır. batı ve doğudan üç bitişik. Sadece bir kubbe yapısı taçlandırıyor. Oldukça mütevazı görünüyor olsa cami el-Aksa duvarları, oyma. Bir kurşun kaplama ve levha dışında aynı kaplama ile kubbe ihmal bir etki yaratır. Ama bu geçici. imar sonra hizmetleri, bakır altın kıyafeti sözde kaplanır almak altın varak ile.

iç dekorasyon

Biz cami el-Aksa tesislerinde özel lüks bitirir farklılık gösterdiğini söyleyemeyiz. İçeride, zaman ve kişi çatlaklar ve çukurlar, bir panelde bir çiçek deseni çok yetersiz fragmanları bırakmış hepsi aynı ham kumtaşı,. Geleneksel olarak, zemin tamamen halı edilir. Camide bindirme kemerli yaptı. Bunlar, hem de merkez galeride tavan, güzel mozaik süslenmiş. Zengin avizeler çok sayıda oda aydınlatmak.

İç kemerlerle bağlanmış mermer ve taş birçok bölümden süslenmiştir. kuzey tarafında cami yedi kapısı vardır. Her galeri tek kapı ve geçit açtı. Güzel bir mozaik - alt kısımlarında binanın duvarları üstünde, beyaz mermer kaplıdır. Tapınak kaplar çoğunlukla altından yapılmış.

Genelde, cami El Aksa iç dekorasyon güzelliği biraz garip mimari tasarımın açısından, tavan yüzeyinde olduğu odaklanmıştır. Sonuçta, Müslümanlar dizlerinin üzerine dua ve zemin içine bakmaktadır. Uzmanlar kimin için böyle bir bitiş güzelliği amaçlanmaktadır merak ediyor? bunda anlayışı gizli bir kutsal anlam, yalan bir sürümü var "kâfir".

"İnzivaya Camii"

Bir şey açıktır: iç odalarda ışık ve hava çok. yüklü raf ve üzerine rafların çok sayıda sütun etrafında dini literatürü yerleştirilir. Birçok kişi ama sadece bir hobi olarak, namaz için gelmedim gelir. Büyük sırasında İslami tatil aynı anda camide beş bin kişiye "Tanrı ile konuşmak" olabilir. belirli gün ve ibadet bu evde saat Açık erişim ve turistlere izin verilir. Tapınak Dağı bütün alan çok sıkı korunuyor beri, daha sonra tepe yalnızca Mağrip Kapısı'ndan olabilir tırmanmaya. Böylece bacakları ve omuzları nevyzyvayuschey, mütevazı olmalıdır kişisel eşyalar ve dış giyim muayene için üretmek ve karşılamak için gereklidir.

karıştırmayın

Kubbet el-üs Sahra - Mescid-i Aksa'nın yakınlarında bir başka duruyor. ikincisi büyük yaldızlı kubbe turistleri işaret Olmayan profesyonel rehberler, onlar İslam'ın önemi türbe üçüncü olduğunu söylüyorlar. karışıklık nedeniyle, bu iki cami bitişik, aynı mimari kompleksin parçaları olduğu gerçeğidir. Ancak, El Aksa Camii ve Camii "Kubbet" - altın küre sahip güzel bir binada - çok yakın olmasına rağmen, aynı şey değildir. Bunlar tamamen farklı yapılardır.

Üçüncü Müslümanlar türbe oldukça mütevazı bir boyutu vardır. Buna ek olarak, bu temple yeterli kapasitesine rağmen, bir çok mütevazi bir kubbe ve sadece bir minaresi vardır. "Uzak Camii" - tesadüfi el-Aksa ikinci adıdır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.