Ev ve AileÇocuklar

Hangi yaşta bir çocuğun bir yastık gerektiğinde

Yastık - Halkın toplu yönetmek değil tatlı uykunun vazgeçilmez nitelik. Küçük çocuklar için, bu aksesuar özel bir rolü vardır ve dikkate vücudun anatomik özelliklerini alarak seçilir. Bebeğiniz rüya zevk değil sadece emin olmak için, ama çok dikkatli yastık seçimi bir yataklarını rahat yuva yaklaşımı temsil eder. Hesaba bir bebeğin omurga etkisi daha da geliştirilmesi üzerinde sahip olabileceği tüm nüansları almak gereklidir. Hatalı sonra ciddi hastalıkların nedeni olabilir bebek için bir yastık aldı.

Her şeyden önce, biz çocuk bir yastık ihtiyacı hangi yaşta anlamamız gerekir. 1 yıla kadar bebeklerin fizyolojik özellikleri de onsuz yapmak izin. Bu yaştaki çocuklar için düz bir yüzeye uyku sırasında doğal olarak olması.

çocuk doktorları ve ortopedist - bebek için bir yastık ne gerek yaşı sorusuna sorumlu bir yaklaşımla için, bu konunun uzmanları adrese gereklidir. Tıbbi müdahale kesindir: minder hatta en küçük boyut küçük adam sağlığı üzerinde olumsuz bir etkisi olabilir. Biz hayal edebileceğinden çok daha 1 yaşından küçük çocuklarda uyku sırasında bir yastık kullanılması daha ciddi sonuçlara yol açabilir çıkıyor. ana tehdit servikal ve torakal skolyoz geliştirmek muhtemeldir, bu nedenle her anne çocuk bir yastık ihtiyacı hangi yaşta bilmesi gerekiyor.

Ama istisnalar da var. Yeni doğan konjenital musküler tortikollis gibi ise doktor tarafından tavsiye edildiği gibi, yastık kullanımı gerekli, ancak normal değildir ve ortopedik ve ancak böyle bir örnektir.

bir yıl sonra çocuklar için, omurga daha güçlü hale geldi, küçük boyutta yastıkları kullanabilirsiniz, ancak düzgün yapılmalıdır. emin olmak için emin olun o uyku sırasında başın konumu. Biz omuz izin veremez ve aralarında büyük bir açı oluşturacak şekilde baş konumlandırılmıştır. çocuk yastık sağlandı, böylece yığılmış ve gereken baş ve gövde üst üçte. Böyle bir durumda, bir bebek için yastık hassas maruz kalmaması için , servikal vertebra bebek aşırı yük.

Bir diğer önemli nokta - çok yumuşak, yüksek yastık seçmeyin. Bebek o çünkü aktif olarak rulo boğmak olabilir edememe burun gömmek bir olasılık var.

olması gerektiği gibi - çocuk bir yastık ihtiyacı hangi yaşta sorusunu, göz önüne alındığında, hiç az önemli, başka dikkat etmek tavsiye edilir. Daha önce, pek çok anne bir katlanmış birkaç kez bir pazen pelenochku kullanmayı tercih ediyorum. Şimdi bebek kıyafetleri pazar test edilmiş ve onaylanmış olan uygun ve emniyetli bir yatak sunmaktadır. bütçe markalı ürünler satın almasına izin vermiyorsa, çocuklar için yastık güvenle katlanmış birkaç kez bir havlu ile değiştirilebilir. Çocuğun kafası ve omuzları arasındaki açı fazla 30 derece olacak şekilde konumlandırmak.

Şu anda, çocuklar için ürünler arasında sürekli yeni öğeler ortaya çıkıyor. Örneğin, bebek için anatomik yastık. O rahatça çocuğun başını yerleştirmek için izin verir ortasında bir çukur gibi bir özelliği vardır. Bu buluş, anatomi bilgisine dayanan, esas olan, bilim adamları yastık optimal yüksekliği hesaplanmıştır. 4,5 cm - O 3 cm ve Süpürgelik yüksekliğidir.

Bebek hipoalerjenik dolgu oluşan bir destek makarası şeklinde olabilir için de yastık. Bu tür kesinlikle güvenli ve çocuklar için çok uygun olarak kabul edilir.

Hangi yaşta bir çocuğun bilirsin, ama bu eleman uyku bebek koymak için sadece gerekli olduğu, gün uyku yastık gerektiğinde. Yastık, vazgeçilmezdir çocuk oturup başladığında, ancak bu durumda o başka bir role sahiptir - o henüz bilmediğiniz pozisyonda rahat hissediyorum ki, bebeğin sırtını destekleyecek.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.