Gıda ve içecekYemek tarifleri

Çorba ve lapa "Zatiruha": Evde tarifi

yemeklerin çeşitliliği arasında, biz "gıda yoksul" ifadesini uygulayabileceğiniz bazı vardır. "Zatiruha" sadece gıda kategoriye girer.

"Zatiruha" nedir?

"Zatiruha" - Bir çorba tutarlılık daha hatırlatan demlenmiş un, bir lapası. köylü mutfak belirtir Bulaşık, çok kötü hazırlanabilir. Bu hazırlanması ve malzemelerin miktarı için basit bir işlemdir, ancak sıkıca birçok ulusların mutfakta sıkışmış böylece lezzetlidir. Doğu'da "Grout" - - "Umach ashi" Rusya'da "Zatiruha" Beyaz Ukrayna'da "Zatsirka" olarak bilinir denir. Bu tür bir harç hazırlamak için buğday, buğday, bezelye ve kullanılabilir yulaf unu.

Bu yemeğin kökeni ile ilişkili ilginç bir efsanesi vardır. sahiplerinin sabun el asla ekmek pişirme sırasında hamur sonra zengin insanları aşçı olarak görev yaptı Bir kadın. Ve evde, onlara yapışır tüm hamur, o kırıntıları içine öğütülmüş ve çocuklarınız ekmek çorbası pişirilir. Zaman açlıktan birçok çiftçi kurtardı içinde taktiği "Zatiruha", ilk, XV yüzyılda ortaya çıktı. Bugün, süt ile hazırlanmış, ancak haşlanmış edilebilir ve su ve et suyu.

Süt lapası "Zatiruha": çocukluğumdan kalma tarifi

Birçoğumuz benim çocukluk Bu yemeğin hatırlıyorum. Bu hazırlanmasında bütçe seçenektir süt lapası. Başkaları anaokulunda renkli bir isim "Zatiruha" ile çanağı denedim Bazıları evde pişirilir.

un (0.5-1 su bardağı), yumurta, tuz, şeker ve tereyağı (tat) hazırlanan harç eklenmesiyle süt pişmiş bu tarif için Lapa. maddeler her evde mevcut olduğu, çok basittir. İstenilen kıvama bağlı olarak süt 0,5-1 litre alabilir. dolu Lapa ürün andırır sözü kalın çorba. "Zatiruha" - Ama aynı adı vardı.

Nasıl harç hazırlanır? Unu atın tablo slayt üzerine dök, bir tutam tuz ekleyin merkezinde iyi yapmak ve onun yumurta götürmek. Elde edilen kütle ellerini temizleme iyi olduğunu. Daha sonra karışım granülleri ince un elde edilir, a elek yardımıyla elenir. harç sonra genellikle büyük gevreği unu oluştururlar. Onlar ellerini ovmak ve elemek için yine o kuru bir tavada üzerine (kuru) sıcak olabilir ve.

lapası pişirmek için, daha sonra, bir tencereye süt kaynatın harç içine dökün gerekir. (2-3 yemek kaşığı) tatmaya şekeri ekleyin. Cook, 7-10 dakika boyunca, sürekli karıştırarak. lapası hazır olduğunda, tat tereyağı ekleyin.

"Zatiruha sütü": Çocuklar için reçete

Onu yoğurt üzerinde hamur yoğurmak çorba yumuşak ve nazik döndü harç için. Bunun için, küçük bir kapta yoğurt, yumurta ve tuz 80 ml kırbaç. Daha sonra elde edilen kütle yavaş yavaş sürtme gibi, çatal un karıştırılır. Birkaç dakika sonra hamur küçük parçalar halinde kıracak. Onlar bir elekten elemek gerekir. Bu harç olduğunu.

Şimdi süt kaynatın gerekir. süt çorba veya lapa: Its hacmi pişirmek istediğinize bağlıdır. haşlanmış sütte 10 dakika boyunca, sürekli karıştırarak, zatiruhu dökün ve pişirin. Pişirme sonunda tat şeker ekleyin.

Yukarıda önerilen tarifi olan "Zatiruha", bu ihale ve tatlı çıkıyor. Bu yemek çocukları takdir edecek ve yetişkinler kayıtsız kalmayacağız.

Süt çorbası patates ile "Zatiruha"

seviyorum ve her aileyi hazırlamak edebiliyoruz bir çanak - Rus köy "Zatiruha" olur. İşte süt, harç ve patates su üzerinde kaynatılır. Elde lezzetli ve besleyici et suyu sıcak servis.

Reçete "Zatiruhi" süt birkaç aşamada uygulanmaktadır:

  1. su tava 1 litre doğranmış patates ekleyin (2 adet). kaynamaya, tuz tadı.
  2. iki yumurta, un 1-2 bardak şap ve bir tutam tuz hazırlayın. bir elekten eleyin.
  3. su ve patates tencerede süt (1 L) dökün ve kaynadıktan sonra harç dökün.
  4. 10 dakika kaynadıktan sonra çorbayı Pişirme. yeşillik ve ince doğranmış sarımsak ile servis yapın (tatlandirabilirsiniz).

yukarıdaki tarif, içeren "Zatiruha", hazırlanabilir bir çorba formunda veya püresi. ikinci seçeneği seçerken su ve süt miktarı yarı yarıya azaltılmalıdır.

süt ve yeşil soğan "Zatiruha"

Bu süt çorbası enjeksiyon hazırlanması için yukarıdaki tarifler herhangi birini kullanabilirsiniz. Lezzetli yumuşak ve nazik yoğurt, üzerinde yüzen döner.

tuz ekleyin, kaynamaya soba süt koyun. tava harç içine dökün. Kaynatın süt çorbası 10 dakika. , Isı pan çıkarın tatmak karabiber ve kıyılmış yeşil soğan büyük demet ekleyin.

olağandışı görünebilir "Zatiruha" tarifi, aslında çok lezzetli çıkıyor. Bu yemek bile gurmeler tarafından takdir edilecektir.

Çorba köylüye nasıl pişirilir

Köylü yemekleri çok lezzetli olabilir. Hatta altı asır sonra popülerliğini kaybetmemiştir "Zatiruha" tarifi - bu doğrudan kanıtı.

Çorba Pişirme suyu, sebze veya et suyu olabilir. İlk olarak, bir sıvı patateslere ilave edilir ve pişmiş zaman - bitkisel yağ içinde soğan ve havuç zazharki. Ama Şerbet, sen hazırlık aşağıdaki yöntemi kullanabilirsiniz.

Üç yemekler pişirin. Bir yumurta kırmak ve bir çatal ile sallayın. ve un başka tutam ise bitmiş harç için lazım olacak. İlk olarak, tuzlu un ardından, yumurtada ellerini batırıp ve üçüncü çanak üzerinde birbirlerine karşı ovmak gerekir. Ve harç olsun. Bir tabak içinde kalan yumurta, sen kırıntıları ile çorbaya ekleyebilir. Servisten önce, bitmiş yemeğin yeşiller serpin.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.