FormasyonSSS eğitim ve okul

Çocuk bakımında Sosyo-pedagojik etkinlik

Sosyo-pedagojik aktivitesi - Belirli bir çocuğa yönelik bir faaliyettir. Bireyin ve toplumun bilgi birikimi bireysel sorunları kararı katkıda iletişimin yeterli yöntemleri için arama, tespit araçları kendi başlarına sorunu çözmeye yardımcı olmak. Bu rehabilitasyon ve önleyici tedbirler bütünü olarak uygulanmaktadır. Ve ayrıca hayatın çeşitli yönleriyle düzenlenmesi yoluyla.

Sosyo-pedagojik aktivite böyle gizlilik olarak ilkelere dayanmaktadır öğrenen çocuk, birey, kişisel yaklaşıma objektif bir yaklaşım üzerinde güven.

Bu, aşağıdaki hedeflere ulaşmak için yardımcı olur:

  • çağdaş toplumun kritik durumdan açısından temel hukuki kültürünün oluşması;
  • "Hayatta kalma" becerileri;
  • Karmaşık psikolojik, pedagojik, tıbbi ve diğer olayların yardımıyla fiziksel ve zihinsel güçlendirilmesi;
  • Aktif kişilik eğitimi;
  • yetenekler ev sahibine vatandaş oluşturulması;
  • Pozitif öz saygı, çok yönlü hobileri ve ilgi alanları oluşturulması;
  • Pozitif oluşturmak yönelimleri ıslah ve sosyo-pedagojik çalışmalarında;
  • Belirli bir çocuk için aktif sosyal ve eğitsel koruma ve yardım biçimi yaratılması.

Eğitim etkinliği - bu anlar kursiyerlerin üzerindeki etkisi çeşitli araçlarla yardımıyla öğretmenin mesleki eylemleri olan yetişme görevlerini ve eğitim.

Öğretim süreci eğitim, eğitim, organizasyon, savunma, yönetim, danışmanlık ve kendi gelişimi ayrılmıştır. Öğretim süreci çok yönlü ve eğitim ve öğretim ile ilgilidir çok boyutlu bir faaliyettir.

Psikolojik eğitim faaliyetlerinin yapısı projeleri uygulamaya motivasyon - motivasyon ve yönlendirme Misyonu bölümünü kapsamaktadır. Hem de bu aşamada öğretmen koyar olarak hedeflerini ve amaçlarını.

öğrenciler üzerinde etki seçilen ve uygulanan araçların yürütme.

kontrolü ve öğretimin değerlendirilmesi içebakış izleme ve kişisel eğitim etkilerin değerlendirilmesi yoluyla yürütülür.

Sosyo-pedagojik etkinliğin aslında oldukça hedefleri ve amaçları tanımlamak yerine, ilk durumun kapsamlı bir analiz var olduğu gerçeği ile başlar. koşullar kümesi altında öğretmen pedagojik durum denilen pedagojik hedefleri ve benimsenen hedefleri ve uygulanan eğitim çözümleri, koydu.

uygulanan ettiği herhangi bir durum , eğitim hedeflerini ve amaçlarını, bu pedagojik olduğunu.

Organizasyonel yapı ve amaçlı: Fonksiyon eğitim faaliyetleri iki gruba ayrılır. Bu fonksiyonları gibi: yapısal-kurumsal, teşhis, koordinasyon, iletişim, hem de maternal ve dönüştürücü geliştirilmesi.

Öğretmenin mesleğinin sosyal amaçlı - kuşaklar arasındaki bağlantıların uygulamasıdır. hayata girme, her kuşak gümrük, ahlak, bilimsel bilgi, gelenekler, teknikler ve çalışma yöntemlerindeki yansır önceki deneyim, almalısınız. Sadece tecrübe birikimi ve öğrencilerin transferi ve öğretmenin sosyal amacıdır. Her öğrencinin gelişim süreci birçok yönden toplumun gelişme umutları belirleyen öğretmene yönetir.

Başlangıçta, öğretmenlik mesleği , en şerefli toplumda en önemli ve en eski biriydi. Böylece her çocuğun sosyal ve pedagojik faaliyetin yaşam için oldukça önemlidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.