Sanat ve EğlenceSanat

Ünlü Dresden Galeri ve tahsilat

Her Avrupa şehri bu şanlı ve trajik kaderi verildi, Alman Dresden yaşamıştır. Bu eşsiz şehir şevkle Elbe üzerinde Floransa denir ve çünkü sadece vadide mükemmel coğrafi konumu olan Elbe Nehri'nin ve lüks Barok mimarisi. Hava şehrin sanat müzelerinde orada sanat ruhu ile emprenye edilir. Bunlardan biri olan resmi adı dünyaca ünlü Dresden Galeri vardır - "Old Masters Resim Galerisi"

gururu Almanya

Eski Avrupa resminin en iyi örneklerini tutan Sanat galerisi, bir kubbe ile üç katlı bir binada yer almaktadır. Bu Sakson emperyal prensler (Seçmen) ikamet ettiği kısmı Zwinger Sarayı ve Sarayı ve birleştiren mimari topluluk parçası olan tiyatro Meydanı'nı Dresden.

Müze sitesi nazik Almanca ve İngilizce olarak gerekli bilgileri verin: Sen tarih ve Dresden Galeri kadar ünlü koleksiyon, önceden tanışmış olabilir. Pazartesi hariç burada haftanın her günü alabilirsiniz müzeyi ziyaret isteyenler (kapalı). Çocuklar sergi izin verilen serbesttir.

maruziyetin Tarihçesi

Antika eşya kabine, doğal dünya ve insan buluşlar farklı güzellikleri bir araya getirdi - Dresden Galeri Antika eşya kabine ile başladı. Birkaç örnekleri ile birlikte, yarda ünlü ustaların resimlerini toplamaya. Kim Frederick Wise ürün Dürer ve Cranach sipariş o zaman karar verdi. Bu sanatçıların eserleri sarayın duvarlarını dekore edilmiş ve bugün ünlü Dresden Sanat Galerisi olan serginin mücevherler. Sakson seçmen Birkaç nesil tuvaller, baskılar, paraları, porselen kazanılmış, ama gerçekten büyük ve Yenileyici müze Güçlü Augustus altında bekledi. Kale tüm sergiler karşılamak mümkün değildi böylece onlarca yıl için, toplama doldurulan etti. Galeri özel yenilenmiş bir kraliyet ahır taşındı.

soylu koleksiyonların altın çağ

Seçmen Augustus III torunu dünya sanatının altın fonuna tutarındadır büyük sanat depo, içinde saray koleksiyonu yapma, babasının işini bitirdi. Ağustos kasıtlı ve ısrarla yollarla eksik yok, Avrupa resminin en iyi örneklerini toplamıştır. O çalışanları Avrupa'daki tüm satış ve açık artırmalara olmuştur bütün ağı, bireysel resimlerinde ve tüm koleksiyonları satın almayı kabul etti gelmiş düzenledi. 1741 yılında, Dresden Galeri Wallenstein Duke satın resimlerinin büyük koleksiyonu ile doldurulan vardır. Birkaç yıl sonra Velazquez, Correggio ve Titian tarafından başyapıtlarını Francesco III d'Este koleksiyonu vardı. 1754 yılında Dresden'de Piacenza Aziz Sixtus Manastırı ve (boyama yirmi bin pullu için satın alındı) Raphael'in büyük "Sistine Madonna" getirdi. Neredeyse Rembrandt tüm eserler zaman Dresden Sanat Galerisi 'nde satın aldı. resimlerinde portre ve dini konuların resimlerinde bir sürü vardı aralarında aristokrasi sanatsal beğeni ve tercihlerini yansıtır.

Yedi Yıl Savaşı sonrasında

1756 yılında Yedi Yıl Savaşı yıkıcı salgın ve toplama faaliyetleri yüz yıldır kesildi. uyum uyum ve ortaçağ Zwinger tamamlar, 1845 yılında şehir yetkilileri müze için özel bir bina inşa etmeye karar verdi ve bu amaçla projesi teklif mimar Gottfried Semper, davet ediyor. Dresden Galeri, 1855 yılında açılmıştır o zaman, bu iki binden fazla resim içeriyordu. toplama aktif Modern zamanların ustaların eserleri ile güncellendi. Ancak, 1930'larda, Empresyonist tablolar ve onların takipçileri diğer müzeler taşındı ve Dresden mağaza eski ustaların sadece başyapıtlarından kalmıştır.

Zor kader Galeri

İkinci Dünya Savaşı sonunda, Dresden ABD ve İngiliz uçakları tarafından acımasız bombardımanı yaşadı. Zwinger eşsiz mimari topluluk itibaren sadece kömürleşmiş kalıntılar vardı. Ancak, toplama kalker madenlerde gizlenen tarafından kurtarıldı. tüneller, havalandırma ve ısıtma sistemi ile donatılmıştır olmaları gerçeğine rağmen bozuk olduğu ve çok resim şımarık su kapağının içine akar. Sovyet askerleri onlar acil restorasyon ihtiyacı ünlü başyapıtlarından bulduğunda. Sovyetler Birliği'nin en iyi uzmanları tarafından büyük kültürel mirasın restorasyonu. 1955 yılında NS ısrarıyla Kruşçev sanat eserleri Dresden iade edildi kurtarılabilir. Galeri tamamen 1964 tarafından restore edilmiştir. Bugün, elli salonları boyama dahiler tanınan yaklaşık üç bin resim sergilendi.

şaheserleri

Sessiz zevk içinde Freeze ünlü Dresden sanat galerisini (bazıları fotoğrafları makalesinde sunulmuştur) cherishes eski tuval yapmak. İşte sanatçının resim olduğunu Erken Rönesans ait acı ustalığı fethetme fikri ilham Hıristiyan şehit stoically anıtsal perspektif içinde tasvir edilmiştir Antonelo De Messina "Aziz Sebastian",.

Bu inanılmaz Raphael'idir Sistine Madonna şafaktan önce, meleklerin montajında, Rus askerleri kutularından birinde bir başyapıt keşfettik ilahi güzelliği, sessizce şapkasını çıkardı. Yüksek Rönesans'ın Bu eser. şaşırtıcı bir bakış açısı ile Rakipsiz Titian tuval "Dinara Caesar" çatışmanın dünyevi anlaşılması için beklenmedik gösteren ahlaki seçim, İsa tarafından teklif etti.

Geç Rönesans Örnek - ressam Antonio Correggio Parma "O Holy Night" bir resmi - usulca ve lyrically yenidoğan Mesih'e Magi bir dokunaklı hayranlığı anlatıyor. Hollandalı sanat Jan Eyck banyolarının Dresden galerisinde temsil edilmektedir. sergi galerisi rakipsiz bezenmiştir Hollandalı natürmortlar ve manzara.

antitez ebediyen yenilenen doğa ve insan hayatının kaçınılmaz sonu olma günü boyama Yakoba Van Ruisdael "yahudi mezarlığı" dayanır.

sergi galerileri ve Flanders ressam Rubens tam hareketi "av" kumaş ve türe resimlerini Yana Breygelya Elder dekore edin. Fransa Dresden müze resimlerinde Nikoly Pussena temsil edilmektedir. İşte yer ünlü "Çikolata" Jean-Etienne Liotard oldu. Murillo ve Velazquez imzalı resimler resminin İspanyol okul bulunmaktadır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.