Haber ve ToplumÜnlüler

Dzhim Brodbent: biyografi, filmografi, kişisel yaşam ve ilginç gerçekler

Dzhim Brodbent yüze yetişkinler hem de çocuklar sadece bilinen İngiliz sineması, birkaç aktörlerden biridir. O eserleri bir çok var aralarında birçok roller oynamıştır uzun kariyeri için yeterli sinema İngiltere'de alanında "Oscar" ödül ve üst onur dahil olmak üzere en prestijli ödül kazandı.

ebeveyn

Dzhim Brodbent Lincoln, Lincolnshire (İngiltere), Chartered heykeltıraşların oğlu kentinde 1949 yılında doğdu. Karısı kurulan profesyonel olmayan topluluğu "Kırsal aktörler Lindsay", oynadığı ile ek olarak, babasının mobilya üretimi ve tasarımı bir yaşam sürdü. Küçük Jim eski düzenlendi provalar, en sık mevcuttu Metodist kilisesi Broadbent Sr yeniden inşa ve zamana göre okul ezbere ailesi meşgul ettiği oyunlarında birçok alıntı biliyordu başlar.

Gençliğinde Dzhim Brodbent

Reading ve Quaker okulunun sonunda gelecek aktör yerel sanat üniversiteye girmiş, ancak daha sonra başkentin üniversiteye transfer - Müzik ve Drama Sanatları Akademisi'nde, 1972 yılına kadar çalıştı.

Orada o zamanlar tanınmış gördü Brent Ulusal Tiyatro'da asistanı olmaya genci davet aktör Patrick Barlow. Daha deneyimli meslektaşları ile paralel olarak Dzhim Brodbent Erkek ve kadın hem ilk karakter roller oynamıştır. Ve eşit derecede iyi bir münzevi imajını somutlaşan ve mengene İoanna Krestitelya ve anlamsız ve ahlaksız Marii Antuanetty yoksun olduğunu.

aktör Kraliyet Ulusal Tiyatrosu dahil diğer ünlü Londra tiyatrolarda çalıştıktan sonra. onlar tarafından oluşturulan görüntüler onun incelemelerde tekrar tekrar ikinci planının Broadbent usta rollerini denilen eleştirmenler tarafından gözden kaçmış gitmiş değil.

Filmde Çalışma

Ekrandaki ilk defa, izleyiciler Ezhi Skolimovskogo yönettiği film dram "Çığlık", 1978'de Jim Broadbent gördü. Sonra Terri Gilliama Stephen Frears filmi "Blow" ve iki filmde oynadı - "Brezilya" ve "Time Bandits".

Ayrıca birçok Dzhim Brodbent İngiliz televizyonunda göründü. olaylar o ünlü şovmen ortağı olarak hizmet televizyon dizisi "Kara Yılan", açılmak Örneğin, İngiliz seyirci memnuniyetle izledim Rowan Atkinson.

tanıma

Aktör geç 70 beri filmlerde rol oldukça yoğundu gerçeğine rağmen, onun ilk büyük rolü Jim Broadbent "diye O Mike Leigh, küçük kendi işini açmaya çalışırken, aile reisinin görüntüydü zaten üzerinde 40 oldu sadece oynamak mümkün oldu hayat tatlıdır. " pek çok sıradan İngiliz kahramanları kendilerini öğrenmiş olduğu bu resimde, başarısını takiben, aynı yönetmen "Japon" libretto yaratan müzikal dram "karmakarışık" oyun yazarı oynamaya aktör davet Opera ve o yaratıcı tandem çalışmak zorunda kalır kiminle besteci ile sürekli çatışma,.

Bu rol için, Broadbent, 1999 yılında Venedik Film Festivali'nde "Volpi Cup" oldu. Buna ek olarak, o En İyi Erkek Oyuncu yılında BAFTA ve İngiliz Bağımsız Film Ödülü Akademisi aday gösterildi.

Dzhim Brodbent: Filmler

2001 yılında, aktör dünyada ona geniş tanıma getirdi seferde üç filmlerinde oynadı. Onlar "Bridzhit Dzhons Günlüğü", "Moulin Rouge!" Ve "Iris idi." kategorisinde "En İyi Erkek Oyuncu" in "Oscar" ve "Altın Küre" - Bu resimlerin ikinci sırasında Dzhim Brodbent bir BAFTA ve son verildi.

Buna ek olarak, yönetmenler hep onu tarihsel figürlerin görüntülerin gerçekleştirilmesi için çok iyi bir tip olarak kabul edilir, bu yüzden tekrar tekrar kostümlü sahnelerde birkaç yıl ya da yüzyıllar önce gerçekleşir eylemi vuruldu. Bunlar arasında, "Viking Erik", "Büyülü Nisan", "Karabağ Prenses", "Richard III", "Churchill", "The Young Victoria" ve diğerleri.

Broadbent en ilginç eserlerden biri ve film 1994 yılında rol aldığı kült film yönetmeni Woody Allen'ın "Bullets Over Broadway," kabul edilir.

Çocukların yılların ve eğlence projelerinde Katılım

kimin filmografi yaklaşık 70 tablosu yer alıyor İngiliz aktör Dzhim Brodbent, yetişkinler için sadece iyi bilinmektedir. Bunlar yüz ve genç izleyiciler onu biliyorum. Sonuçta, onun oyunu "Narnia Günlükleri" sinema tarihinin ve Indiana Jones biri olarak bu kadar popüler gençlik filmleri süslenmiş. onlar imza Dzhim Brodbent verdi yüzden Ancak, ana resim, sayesinde hangi çocuklar, soran edilmiştir - "Harry Potter" Ve kesin konuşmak gerekirse, aktör Horace Slughorn gibi davranan, bu muhteşem destanı sekiz bölümden iki oluşturulması karışmıştı.

": Tüylü Keçi yiğit" (Çavuş) ve "Erkek-bitki" (Batman) Üstelik Broadbent böyle "Robots" (Madame Gasquet) gibi popüler animasyon filmlerin bir dizi açıkladı. tüm ünlü Paddington Bear konuşurken Kendi sesi.

"Savaş ve Barış"

Daha yakın zamanlarda, İngiltere'de serinin 6. yeni bölüm gösterildi, büyük romanı Lva Tolstova dayanmaktadır. Tom Harper Yönetmen defalarca aristokrat yaşları 18-19 sahnede ve ekranda reenkarne olan Natasha papa Jim Broadbent, rolü için davet etti. Eleştirmenler, her zaman olduğu gibi, yolu eski Nikolai Rostov-kurulmuş aktör hakkında olumlu şeyler, bütün o mümkün olduğunu daha karakterinin rolünü en üst düzeye alışması.

Kişisel yaşam

Dzhim Brodbent gazeteciler, tüm çabalara rağmen, sen çekici başlıklar için Magazin sayfalarında yerleştirilebilir hiçbir şey bulamıyorum profesyonel Olympus, ulaşmış birkaç aktörler biridir. onun kişisel hayatı hakkında bilinen tek şey, o teatral kostüm tasarımı yapılmış Anastasia Lewis, evliyken neredeyse 30 yaşında olduğu gerçektir. Broadbent genellikle Hollywood film yönetmenlerinden filme katılmak üzere ABD'ye seyahat etmek zorunda olsa Londra'da Eşler ikamet. Özellikle, nispeten yakın zamanda, o filmde çalışmasını tamamladı "Bridzhit Dzhons Bebek."

Şimdi ikinci planının birçok başarılı rollere ünlendi ünlü İngiliz aktör Jim Broadbent, biyografisi, bazı ayrıntıları biliyorsunuz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.