FormasyonBilim

Nasıl farklı bu çekim yıldız denir ve ne temsil

gökyüzü gece aydınlatılan yürüyüş yolları yanar zaman, bol Meteorik - hemen hemen her yaz sonunda, olağanüstü güzel gösteri tadını çıkarabilir. Bazen bazen yangın iyi bir yağmur var, tek bir "izleri" dir. en "verimli" yıllarda, birçok kişi özellikle gözlük zevk için, gece şenlikleri için geliyor. ışığında öpüşme Aşıklar Kayan bir yıldız. sessizce türüne göre heyecan Romantik gökyüzü aydınlandı, şairler şiir yazarım. Ve nasıl farklı bir çekim yıldız denir?

Hurafeler ve efsaneler

En ünlü ve kullanılan işaret: Kayan bir yıldız görerek, bir dilek yapmak gerekir. arzu yerine getirilmesi - Ben sönmeden başardı. Zamanım yok - ya da buna ihtiyacı yoktur, ya da gerçekten istemiyorum.

Çok az, efsane bilinen hangi daha eğilimli dindarlar: kayan yıldız - bu yeni doğmuş ruhu var bir melek.

ilahi mızrak veya şer güçlere karşı yöneltilmiş bir ok - Eski Yunanlılar Kayan bir yıldız olduğuna inanıyordu. Ruh o sıradan insanlar ve Müslümanlar için tanrılar, - - Slavlar Scandinavians için, ölümü temsil güçlü ve kötü düşman.

bilimsel açıklama

Bu arada, uzun yıldızı düşemez bile daha yaşlı öğrenciler bilinmektedir. Gaz düşünülemez sıcaklığın büyük topudur. en az bir tür yıldız ikincisi Dünya'ya kilitlenmesine eğer, muhtemelen, ve toz kalmayacak. Bilim adamları kayan yıldızları çağırmak beri?

Çoğu işletme renkli yapraklar üzerinde dünya atmosferinin en üst tabakalarındaki indik gökyüzü taş bir iz. hava sürtünme kaynaktan ısıtılır ve parlamaya başlar. İşte nasıl. Başka bir çağrı çekim yıldız "Meteor", onlar boyut olarak küçük ve bile atmosferde, sekiz veya on düzine kilometre mesafede tamamen yakmak. Bazı göktaşları dürbün veya hatta bir teleskop olmaksızın, kendi yolunu görmek imkansız olacak şekilde düşüktür.

Nasıl farklı yere ulaşır "fragmanları", kayan yıldızları denir? O meteorların. Onlar boyutu büyük olan ve çoğu freni onları havayı sağlayan nispeten yavaş havaya uçar. Meteor benziyor bir ateş topu hangi kükreme ve kükreme temizleyicileri gökyüzünde ve kraterin yüzeyindeki yaprakları düştükten sonra. Ben bu boyutta olduğunu "taş" demek ve hatta uçmak gerekir Dünya'nın kabuğunun dik bir açıyla ve uygun hızda, oldukça nadirdir, bu yüzden bunların her düşüşün kalıcı (Tunguska veya Afrika'da düştü aynı) İnsan belleğimize.

Çekim yıldızlı Kaynakları

Bireysel meteorlar yılın herhangi bir zamanda bulunurlar. Bunun nedeni bazı rasgele gerçeğine olan kozmik beden kızımız biraz manyetik alan (ve diğer) gezegen tarafından yakalandı. Başka bir şey - büyük meteor saldırısı (yıldızlarla denir başka nasıl, zaten gördük).

Astronomlar sıkıca düşen yıldızlı yağmur sadece bir kuyruklu yıldız oluşturmak geldiğini belirledi. Kendisi kozmik bir fenomen katı (genellikle buz, fakat seçenekler kuyruklu yıldızın buz katı katılımlar içerse, taş da vardır) 'dir. kuyruklu armatür yaklaştığında, aştığı sıcaklığı, buz kendi katı bileşenler çekirdeği ile uzak buharlaşır. Kuyruk "güneş rüzgarı" denilen şey tarafından üflenir toz mikroskobik parçacıklar oluşur. Daha büyük (ve dolayısıyla ağır) çakıl rüzgar yapamaz. Sonuç olarak, onlar etrafında oluşturmak bir gök cismi astronomlar "torus" tarafından çağrılan, simit. Gezegenin cazibe içinde bir simit düşüyor verilirse, biz bir yıldız yağmuru var.

Bir olgu olarak starfall

Kayda değer meteor akışları iki tanesi. başlık için, Perseids - Bir tanesi Leonīds, diğer denir yıldız sistemlerinin optik geldikleri hangi. Bu şelalenin ilk memnun yıllar boyunca yıldız, ancak ikinci - her yaz. Bu gök cisimlerinin akışı, dünyayı karşı karşıya olduğu, ayrıca kendi yaş sahiptir. Eğer durum bu ise o onun "taş savaşçılar" önemli ölçüde inceltilerek var zaten gezegenimizin ile birkaç kez bir araya geldi (ve yolunda belki diğer) eğer "genç" Çekim Yıldız, geniş olacaktır.

Neden Ağustos?

En ilginç olanı, Ağustos "Star yağmur" düzenli yıldan yıla gidin. Astronomlar yıldız yerine bir ay daha Ağustos ayında düşüyor neden görüşleri benzerdir. Onlar suçlu bu zamanda Dünya'ya geçtiği Swift-Tuttle adlı bir kuyruklu, kuyruk olduğuna inanıyoruz. Bu meteor yağmuru ne işe yarar? herkes tarafından kullanılabilir olması, herhangi bir özel ekipman gerekmez ve sen dünyanın hangi kısmında önemli değil. İyi görülebilir ve bu sıradan insanları değil, sadece astronomlar memnun ediyor.

Elbette yıldızlı daha muhteşem yağmur var. Örneğin, aynı Perseids büyük havai fişek gösterisi söz! Gökbilimciler bunu bekliyoruz. Bu büyük bir alle Dünya görmemiştir inanılmaktadır (en azından hiçbir kanıt yoktur kayıtlı). Ama! 2126 yılında söz verdiler bekleyin. Pek doğmadan birkaç gün önce, çocukların bu noktaya kadar yaşayacaktır. O halde şimdi elimizde ne zevk edelim!

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.