FormasyonBilim

Leonardo Fibonacci sayı serisini Açılış

Geçmiş yüzyıllarda büyük bir bilim adamları tarafından yapılan birçok buluşlar arasında, sayıların bir sistem olarak evrenimizin yasaların keşfi en ilginç ve yararlı olur. Bu gerçek kitabında İtalyan matematikçi Leonardo Fibonacci açıklanmıştır. Sayısal dizisi her bir üye, önceki iki bir toplam değeri olan bir sayı dizisidir. Bu sistem ahenkli gelişimine göre tüm yaşam yapısına gömülü bilgiyi ifade eder.

Büyük bilim adamı Fibonacci

İtalyan bilim adamı yaşamış ve Pisa kentinde XIII yüzyılda çalıştı. O tüccar bir aile ve o ticarette babası ile çalıştı ilk kez doğdu. iş ortakları ile zaman temas kurmaya çalışırken Leonardo Fibonacci matematiksel keşifler geldi.

geniş aile birinin talebi üzerine planlama tavşan çöp hesaplanmasında yapılan O'nun keşif bilim adamı. O hayvanların üreme olmalıdır numara serisini açıldı. Bu desen o da ondalık ilgili bilgiler verdi kitabında "bilgisayar Kitabı", açıklanan hesaplama sistemine Avrupa ülkeleri için.

"Altın" açılış

Sayısal dizi açılması spiral olarak grafik olarak ifade edilebilir. Doğadaki birçok baz, örneğin, bu rakam koydu ki burada örnekler, diş dalga olduğu not edilebilir kulak kepçesi, insanlarda ve gökadalardır mikrokapilerler yapısı atomik yapısı.

bütün canlılar bu ilerlemesine gelişmeye beri İlginçtir, bu sistemde sayılar (Fibonacci oranları), "canlı" numaralarını kabul edilir. Bu desen zaten antik uygarlıkların insanlara biliniyordu. en önemli sorunu - zaten o zaman bu sayısal serinin yakınsaması keşfetmek için nasıl biliniyordu bir sürümü var matematiksel analizinin rakamlar dizisi.

Fibonacci teorinin kullanımı

Bir sayı dizisi incelenmesi, İtalyan bilim adamı bir sonraki elemana dizisinin sayı oranı 0.618 eşit olduğunu keşfetti. Bu değer orantılılık katsayısı veya "altın bölüm" denir. Rakamın klasik yapıların inşasında ünlü Mısır piramitlerinin yapımında, yanı sıra antik Yunanlılar ve Rus mimarlar kullanılır bilinmektedir - benzeri tapınaklar, kiliseler ve ..

Ama Fibonacci sayısal serisi ayrıca fiyat hareketlerinin değerlendirilmesinde kullanıldığını ilginç aslında borsalarda. Geçen yüzyılın başlarından teknik analiz önerilen mühendis Ralph Elliott bu diziyi kullanma. 30s Amerikalı yatırımcı özellikle borsada ana bileşenlerinden biridir Dow Jones, çalışma stok fiyatlarını tahmin karıştı. Başarılı tahminlerin yer aldığı bir dizi sonra Fibonacci serisini kullanma usulleri açıklanmaktadır yazısında, çeşitli yayınladı.

Şu anda, hemen hemen tüm tüccarlar fiyat hareketlerini tahmin etmede Fibonacci teorisini kullanır. Bu bağımlılık da çeşitli alanlarda pek çok bilimsel araştırma için kullanılır gibi. Büyük bilim adamı açılmasıyla birlikte, hatta o kadar çok yüzyıllar sonra, yararlı buluşlar çeşitli oluşturabilirsiniz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.