FormasyonBilim

Biyolojide Modern Yöntemler

inkar etmek, tam tersine, teyit ya edilebilir gerçeklere dayalı bir sistem kanıtlanmış kesin bilgiyi oluşturma, her bilimin ana görevidir. Biyolojide olarak: verileri sürekli meydan ve önemli bir onay var yalnızca izin verilir.

Bugüne kadar, bu çalışma bütün canlı sistemlerinin dikkate alır. iyice öğrenme ve biyolojide kullanılan bazı yasalara aşağıdaki araştırma yöntemleri seçimi amacıyla kendi organizasyon ve faaliyetlerini, köken, dağıtım, ve birbirleri ile gelişimini ve bağlantıyı incelemek amacıyla:

1. Karşılaştırma - Eğer benzerlikleri ve canlılar ve bunların parçaları arasındaki farkları karşılaştırarak bilgi sahibi olmasını sağlar. Elde edilen veriler bitki ve hayvan gruplarında birleştirmek mümkün kılar. Bu yöntem oluşturmak için kullanılır hücre teorisini, sistematiği ve evrim teorisini teyit etmek. Şu anda, bu bilimin hemen hemen her alanda kullanılır.

Biyolojide 2. Tanımlayıcı Yöntemler (gözlem, istatistik) - analiz etmek ve böylece, doğada meydana belli yasaları yanı sıra Özetle'yi bulma karşılaştırarak, yeni tipleri, sınıfları keşfetmek ve olayları tanımlamak için izin verir. Bu yöntemler bile antik kullanılmak üzere başlamasına rağmen şimdiye güncel alaka kaybetmemiş ve yaygın olarak botanik, Etholojinin, zooloji kullanılan ve. D.

3. Tarihsel - Mümkün bilinen gerçekleri ile karşılaştırmak, eğitim ve yaşam sistemleri, bunların yapıları ve fonksiyonları gelişim modellerini tespit kolaylaştırır. Bu yöntem teorisini yapımı için Darwin tarafından kullanılan ve açıklamak için açıklayıcı bir bilimden biyoloji değiştirmeye katkısı oldu.

4. Deneysel araştırma yöntemleri biyolojide:

a) Simülasyon - Eğer herhangi bir işlem veya olguyu, yanı sıra modern teknolojilerin ve ekipmanların vasıtasıyla bir model olarak yeniden oluşturmayı evrim yönünü öğrenmek için izin verir;

b) Deney (deneyim) - oturma nesnelerin derinden gizli özelliklerini tespit etmek için yardımcı olan bir kontrollü ortam durum, yapay yaratılış. Bu yöntem tek başına fenomenlerin çalışmayı kolaylaştırır, bu nedenle aynı şartlarda bu aynı olayların tekrar çalma sonuçlar elde edebilirsiniz.

Biyolojide deneysel yöntemler sadece kendi sorularına deneyler ve cevaplar için değil, aynı zamanda yanı sıra operasyonuna ayarlama için, malzemenin çalışma hipotezi başında formüle olup olmadığını belirlemek için.

Yirminci yüzyılda, bu yöntemler nedeniyle böyle devam örneğin, tomografi, elektron mikroskobu ve böyle olarak deneyler, modern ekipmanlara ortaya çıkmasına bu bilimde araştırma lider vardır.

Şu anda, biyokimyasal yöntemler yaygın deneysel biyolojide kullanılan, X ışını analizi, kromatografi ve ultra ince kesitler, yetiştirme çeşitli yöntemler ve diğerleri tekniği.

sistematik bir yaklaşımla kombine Deneysel yöntemler, bilişsel yeteneklerini genişletilmiş biyolojik bilimler ve insan faaliyetinin hemen hemen her alanda bilginin uygulanması için yeni yollar açtı.

Bunlar araştırma yöntemleri biyolojide, nedenle aralarında sıkı bir sınır yürütmek olanaksızdır, bilimde bilgiyi elde etme yöntemlerinin cephane dolusu kapsamamaktadır. birbirleri ile kombinasyon halinde kullanılır, bunlar mümkün kökenleri, gelişimi ve işleyiş intizamı kurmak için ayrıca bir zaman kısa sürede yeni bir fenomen ve yaşam sistemlerinin özelliklerini keşfetmek ve kolaylaştırır.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.