Ahlâk

Başın yönetim kültürü: liderin değil kolay bir rol

Modern yaşam kafası - zengin ve çok yönlü, aynı anda birkaç sorunları çözmek için vardır ve aynı zamanda günümüz toplumunda çok popüler yüksek yönetim kültürünü, karşılamak. doğru ve etkili, sorunu çözmek yönetmek, ekip getirmek ve şirketin çalışmalarını koordine edebiliyoruz Girişimcilik gelişme yeni bir düzeye Rusya'da kültür, böylece yöneticiler, çok takdir edilmektedir.

Belirli kurallara dayalı başın yönetim kültürü:

- Yasal kurallar. şirketin tüm çalışanları gibi, süpervizör haklara sahiptir ve faaliyet görevleri o biliyor ve uymalıdır normatif eylemler, tarafından düzenlenir.

- ahlaki normlar baş tanrı denk değildir ima, o da ahlaki, etik ve ahlak olmalıdır.

- örgütsel normlar farklı kurallar tanımlamak örgütsel plan, organizasyon, mod ve kabul çalışma takvimine birimleri ve bir bütün olarak örgütün iç kurallar vb

- ekonomik normlar örgütün ekonomik faaliyetler dayanmaktadır.

kafa, ofisinin etik, yönetim gelenekleri mesleki ve ahlaki gelişim - "altkültürlerle" bir dizi içerir kafa, bir yönetim kültürü:

1.Lichnaya kültürü içeren bir iletişim formu vb astları, kişisel hijyen, düzgün görünüm, beceri seviyesine sahip

2. Sıkı planlama kişisel ve iş süresi. yönetim kültürünün Başkanı gününün net bir hedef belirleme ve planlama olmadan düşünülemez. Yetkili ve toplanan lideri dolayı benzeri bölümler, toplantılar, müzakereler başkanları ile görevleri, toplantı değişiklikler nedeniyle, personel ile adres gündemdeki konuları çalışmak ve hedeflerine ayarlamak için zaman bulmak gerekir.

Bu nedenle 3. görüşmeler, toplantılar, toplantılar gibi kültür

4. Herhangi bir soru ile personel ile kişisel görüşmelerin kültürü. Özellikle dinlemek ve doğru karar yeteneği değerlendirilir.

belge ve harflerle 5. Kültür çalışması. yöneticisi kuruluşunuzda net bir iş akışı oluşturmak gerekir. Gerekli tüm önemli mektuplar ve belgeler sorumlu personele rapor edin. Tüm e-postalar zamanında müdahale verilmelidir. En önemlisi - yürütme kontrolü.

hitabet 6. Kültür. astları ile uğraşan, tutma süresi başının en beri akıllıca düşüncelerini ifade etme ve muhatap temel fikrine iletişim yeteneği sürekli geliştirilmelidir.

7. Modern yönetim kültürü de işyeri kültürünü içerir. Tablonun baş sürekli olarak tüm önemli belgeleri kesinlikle kaybolacak olan kağıt yığınları, gömülmek edilmemelidir. Anahtar akım belgeler - tablonun baş olmalıdır hepsi. Görünüşte, ziyaretçinin masa kafasına bir ilk izlenim. Buna ek olarak, odadaki tüm mobilya yeni bir yönetici ve çiçekler olmalı - bakımlı ve genç bir görünüme sahip.

başın yönetim kültürü genellikle olarak kabul edilir : personel yönetimi stilleri , otoriter, demokratik (ya da Co-op tarzı bir tür), bireysel durumsal ve liberal. Her stil avantajları ve dezavantajları vardır. Saf formda, yönetim tarzları hemen hemen hiç, daha doğrusu, stillerin özelliklerinden biri üstünlüğü ile sadece karışık şekli vardır. Bu alt yönetim tarzının Özel bir durum veya kişilik özellikleri tercih etmek en iyisidir. Ve kanının aksine, seçim tarzı cinsiyet yöneticisi, daha doğrusu, onun karakteri, kişisel deneyim, mizaç ve özgüven etkilenmez.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.