Yiyecek ve içecekPişirme önerileri

Bal agariklerini nasıl turluyorsunuz: leziz boşlukların küçük sırları

Uzun kış aylarını, ev hanımlarının yaz ve sonbaharda çok fazla vakit ayırdıkları leziz boşlukların hoşa gitmeyen gözleri olmadan hayal etmek zordur. Aralarında önemli bir yer, tuzlu, turşu, turşu gibi her çeşit mantar tarafından işgal edilir. Her çeşit mantarın hazırlanması için incelikler ve nüanslar vardır. Bugün, Rusya'daki en popüler mantarlardan bazılarını bal agarics'ini nasıl öğreneceğimizi öğreneceğiz. Kolayca ve çabucak hazırlanırlar ve lezzetleri en zorlu gurmelerin bile tadını çıkarabilir.

Mantarların hazırlanması

Ballı mantarların kışın nasıl suda kalacağını bilen tüm ev hanımları, bu süreçteki ilk ve belki de en önemlisinin, mantarların hazırlanması olduğuna karar verecektir.

Yeni toplanan orman yangınlarının şanslı sahibi sizseniz, hazırlık, kuru yapraklardan, topraklar topraklarından, küçük dallardan ve kış kütüklerine ek lezzet verme ihtimali olan diğer yabancı kapanımlardan tamamen temizlenmesi gerektiği gerçeğinden hareketle başlar.

Mantarın nasıl sulanacağını bilmek istiyorsanız, yalnızca zevkinize değil gözlerinize de keyif veriyorsanız, çok tembel olmayın ve boşluklar için yaklaşık olarak aynı ebattaki mantarları sıralayın. Böylece eşit oranda marinecekler ve masa çok güzel görünüyor. Çok büyük veya kırık mantarları reddetme süreci sona erdiğinde, bir kenara koymak için uygun olmayan her şeyi erteleyin (bu "koşulsuz" dan başka lezzetli yemeklerin çoğunu pişirebilirsiniz). Geçmişteki katı seçimlerden sonra, bacaklar ucunu kesin ve daha sonra soğuk suda en az üç kez durulayın (daha iyisi).

Bir süpermarkette dondurulmuş olarak satın alınan mantarları suya dökmeye karar verirseniz, tüm bu eylemler kaçırabilir - mantarları dondurmadan önce zaten kararlıydılar . Onları birkaç kez su ile durulama yeterlidir - ve asitleme işlemine başlayabilirsiniz.

Bal agariklerini nasıl turkeyal: adım adım talimatlar

Pişmiş bal mantarları kaynar su ile doldurulur ve 5 dakika pişirilir (kaynama noktasından aşağı sayılır). Ardından suyu boşaltın ve mantarları bir damla içine atın, böylece ilk su kalıntısından kurtulun. Bundan sonra, onları sıcak su ile tekrar döşeyin ve çeyrek saat pişirin. Bunca zaman, mantarları dikkatsiz bırakmayın - yüzeyde oluşan köpüğü dikkatle çıkarın ve kaynamanın çok şiddetli olmadığından emin olun.

15 dakika sonra, suyu (çorba veya sos için temel olarak kullanılabilir) mantarları çıkarın ve önceden sterilize edilmiş kavanozlara yaymak. Bu durumda, mantar hacmin üçte ikisinden daha fazla yer tutmamalıdır, aksi takdirde marine sade bir şekilde yeterli alana sahip değildir. Baharatları teneke kutuya yaymayın, ancak herkesin uymaması gerektiğini unutmayın.

Bu, kış için bal mantarlarının nasıl hazırlanacağının başlıca inceliklerinden biridir, çünkü baharatların seçimi genellikle yalnızca mantarların lezzet ve aromalarına değil ayrıca güvenliğine de bağlıdır. Tatlı ve karabiber - mantarın ne kadar keskin olmasına bağlı olarak, pota 5-10 bezelye mecburidir. Bir defne yaprağı yapacaktır, ancak güçlü bir aroma daha sonra "mantar ruhunu" öldürebileceğinden biraz koyulması gerekir. Fakat onu güçlendirmek ve lezzeti vermek için bazı akıcılık kızılcık veya karaağaçların yapraklarıdır .

Soslar şu şekilde hazırlanır: kaynar su için tuz ve şeker, her litre su için 2 çorba kaşığı oranında ilave edilir. Çözündükten sonra, marine kapatılır ve 10 dakika sonra sirke (her litre su için 200 ml) ilave edilir. Ardından, hazır marine sosu mantarla teneke kutuların üzerine dökülür.

Mantarların nasıl sorunsuz kalktığının ana sırrı, bütün kışın olmasıdır - bu sterilizasyon. Marinayı teneke kutulara sızdırın, sıcak suyla tencereye koyun ve gevşek kapaklarla kaplayın, en az 30 dakika litre ve en az 20 dakika yarım litre sterilize edin.

Bundan sonra teneke kutular kapaklarla güvenli bir şekilde kapatılabilir ve ısıda soğumasına izin verilir, buzdolabına veya mahzene gönderilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.