Ev ve AileÇocuklar

Bebekler başını tutmaya başlar bebeğin gelişimi

Bebeklerin başını tutmaya başladıklarında Pek bebek doğar, yetişkin ilgilenen doktorlar haline gelir.

Biz en fazla 3 ay bekliyor

Bu dönemde bebeğe ulaşacak olanlar temel başarıdır çünkü şaşmamak, ilk olacak. O Ve önemli bir kanıtı olacaktır fiziksel gelişim bebek doğru yol ve çok yakında o kendi rulo öğrenecektir.

Yani bebeklerin başını tutmaya başladığınızda? Çocuk hekimleri, zamanını tam adını belirtmeyen her çocuğun gelişiminin doğası nedeniyle. Tabii ki, yönlendirilmesi gerekir belli kurallar vardır, ama bebek biraz geride veya acele biraz ise, Korkmak gerekmez.

Yeni doğmuş bir bebek 3 ay iyi başını tutan ve 4 bu oldukça emindir yapmak olduğuna inanılmaktadır. 2 ay boyunca çocuk başını kontrol etmeye teşebbüs etmek sadece mümkün, ama o durup dinlenmeden bunu mümkün değildir. Bu arada, doktorlar bugünün çocukları 80 yıl içinde çocuklar çok daha erken kafasını tutmak başladığını söylemek - 9 hafta boyunca birçok zaten güvenle onu yönetmek.

Aceleye etmeyin

Birçok anneler ve babalar pipsqueak bu beceri hakim olduğunda arıyoruz, en önde eş gelişiminde çocuğu görmek istiyorum. Ve o önceki ay zaten yapıyor edildiğinde yeni doğan, memnun başını tutan ne kadar bilmeden.

Bu durumda hemen bir doktora danışmak gerekir çünkü onlar, boşuna bunu. Sonuçta, bebekler hiperkontraksiyon veya yüksek intrakranial basıncı, yani böyle genç yaşta başını tutmaya başladığınızda. Bu sorunlar genellikle gerçeği neredeyse hiç uyku ağıt hakkında çocuk sana bir işaret olabilir.

Çocuk 3 ay ve başını tutun olmadıysa, o da doktorunuza bilgilendirmek için tavsiye edilir. Nörolojik sorunlar varsa Belki bebek çok düşük kas tonu, ya. Bu kadar genç bir yaşta bir yıl sonra daha kolay çözülür. Belki çocuğunuz masaj kursu veya doktor reçete vitamin yardımcı olacaktır. Önemli olan - işlemini başlatmak yoktur. Ayrıca bebek başını dik tutarsa unutmayınız. belki olmalıdır bebek tortikolis, hemen ele - Değilse, kendi çocuk doktorunuza.

yürümeye başlayan çocuklar için jimnastik

bebekler başını tutmaya başladığınızda, onlar mutlaka başını destekleyen pozlar, ihtiyacı artık. Çocuğunuz onun küçük bedenini kontrol etmeyi öğrendim değilse, aksi takdirde serviks yaralanma riski vardır, ona yardım etmeye devam.

Bu önemli beceri edinme Çocuğunuzu yardımcı olmak istiyorsanız, onun boyun kaslarını gelişmeye başlar. Genellikle ilk o 30 saniye boyunca bu konumda olsa onun karın bebek, (sadece nihayet göbek yara iyileşene ana kadar bekleyin) yatıyordu.

Yavaş yavaş süresini artırmak - yanlara çevirmek için sanki, pipsqueak kafasını kaldırmaya çalışırken nasıl göreceksiniz. Bu refleks bu pozisyonda iken boğularak bebeğe doğumdan itibaren kendisine verilen nasıl. Bebek bir ay döndüğünde o Boğa ile baş seviyede tutmak, ancak onu tutmaya devam öğrendim ki, çoğu, dik konumda taşımak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.