ÇirkinlikAğaçlandırma

Çimen otlarının tohumlarını seçme ve satın alma yöntemi: yeni başlayanlar için ipuçları

Çimenler bugün peyzaj tasarımında aktif olarak kullanılmaktadır. Bakımı yapılan yeşil çim, toprakları ve özel evi ve ofisini ve alışveriş merkezini süsleyebilir. Yaya ve otoyolların yol kenarında çimler oluşur. Tabii ki, yüksek kalitede bir yeşil kaplama olmaksızın tek bir futbol sahası veya golf sahası olmayacak.

Web üzerinde iyi değerlendirmeler Gazonov.com bir online mağaza var. Ve sadece geniş bir yelpazede sunduğu ve çimler çim tohumları tedarik eden önde gelen firmalarla işbirliği yaptığı için değil. Gazonov.com kataloğu, çim kültürleri ve özellikleri hakkında bir çok yararlı bilgi alabileceğiniz mükemmel bir kılavuzdur. Burada gübreler, haşere kontrol ürünleri, çim bakımı için bahçe aletleri, kaplama malzemeleri sipariş edebilirsiniz. Yani, içeri girdi - gerekli istişareleri aldı - seçti - bir anda her şeyi emretti - "mükemmel" çimini yaratmaya başladı!

İyi bir çim yalnızca gözleri memnun etmekle kalmaz aynı zamanda yaz sıcağında bir tazelik duygusu yaratır ve bitişik toprakları tozdan, örneğin yakındaki yoldan korur. "Herhangi" çim nerede başlar? Tabii ki, tohumların seçimi ile. Belli bir kültürde veya çim karışımı tohumları ekilerek, kökleri ve toprağın üst tabakası ile kesilen, bir çim olan rulo kaplamaları bile elde edilir. Sitenizde güzel ve dayanıklı bir kaplama yapmak istiyorsanız, amacınıza, iklim koşullarına, araziye, zemin türüne vb. Uygun kaliteli çim çim tohumlarına ihtiyacınız olacaktır. Temel nüanslar daha sonra tartışılacaktır.

Çimler oluşturmak için otlar nasıl kullanılır?

Çoğu zaman, pitoresk yeşil bir çimen ile arsalarını süslemek veya spor için bir alan düzenlemek isteyenler, tahıl ve baklagillerin özel çeşitlerini sunar. İşte bir çim için çim en sık farklı mağazaların ürün yelpazesinde bulunur:

 • Bluegrass çayır. Bu, bakımda gösterişsizlik, yavaş büyüme, çimlerin gözyaşı üzerinde güçlü olması ile karakterize edilen en popüler kültürdür.
 • Fescue kırmızıdır. Hızlı ve dostane bir şekilde yükselir, ancak daha sonra büyümesini yavaşlatır, bu nedenle "cüce" bir kaplama oluşturmak için ideal bir seçenektir.
 • Rigrass, Avrupa'da özellikle sevilen çimenler için uzun ömürlü (çayır) bir çimdir. Çim tohumunun filizleri koyu yeşil yaprakları ile yoğun. Kültür, yoğun kullanım ve düşük biçme ihtimali olan çimler için uygundur.
 • Polovitsa kaçağı. Hızlı büyümesi nedeniyle agresif çim olarak da adlandırılır. Çok sürgün verir, ancak gökyüzünden çok daha geniş büyür. Kaçak devekuşu çimleri sık sık biçmek zorunda değildir.
 • Lugovik derny (deschampsia). Islak zeminlerde veya drenaj zayıf alanlarda suda balık gibi hissedilir. Belki de, bu kültür için onlar "pike" lakaplı. Gölgede mükemmel bir his var.
 • Yonca beyaz sürünen. Bu kültüre dayalı olarak yaratılan çim sizi sadece parlak yeşilliklerle değil, aynı zamanda minyatür beyaz çiçeklerle de memnun edecektir. Zayıf topraklarda yetişir.
 • Fescue fescue, çim sık sulama göze alamaz olanlar için ideal bir seçenektir. Bu kuraklığa dayanıklı kültür çoğunlukla güney bölgelerindeki tüketiciler tarafından sipariş edilir.

Farklı çimler - farklı tohumlar

Bulmak ve çim çim kaliteli tohumları satın almak bugün yeterince kolaydır. Doğru olanları seçmek tamamen farklı bir konudur çünkü çim örtüleri çok farklı olabilir:

 • Kısa ve gösterişsiz veya çim bir çim için Çim "tembel için." Mavi çim ve kırmızı çayır gibi uygun bitkiler yanı sıra sürünen yonca, kamış otu.
 • Gölgeli çim. Nemli, gölgeli bir alanda çim yaratmak isteyenler, mavi çimene, pikeye, kaçak bir kaçağa, çavdar çiçeğine (sıklıkla ekilecek) dikkat etmelidir. Toprak kuru ise, çoğunlukla kırmızı çayır kullanılır.
 • Spor çimleri. Futbol sahaları için bluegrass, golf sahaları için - keten su samuru veya kırmızı çayır sıkması için uygun olacaktır.
 • Kuraklığa dayanıklı kaplama. Fescue fescue en iyi seçimdir.
 • Kışa dayanıklı çim. Bluegrass çayır ve kırmızı çayır, en sert kışın bile hayatta kalabilecekleri ve ısı gelmesiyle çabucak iyileşebilecekleri "güçlü" çimlerdir.

Danimarka, Hollanda ve Almanya'nın yanı sıra "denizaşırı" ülkelerin (ABD ve Kanada) en iyi ülkeler olduğu ortaya çıktı. Oldukça ucuz tohumlar dikkatle engellenir, çünkü onlardan gerçekten kaliteli bir kaplama elde etmeleri pek olası değildir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.