SeyahatSeyahat İpuçları

Nerede hafta sonu (Saint-Petersburg) gitmek için? St. Petersburg'dan Hafta Sonu Geziler

ülke içinde uçuş şereflendiren fırsat olması, Rusya'nın en uzak köşelerinden vatandaşlarımızın şimdi biraz para ülkenin kültürel başkenti yanı sıra Leningrad bölgenin en ilginç alanlarını ziyaret etmek olabilir için.

maksimum seyahat için zevk vermek için, ziyaret etmek en iyisidir ne yerler önceden düşünmek tavsiye edilir. Gezi sanayi fırsat çok sunmaktadır. St. Petersburg seyahat ve turlar hep Hafta Sonu St. Petersburg iyi geziler hakkında size. Belki grubu ve tarihi yerleri ve doğal parklara bireysel ziyaretler hem.

turist otobüsü, yaya, araç ve diğer seyahat seçenekleri için. Sadece bir seyahat acentesine gidip hafta sonu (Saint-Petersburg) üzerinde nereye sorusuna çalışanlarını sormak ve yürüyüş yollarının çeşitli bir sürü sunuyor. Nasıl değil karışık ve en ilginç seçilir? Biz St. Petersburg en popüler geziler hakkında anlatacağım. İncelememiz size Rusya ile daha sıkı Kuzey-Batı bölgesini keşfetmek isteyenler için özel önem vermelisiniz.

Valaam adasına Seyahat

Valaam Adası - en büyük Valaam adalar. Bu kuzey kesiminde yer alır Ladoga Gölü. "Kış", "başrahip", "Penthouse" in yanı sıra konuk evleri - ada bir otel sayısını vardır. 2-3 gün için rezerve koltuklar, size mükemmel dinlenmek ve yaklaşan çalışma gün boyunca pilleri şarj etmek mümkün olacak.

Stauropegial manastırını ziyaret ettiğinizden emin olun. Onun inziva, kilise ve Valaam tüm ada ile dolu çiftlik binaları. manastıra gezi ucuzdur. serbest manastırda yaşayan bir fırsat bile yoktur. Bunu yapmak için bazı itaat gerçekleştirmek için manastır hac hizmetiyle kabul etmek gerekir. iş sadece birkaç saat sürer, ancak gece gıda ve barınma ile sağlanacaktır.

Biz sıradan bir köy Balam gözardı etmemeye öneriyoruz. Tur orada nadiren standart turist güzergahı dahildir, ama halk mükemmel hediyelik eşya ve el sanatları, çeşitli alabalık füme ve satmak vardır. İşte fiyat manastır dükkanda önemli ölçüde daha düşük olduğunu.

Balam - kesinlikle bir inci, Karelia kalmaz, Rusya bütünün haklı gururunu taşımaktadır. en hoş bu harika adada St. Petersburg 2 gün gemi ile seyahat etmek. Seyahat süresi - 3,5 saattir. Ladoga Gölü kıyı inanılmaz pitoresk, çünkü tarafından uçacak. Zamandan tasarruf etmek istiyorsanız, sadece 1,5 saatte varacakları yere domchat yüksek hızlı seyahat hizmetleri, "Meteora".

Kronstad'in Fortifications

Nisandan ekime kadar - bu keşfetmek zamanı Kronstad'in kaleleri. üzerlerinde Gezi tekneleri ve küçük teknede yürütülmektedir. En etkileyici "Veba" olarak kabul edilir, "Kronshlot", "Peter 1", "Paul 1" kale ve pil "Prens Menshikov." kaleleri dışında, büyük ilgi ünlü mimarlar tarafından inşa fenerler ve lider markalarıdır. Tur sırasında yalnızca uzak fenerler ve Kronstad'in kaleleri göremiyorum, tur iç ziyaretleri yanı sıra bir gözlem güvertesi de fotoğraf içermektedir.

Kahramanlık Kirovsky Bölge

Leningrad için savaş yerlere geziler ilgi yetişkin hem de çocukların sadece olacaktır. Seyahat masası askeri zafer yerlere grup ziyaretleri ayarlayabilir. Okul çağındaki çocuklar mücadele yeri görmek ve Sovyet askerlerinin cesaret ve kahramanlık hikayeleri dinlemek ilginç olacak. Beyler Leningrad alan için savaşlarda öldürülen askerlerin anısına anıtlarda çiçek koyacak, Sovyet askeri teçhizat görüyoruz.

Leningrad savunmasında adanmış gezi programı, tipik bir, Volkhov ve Leningrad cephede için buluşma yeri, Nevskaya Dubrovka'da ait Sinyavinskiye irtifa köyü anıt müze diorama "Leningrad Kuşatması Breakthrough" ziyaretini ve tabii ki, ünlü içerir Nevsky Noktası.

Kirov - Leningrad bölgesinde küçük bir bölge ama İkinci Dünya Savaşı sırasında en şiddetli mücadele vardı ablukanın bir atılım. Kılavuzlar askeri tarihinin en ilginç ve önemli anları hakkında söyleyecektir.

Finlandiya Kısa gezi

sermaye sakinlerinin Kuzey uzun Finlandiya'ya hafta sonu turları hakim olması. Petersburg itibaren ülke Suomi düzenli otobüs, feribot ve uçaklar için. Bu gezi için, belgelerin bir paket önceden monte gerekir. Bu pasaport, vize ve sigorta.

pasaportun yolculuk son kullanma tarihi son gününe kadar en az üç ay olmalıdır. Bir vize olduğunda dikkate alınacak. sigortasına ek olarak, vize her vize başvuru merkezinde mevcuttur seyahat acenteleri zırh gibi seyahat amacını, tek renk fotoğraf ve standart bir başvuru formu, belirten bir belge gerek elde etmek. konsolosluk ücreti 35 Euro.

Otobüsle Tek üç günlük gezi - turizminin en popüler formu. Nerede hafta sonu (Saint-Petersburg) gitmek için, önceden planlanmalıdır. (50 Euro) 'dan oldukça yolculuğa sadece gezi ve dinlenme, aynı zamanda satın içerir gerçeği. Ve Tur fiyatı, kural olarak, tur fiyatına dahil değildir.

Birçok seyahat acentası dikkate satışa almak için yurttaşlarımızın isteği alın. Finlandiya'da bu gün dünyanın her yerinden turist akışını acele çünkü yeni yıl tatilleri arifesinde, en önemlisidir. Ülkenin Misafirler ren geyiği derileri ve boynuzları, ünlü av bıçakları, ahşap kupalar Kuksa, evde dokunmuş halı ve oyuncak Mumm-Trollerden şaşırtıcı el sanatları, ancak en yüksek kalitede ve sert Rus iklim için idealdir Fin giysiler sadece çekti.

güzel Finlandiya'ya St. Petersburg'dan Kış turları Hafta Sonu bir kayak merkezine bir gezi ile birleştirmek. Sizinle almaya Gerekli giyim ille değil - kayak merkezleri tüm çıkarılan kira içinde.

Hosteller Leningrad bölgesi

Hiç pasaport ama kayak veya snowboard zorlayıcı gitmek arzusu? Önemli değil. Hafta sonu (Saint-Petersburg) elimizde pek yoktur. Leningrad bölgesi aile tatilleri ve kurumsal etkinlikler için tasarlanmış sanki pitoresk yerlerle doludur.

Leningrad bölgesinde ucuz tatil kompleksi göller, nehirler ve Finlandiya Körfezi'nin kıyısında, ormanlarda bulunmaktadır. Fiyatlar günde 800 ruble birkaç bin kadar çıkar. Kayak merkezleri, 2-3,5 bin ruble kişi başına günde konforlu bir konaklama sunan, son teknoloji ile donatılmış. hizmetlerin maliyeti konforlu konaklama ve günde üç öğün yemek dahildir. Bir yazlık kaldırmak ve balıkçılık ekipmanları almak mümkündür, böyle bir veritabanı vardır. Leningrad bölgesinde en ucuz dinlenme tesisleri St. Petersburg 100-150 km. yapmayacağız, isimlerini listeler ve birkaç düzine vardır. tek ilginç fırsatların kapsama odaklanın ve orada vakit geçirmek için.

Yaz aylarında turist merkezleri bisikletler, katamaran, tenis raketleri ve diğer spor ekipmanı kiralama fırsat var. özel donanımlı odalarda Kış bilardo, masa tenisi düzenlenir. paintball ve okçuluk atış aralıkları için pavyonlar vardır.

Çocuklar için cennet

Çiftler kesinlikle Sosnovy Bor güzel bir isim ile küçük bir kasaba peri masalı, "Andersen" ziyaret etmelisiniz. yaşı nedeniyle Küçük çocuklar, her zaman St. Petersburg gezisi hatırlar masal kent ziyareti sayesinde kültür başkentinin estetik saray ve tiyatro kabul etmeye hazır değildir. Ünlü yerli mimar Yuri Savchenko tarafından tasarlanan - Sosnovy Bor (sadece 70 km St. Petersburg arabayla mesafe). Kompleksin topluluk kulesi, zindan, köprüler, burç, çocuk yol, kafe, turistik ve tiyatro oluşur. Bütün binalar mozaikler ve paneller ile dekore ortaçağ tarzında yapılır.

peri kalıcı kasaba festivalleri, yarışma ve diğer birçok kültürel etkinlik topraklarında.

Nikolaya Reriha Manor

Ekim 2016 yılında kapsamlı bir restorasyon sonrasında kapılarını Izvara içinde Memorial Museum Roerich yeniden açıldı. Ünlü ressam, gezgin ve filozof Nikolaya Konstantinovicha Reriha bu malikane veliler. İşte hayatının neredeyse üçte yaşadı. Arazinin 60 hektarlık bahar gölleri ile Müştemilatı ve park bulunmaktadır - müze kompleksi Nicholas sadece ebeveynlerin evidir.

Ana binada Roerich'in resimlerinde, çoğunlukla reprodüksiyon küçük bir koleksiyon var, ama birkaç komut vardır.

19. yüzyılın başlarında - Köyün topraklarında geç 18. inşa edilmiş eski Izvara Nicholas Cuma Kilisesi'dir. Ayrıca Roerich'in yerlerde tur güzergahı parçasıdır.

Mağaralar ve Staraya Ladoga kutsal yerleri

Staraya Ladoga zamanlar Rusya'nın Kuzey başkentiydi. Buralarda korunmuşlarından çok sayıda. ilgi değişmeyen turist için Staraya Ladoga mağaralar bulunmaktadır. Bu, özellikle, Tanechkina Staraya Ladoga ve mağaralar. gitme oraya daha iyi eşlik etmediği sürece kolayca kaybolabilir yalnız çünkü onlar çoktan, turistler için hac yeri haline gelmiştir rağmen. sığ göller vardır, mağaralarda oldukça nemli - kıyafet su geçirmez temin edilmesi istenmektedir.

şifalı suları içmek, manastırlar (Nikolsky, Varsayım ve Holy Trinity Zelenetsky) birini ziyaret etmek bir uzman kılavuz ile - Hafta sonu (Saint-Petersburg) gitmek için soruyu, acı etmemek için, sessiz antik atmosfere atılmak için iki günlük tur ve bu günlerde sipariş etmek daha iyidir Aziz kaynağı Paraskieva arasında. Bu tesislerin tüm mağaralar yakınında bulunmaktadır.

Kizhi adası

Petersburg'luydu turlar ve hafta sonu gezileri konuşan o Karelia'da dikkat turlar atlamak mümkün değildir. eşsiz doğası, sayısız gölleri, iğne yapraklı ve yaprak döken ormanların kokular, antik mimari anıtlar bir mıknatıs gibi hacılar çekmek. Ahşap Başkalaşım, Sihirli Kilisesi, bu bir oyuncak gibi görünüyor. doğa ile çevrili bu fotoğrafları daha çok farklıdır. evler Karels, Veps ve Rusich - Kizhi Adada çok sayıda eski binalar. Eski mezarlığın içinden yürümek ve tapınaklarda dua etmek ilginçtir, hediyelik eşya satın. Aslında, Kizhi Island - etnografik, tarihi ve açık hava mimarisinin bir müze.

Ada İyi Ruhlar

Ada İyi ruhlar Shambhala Karelya Cumhuriyeti aradı.

Petersburg, şehrin koşuşturma 2 gün, ofis çalışanları stres sağlıklı ve olumlu yönde için günlük yaşamın sıkıcı rutinden sonsuz değişimden rahatlatacaktır yerlere taşımak eğilimindedir.

turist ve rehberleri, tercihen harita üzerinde bir ve bazı yoktur ile çok popüler değil bu amaçla, ideal konumu, için. Ada İyi ruhları mükemmel tüm bu gereksinimleri karşılamaktadır. Bu sadece onu almak için bile zor Leningrad bölgesi turist harita üzerinde değil - OKHTA alt ulaşır inmek zorunda kalacak çünkü, deniz taşıtları gerekir. Ve bu yeterli değildir - adaya doğru yol yerliler söylemek mümkün, ancak söylersen onları seviyorum. Adada çeşitli heykeller içeriyor - Modern gelen vintage. sivrisinek, araba, roket, gemi ve diğerlerini yığılı putlara ahşap heykeller yanında.

İlk Rus çare

Rusya'nın ilk sağlık tesisi Karelya Cumhuriyeti'nde, işin garibi, Kırım'da değil kurulan ve. Tur bir gün almaya. senin mayo getirmek unutmayın. Eğer ünlü tesisi ziyaret ve çamur banyoları kaplıca lezzetlerini yaşarsanız bir utanç olurdu.

o bir adam sadece üç gün içinde şiddetli kalp ağrısı kurtarıldı yerel Ivan Ryabtsev su adlı öğrendiğimde su çamur banyoları Peter kendisi 1. kurulan kral ona para üç ruble verdi ve Mars, savaş ve demir tanrısı tuşların adını çağırmak için talimat verdi. Böylece, ve yeraltı kaynakları adına çıktı - Marcial. içlerinde su ve aslında güçlü bir metalik tadı vardır.

Eğer Karelia ve Petersburg banliyölerde onların çalışma sitelerine adamak eğer Leningrad bölgesinde Weekend, donuk ve monoton olmayacaktır. Bir Tur fiyatı cüzdan kalınlığına değil, aynı zamanda seyahat acentelerinin iştahını da bağlı. Kriz sırasında, mükemmel eğitim ve geniş bir bakış açısı ile pek çok özel tur rehberleri vardır. Çok makul bir ücret karşılığında, onun veya arabanızda bir tek tur yürütecek.

Gatchina

Devlet Resim ve Mimari Sarayı ve Parkı Müzesi-Rezerv "Gatchina" tarafından işgal alanının yaklaşık 150 hektar aşmak amacıyla, birden fazla gün sürer. Doğru olan 2-3 günlük gezi sipariş ve bir otel ya da pansiyon kalmak. Bugünlerde sıkılmış olmayacak ve bunun zaman almaya anlamaya. Karmaşık muhteşem parklar sunar - Sarayı ve Sylvia pavyonlar, kapılar ve heykeller yanı sıra sarayın ikisiyle - Sayım Grigoriya Orlova Catherine 2 projesi için inşa Büyük Gatchina, Antonio Rinaldi, E. Paul 1st tarafından yaptırılan ve Priory, I. Nelidova sonradan Malta Order (proje mimarı N. A. Lvova) aktarmış.

"Kivach" rezerv

"Kivach" doğa rezerv iyi Suna Nehri üzerinde güzel şelale ile bilinir. yer çok doğal ve şelale sadece lezzetli. Su jetleri, kırılma karla elde edildi, ve güneş ışığı küçük su püskürtme kırılma ışınları dönüşmesini, bir gökkuşağı oluşturma. Su 10.7 m yükseklikten düşer. Akışı, birbirine dik açıda yerleştirilmiş iki kayalardan döküldü. şelale düz olduğunu tektir ve su basıncı - 300 metreküp. saniyede su.

Dışında şelale, yedekte nadir ağaçlar (arboretum) ve Doğa Müzesi'ne kreş, hangi tüm canlı hayvanlar ve kuşlar burada var.

mekik Falls ve rekreasyon 8 km için durur çünkü rezerv, kendi arabasıyla veya bir tur yolunda gitmek daha iyidir. Bu mesafe mesafeyi aşmak zorunda kalacaktır.

Petersburg sakinleri çadır ile buraya gelip gece kalmayı tercih. Uzakta değil şelale rekreasyon merkezi inşa etti. Orada, telefonunu şarj, araç terk şey kentinde unutulursa, gerekli ürünleri satın alabilirsiniz.

rezerv ücretinin topraklarına giriş.

Dağ Park Ruskeala

Ruskeala Dağı Parkı - Karelia'da en popüler turistik yerlerinden biridir. kapalı burada geçirdiği birkaç gün, büyük bir enerji destek verecek ve uzun süre ruh geliştirmek. Temiz orman havası, güzel manzara ve her şey gibi iyi organize altyapısı. Park bile aşırı turizm severler için eğlence imkanı sunar.

Taş ocağının en yüksek noktalarında bulunan görüntüleme platformların yanı sıra, kayalara tırmanmak için bir fırsat vardır. Bu dağcı ve dağcılar eğitim için kullanılır.

Dalgıçlar su altı mağaraları, grottolar içinde tüplü dalış öğrenmek ve özel ekipmana sahip olmayanlar, denetleyici (kablo) üzerinde taş ocağı üzerinden aşıyor heyecanını olsun.

Ruskeala - Catherine döneminde 2 geliştirilen terk edilmiş bir mermer ocağı. Yerel taş saraylar süslemek için kullanılır ve Sovyet döneminde oldu - yeraltı istasyonları.

Ruskeala parkı St. Petersburg 300 km uzaklıkta olduğundan, bir geceleme burada gitmek zorunda. Kamp alanı ve kamp parkının dışında yer alan ancak turist Su ve yakacak içme sağlanmaktadır aynı parkı çalışanlara yakındır. Onlar da cep telefonlarını şarj edebilirsiniz.

motel 10 dakikalık bir yürüyüş, bir "Blue Lagoon" vardır ve kırsal kesimde - herkese yer vermek bir Luther kilise.

şaman yer

Karelia, insanlar, aşırı duyarlı yetenekleri ile donatılmış, alışılmışın dışında güçlü enerji etkisini yaşamaya ettiği yerler vardır. Bu öncelikle bir dağ Hiydenvuori ve Vottovaara olduğunu.

Hiydenvuori da Kel Dağı veya Dağı hiisi çağırdı. Hiisi - kötü bir ruh, orman ustanın dev. bu topraklar üçüncü Kral Ivan tarafından yönetildi 1500 yıl öncesine dayanan antik Novgorod kroniklerinden belirtilen bulunduğu dağ köyü eteklerinde, At. Dağda kolayca mahalle ve Göl Ladoga görülebilir uygun bir platform var ve açık bir günde bile Valaam adası görebilirsiniz.

Dağ Vottovaara - antik rahipler veya Şamanların ibadet tipik bir yer. bunun üstüne yükselen sonra, yaprakların hiçbir gürültü şarkı hiç kuş ihlal etmediğini ölü zil sessizlik dalmış. Ağaçlar budaklı ve bodur vardır. Hatta asırlık çam ağaçları iki metreye kadar büyür ve bükülmüş budaklı huş raskoryaku yoktur. Druidlerin temple gibi birbirleri üzerine istiflenmiş belirli bir sırayla büyük kaya. dağ insanlar korku veya kaygı açıklanamaz hissi yaşayabilirsiniz özellikle hassas olduğu günü, canlıların mevcut nesneleri ya da şekilleri görüyoruz. kameralar, cep telefonları, pergel gelince, işte kesinlikle anormal davranırlar.

Böyle tuhaf bir yere bir geziden eve döndükten sonra, çok daha iyi ve daha eğlenceli hissediyorum ve aslında iyi bir tatil tam olarak gerekli olan ne olduğunu.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.