TeknolojininElektronik

Güneş pilleri: aksiyon ve ilkesinin kapsamı

güneş enerjisini elektrik enerjisine dönüştürme uzun elektronik devrelerin geliştirilmesi ile ilgilenen olmuştur. cihazların çeşitli güneş pilleri kullanılması onların kullanımı için yeni umutları açılır. Bu tür cihazlar ile donatılmış Aletleri uçucu olmayan. Bu hemen performanslarına yansır, onlar tüketiciye daha cazip hale gelir. Güneş pilleri hesap makineleri kullanılmaktadır, bu elektronik cihazların içine kendi entegrasyon iyi bir örnektir.

Enerji süreçleri Sun meydana gelen? Gerçekten devasa. Bir saniye içinde bir sonucu olarak nükleer füzyon insanlık kadar enerji üreten bir milyon yıl yarım geçirmek mümkün olacaktır. Bu sürecin sadece küçük bir bölümünü alarak, enerji krizi unutabilirsiniz. Bu sorun başarıyla güneş pilleri çözüldü. bu tür cihazların üretim teknolojisi sürekli onlar daha güçlü, daha da önemlisi, uygun fiyatlı, kompakt ve vardır geliştirmektedir. Zaten bugün, tüm santral olan kişinin ihtiyaçları için elektrik üreten, güneş hücreleri kullanılarak.

Tasarımcılar tasarlanmış ve güneş panelleri kullanımı yoluyla bağımsız enerji haline gelmiştir "akıllı evler" inşa etti. Bir yapıda enerji elektrik güneş ışığının dönüştürülmesi ile elde edilen. Ayrıca gerekirse, bulutlu günlerde açığını kapatmak için güçlü pilleri kurar. Güneş çatısında bulunan bir evde hücreleri ve tavan ayrı bir odada sırasıyla kurulum, geri kalanı.

Ayrı otomotiv endüstrisinde güneş panellerinin kullanımı hakkında konuşmak gereklidir. ile arabalarbu vardır hibrid motorlar, güneş enerjisini kullanırlar. Onlar iyi yakıttan tasarruf ve çevre dostu olabilir.

Eğer kendi elleriyle güneş pilleri yapabilirsiniz yerli kullanım için, kıt ayrıntıları gerektirmez. metal kasa içinde eski güç transistörleri bulun ve dikkatle üst kapağı uğurladı. Eğer bir kristal göreceksiniz İçeride, burada biz tam ihtiyacımız olan şey. ışık çarptığı zaman, üzerine taban-verici gerilim farkı gösterilir. Bu öğeleri paralel olarak birleştirerek, biz cihazın kapasitesini artıracaktır. Ne zaman serisi bağlantı çıkış voltajını yükselmeye durur. Küçük bir güneş paneli, bu şekilde monte olabilir güç kaynağı radyo için. Bu piknik veya uzun bir yürüyüş oldukça önemlidir. güneş pili güçlü diyot kendi elleriyle yapılabilir. Aynı zamanda cihazın üst kapağı çıkarmadan, kristal maruz gerekecektir.

Toplayın güneş paneli elemanlarının önceden monte toplantıları yapılacak Tekstolit gemide önerilir. arka arkaya - örneğin paralel bağlanmış gruplar, ve bir parçası bir parçasıdır. Karışık bir bileşik tüm öğeleri elde edilir. Bitmiş güneş paneli bir alüminyum çerçeve içine yerleştirilmiş ve iyi bir saydamlığa sahip bir cam ile kaplanmıştır. Bundan sonra, cam bir yapışkan ile tespit edilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.