SağlıkMüstahzarlar

Açıklama, kullanıcı derecelendirme ve değerlendirme: (çocuklar için) İlaç "Macropen"

(Çocuklar için) ilaç "Macropen" - makrolidler bir dizi ait bir antibiyotik. Bakteriyel kökenli enfeksiyon hastalıkları tedavi etmek için kullanılır.

Açıklama ve özellikleri "Macropen" ilaç

Süspansiyon, kaynamış su çözeltisi ile karıştırılarak "Macropen" çocuk hazırlanmış olan bir toz halinde satılmaktadır. Ana aktif ilaç maddesi - midekamisin ve niddamisinin asetat. İlaç düşük dozda kullanımı ise, mikroorganizmaların üreme süreçleri durdurma, bakteriostatik etkiye sahiptir. antibiyotiğin daha yüksek konsantrasyonlarında tamamen patojenleri yok eder.

Kandaki antibiyotik maksimum konsantrasyonu verilmesinden sonra 1-2 saat sonra gözlenen ve altı saat için muhafaza edilmiştir. Karaciğer asitleri ve boşaltım ile birlikte daha sonra çıkarılır metabolitlerine hepatik dokuları antibiyotik böler.

(Çocuklar için) İlaç "Macropen": kullanım endikasyonları

Bu araç, bakteri hastalıkları, mikroorganizmaların midekamisin duyarlı olan patojenlerin tedavisi için kullanılır. İlaç solunum yolu, üreme ve hastalıklarda da etkilidir üriner sistem.

Bu deri ve deri altı dokusunun bir kısmı enfeksiyonlarda kullanılır. boğmaca ve difteri önlemek için çocuklara reçete önleyici bir tedbir olarak.

İlaç "Çocuklar için Macropen" en güvenli ve etkili biri olarak kabul edilir antibiyotikler makrolid serisi. Hastanın penisiline karşı aşırı duyarlılık vardır durumlarda vazgeçilmezdir.

(Çocuklar için) İlaç "Macropen": Kullanım talimatları

Başlangıç için başka herhangi bir antibiyotiğe gibi tıp, hekim katılıyor tek çocuğu uygulanabilir dikkati çekiyor. Yetkisiz kullanımı ciddi sonuçlara yol açabilir.

günlük doz doğa ve ciddiyetine hastalığının yanı sıra çocuğun yaşına bağlıdır. Kural olarak, hastanın ağırlığı dikkate alınır. şöyle Önerilen dozlar aşağıda verilmiştir:

  • çocuğun ağırlığı en az 30 kg ise, gerekli doz üç parçaya bölünür 20-40 mg / kg vücut ağırlığı şeklindedir. Aşağıdaki şema mümkündür ve - 50 mg / kg, iki aşamaya ayrılır;
  • Ağırlığı midekamisin ve niddamisinin günde üç kez 400 mg almalıdır 30 kg üzerinde çocuk;

Tedavinin gidişatı 1-2 hafta sürebilir. Ancak, doz, yukarıda sadece yol göstericidir. Daha doğru bir alım modu ve ilacın miktarı doktor tarafından belirlenmelidir.

(Çocuklar için) İlaç "Macropen": kontrendikasyonlar ve yan etkileri

Bu araç oldukça güvenli olarak kabul edilir. Midekamisin karşı aşırı duyarlılık (alerji) ya da yardımcı bileşenlerle çocukları almaya yasaktır. Başka kontrendikasyon - Ciddi böbrek yetmezliği.

Tıp "Macropen" patojenik mikro organizmalar üzerinde zararlı etkisi, ama aynı zamanda ve kısmen yararlı mikroflora yok eder. dysbiosis listelenen olası yan etkileri arasında. Ama bu sorun çözülebilir. o mikroflora ve karaciğeri korumak için almak için ne gerekiyorsa ilaçları doktorunuza danışın. Çoğu durumda laktobasil ve / veya bifidobakterilerinin canlı kültürleri ile ilacı kullanmak yeterli olacaktır.

Diğer advers reaksiyonlar için olduğu gibi, daha sonra antibiyotik genellikle tepki sindirim sistemi. çocuk bulantı, kusma, şikayet edebilir iştahsızlık. Bazen karın ağrısı vardır, ishal başlar. Bazı durumlarda, tek bir döküntü, kaşıntı, kızarıklık veya ürtiker görünümünü eşlik kutanöz alerjik reaksiyon, görünümünü gözlemleyebiliriz.

(Çocuklar için) İlaç "Macropen": yorumlar

Tüketicilerin çoğunluğu tedaviden memnun. Yan etkiler pratikte özellikle bağırsak florasının uygun korunmasına, ortaya çıkmaz. tıp hastaları için çok uygun olan penisilin alerjisi. Hazırlık birkaç gün sonra hastalığın ana belirtileri ile başa çıkmak için.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.