Ev ve AileBayram

Katolik tatil ve önemleri

Roma Katolik Kilisesi Hıristiyanlığın ile bazı benzerlikler vardır. Katolik tatil dini ayinler ve halk geleneğinin bir kombinasyonudur. Eski çağlardan beri bir gelenek haline geldiğinden, ana olaylar gözlenir ve yılın dahaki sefere başlaması için zaman aşımına. Kilise birleştirmek aranan halk festivalleri kilise takvimine ve hatırlama kutsal gün. Yani Katolik tatil vardı.

Kilise takvim sabit veya hangi tarihlerde haline içerir. başlıca tatil Katoliklerin Paskalya olduğunu. O ancak farklı formlarda, bahar kaydetti. Bu tarih ay takvimine göre hesaplanır. Birçok bu güne kadar sahip şekline bağlı olarak, tarih ve diğer geçen olayları değiştirin.

kilise yıl Noel öncesi görevinden hesaplanır. Dört hafta önce tam olarak başlar Noel kutlamaları. Bu bir saat dua, tövbe, ve aziz hafıza: 6 Aralık - St. günüdür 6 Aralık günü Barbara, - St. gün Nicholas. 8 Aralık yoktu ki en önemli günlerinden biri kutlamak Lekesiz Hamilelik Meryem. Bu tatil Katolik pozisyona düşmek. Aşağıda kilise takviminde en önemli tarih biridir.

Noel Katolikler 25 Aralık oluşturdu. Bu Meryem İsa'nın oğlunun doğum günüdür. Bu tatil şerefine dört ayinine geçirirler. İlk ayini akşamı, ardından gece, sabah ve öğleden sonra arifesinde tutulur.

Bu gün, kilise İsa'nın doğum anını anlatan İncil'den sahneler tasvir kompozisyonlar bezenmiştir. Onlar her zaman mevcut kreş bulunmaktadır. Zamanla, onlar ve evlerin önünde set başladı.

Noel - Bir aile ortamında kutlanmaktadır bir tatil. Bu etsiz yemekler oluşan yemeğe önce gelmelidir. Sonra bütün Katolikler ibadete kiliseye giderim. insanların Doğuşu kutlama gününde et yemekleri paylaşmak. Oruç biter. Zengin bir biçimde nasıl koydu masaya olduğuna inanılmaktadır, yeni yılda esenlik bağlıdır. Noeldeyken Günü çeşitli diğer hediyeler ihsan yaptı. Noel kutlama 12 gün sürdü. Şu anda, Anma Innocents Günü (28 Aralık), St. günü kutlamak Sylvester (Aralık prazdnuyut31) Epifani Meryem (1 Ocak), ve gün (6 Ocak denk) adanmış bir gün. Bunlar Katolik tatil Yule döngüsüne dahil edilmiştir.

17 Ocak - St. günüdür Anthony. Bu koruyucu hayvanların azizi ve bu nedenle kilisede bu kutlama hayvancılık korusun. Özellikle bu gelenek Fransa'da saygı.

2 Şubat - Rab, Kutsal mumlar ve alanlar ve sokaklar atlayarak onları aydınlatma Sunumu.

3 Şubat St. günü kutlamak Blas - tatil şarap üreticileri ve kültivatörler.
Lent başlangıcı genellikle düşer Kül Çarşamba, günahları icar, kafasına külleri serpilmiş gün. Müjde - oruç zamanda Meryem Ana'ya adanmış bir tatil düşer.

Paskalya'dan önce son yedi günü "Kutsal Hafta" denir. Şu anda, kilisede faaliyetlerine devam etmekte. Bu dönemin ilk günü Palmiye Pazar kutlanır. Evler ve kilise palmiyeler, söğüt, şimşir veya zeytin dallarını kendini belli etmektedir.

Fısıh arifesinde bu büyük olayın kutlama akşam başlıyor. Tüm kiliseler ibadet koyup mum tutun. tatil kendisi insanlar, tatil için birbirlerine boyanmış yumurta tedavi eğlenceli, oyun oynamak ve zengin tablolarla kaplı var.

Paskalya sonra kırkıncı gününde En Kutsal Haç Varsayım günü kutlanır. Bu bir tatil, tarih hangi değişir.

Noel iletişim. İoanna Krestitelya 24 Haziran düşüyor. Bu Katolikler için en popüler tatil biridir.

15 Ağustos - Our Lady Varsayım günde. Bu günde, Mary ölümünden sonra göğe.

Arasında büyük Katolik olaylar Bütün Azizler ciddiyet (1 Kasım) ve tarihi not edilebilir Ölüler (2 Kasım).

Katolik tatil Ortodoks benzer. Bazen farklılıklar nedeniyle farklı takvimler için kendi hesaplama, sadece bugüne kadar ilgilidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.