ÇirkinlikBahçıvanlık

Erik Smolinka: dereceli açıklama, fotoğraflar ve yorumlar

Erik - tüm bahçıvanlar popüler kültür. Satılık bir hastalık ve zararlılara karşı dayanıklı çeşitlerin çok, hem de olumsuz hava koşulları olduğunu. Fideler kuyusu koşullara adapte nakli ve mükemmel verimler verir tolere. En yaygın çeşitleri biri Smolinka su çekilir. Çeşitli iyi banliyölerinde ve Rusya orta kesiminde topraklarında yetişir.

Erik Smolinka: description

Erik ağacı yüksekliği 5-5,5 m'ye kadar büyür, kuvvetli farklıdır. Crohn oval şekli, ortalama kalınlık veya ince. Bark kahverengi, pürüzlü. hafif kavisli çeker.

tabaka 6.5 cm 9.5 boyutlarında, hiçbir tüylenme, bir yuvarlak kama şekline sahiptir. Ortalama zazubernnost. Yaprak sapı yeşilimsi sarı.

çiçek, beyaz yivli olmadan. Sepals ovat. Fotoğraf Erik Smolinka makalesinde yerleştirilir.

erik ağacının meyveleri 35 t kadar olan, dengeli. az gelişmiş karın dikişli, prime edilmemiş. Soyma ortalama kalınlık. sarı-yeşil renkte kavite. Kemik ortalama ayrılma özelliği vardır. ekşi-tatlı, hoş meyvelerini tadın.

Artıları ve çeşitleri eksileri

erik çeşitleri Smolinka açıklaması meziyetleri kütlesini çağırır. Bunlar arasında:

 • yüksek verim - ağaç başına 20 kg kadar;
 • Erken olgunlaşma;
 • erik ve tatlı hamuru mükemmel tat;
 • Hızlı don kurtarılabilirlik;
 • Hastalık direnci;
 • Meyve mükemmel taşınabilir.

açıklama ve erik çeşitleri Smolinka fotoğraf onurunu gösterir.

Eksi ortalama dayanıklılığı söz edilebilir. Bununla birlikte, bu sınıfta soğuk kış sonra büyük bir kurtarma uzak almaz. dezavantajları da meyve ağırlığı altında uzun boylu ağaçlar samobesplodnost ve kırılgan dallar olarak kabul edilir. İkinci sorununu ortadan kaldırmak için sahne koydu.

fidelerin Seçimi

Ne zaman seçme fideler kök sistemine dikkat edilmelidir. Açık ya da kapalı olabilir. Ve her ikisi de kendi avantajları ve dezavantajları vardır. Kök sistemi açın halini değerlendirmek için dikkate alınması kolaydır. Ancak, belirli bir zaman dilimi içinde bir ağaç dikmeyi gerek - büyüme mevsimi öncesinde ilkbaharda veya geç Eylül ayında ya. Sonbahar fide damla damla ilave edildi ve yay sabitesi yerleştirmek için seçilir.

Kapalı kök sistemine sahip Fideler, toprağa kök salmış satılmaktadır. Bu nedenle, herhangi bir zamanda dikilebilir. Ancak bu durumda kökleri durumunu değerlendirmek için bir yolu yoktur.

kuruluk söz hiçbir morina olmalıdır ederken, hafifçe fidan tıklamanız gerekir. Sağlıklı fide yeterli esnekliğe sahiptir.

Satın alınan fide geri kapalı olan bırakırsa, biz herhangi hastalık ve parazitler için görmek gerekir. Bunlar örümcek ağları, lekeleri, çürüme gibi görünüyor. Dikkatle yaprakların alt bakmak gerekir.

onlar daha çabuk kök salmak ve yeni yerinde yerleşmek çünkü Satılan farklı yaşlardaki fideler, ancak bahçıvanlar genellikle, ilk yıl tercih edilir.

iniş

erik iniş önce toprak hazırlamak için gereklidir. bu işler için en uygun zaman - sonbahar. yay üretilen fidan. sonbaharda ekilen ise, fide alışık alacak garantisi yoktur.

Karaya doğru yeri seçmek önemlidir. su seven boşaltın, tınlı ve kumlu toprak tercih eder. O organik madde içinde besleyici gevşek toprak zengini uyacak ve asidite düzeyi düşüktür. kireçleme ile asiditeyi azaltabilmektedir.

Iyice her beş yılda yaklaşık kireç öğütülmüş. Bu toprağı kazma ile birlikte sonbaharda yapılır. Gübre ve kireç, sonra da kazılan toprak tanıtıldı. Küçük porsiyonlar halinde her yıl verimler, toprak kireç geliştirmek. Bunu yapmak için, dikim için deliğe düz koymak humus ile su toz kireç ile seyreltin.

her bitkiye hazırlanan delik için derin 70 cm genişliğinde, 90 cm. karşılıklı yanları üzerinde yüzeysel ve derin bir zemin ayırın. Ağaçlar kökleri doğrultma, ekilir. Olarak dolgu üst toprak turba, humus ve kül ilave edildi. Bu karışım dolu fide tamped. Bundan başka turba malç 5 cm tabaka yerleştirilir. Zemin seviyesi ile karşılaştırıldığında fidelerin kök boğazına dikim zaman. ezip sonra biraz daha yüksek olacaktır.

Erik yoğunluğu duramaz. Fideler birbirinden 4 metrelik bir aralıkta ekilir.

bakımın ana faaliyetleri

erik ağaçları doğru bakım içerecektir:

 1. Düzenli budama.
 2. Besleme.
 3. Sır.
 4. toprak gevşeme.
 5. otları ortadan kaldırmak.
 6. kış için hazırlanması.

Dikimden sonra yıllıkları alttan erik. Ana iletken 80 cm kısaltılır. Ayrıca kesilmiş yan çekimleri. Kalan dalları 20 cm kesilir. Ana gövdeyi boşaltma iki yıl içinde, kesmeyin, yan sürgünler 1/3 oranında kısalır.

erik birkaç yıldır bereketli toprağa dikildi, bunlar besleyemez. Kıt arazi gübreleme gerektirir. Erik yay ve düşme ortaya organik sever.

Sulama verimlilik üzerinde doğrudan etkisi olduğunu. nem lavabolar Güçlü talep ve çiçeklenme ve meyve olgunlaşması esnasında büyüme mevsiminin başında yaşıyoruz.

yaz bakımı

Yaz aylarında buna meyve aşamasında yapılır, ikinci bir drenaj beslemek için önemlidir. Her ağaç nitrophosphate yapım ve üre çözümleri ile.

meyve tekrar potasyum sülfat ve süperfosfat beslenen sonra.

Zorunlu yabancı ot kontrolü. ağaç gövdeleri toprak kökleri dokunmamaya, sığ derinliğe gevşetilmiş.

Gevşemesi turba, kompost ve humus giriş eşlik eder. Sen organik maddeleri ekleyebilirsiniz.

Yaz başında diğer branşlarda kazancını yükseltmek budama üretirler. Güneş ışığını izin verecek taç takip etmek önemlidir. Yaz aylarında dalları geri büyümek Döşeme, ancak ilkbaharda ana mahsul gençleştirme için, yapmak.

Sonraki, açıklama Smolinka erik çeşitleri dikkate devam edecektir. ağaçları fotoğraf Eğer bakımlı, iyi kesilmiş bitkiler görmenizi sağlar.

Sonbahar bakımı

Hasattan sonra, erik yeniden çevresi ana hat daire gübre çözümler beslenir. Ayrıca ağacın altında şiddetli kış donları zararlı etkilerini sınırlamak için, lapnika yeşillik ve turba koruyucu bir tabaka oluşturur.

Sandıklar beyazlatmak ve yakın parşömen kağıdı veya sentetik paketler gerekir. Kireç gövdeleri vodoemulsionkoy veya kireç.

sertlik monitör su ve verimli bir ortam arttırmak.

Hastalık ve zararlılar

erik hastalığı arasında gerçekleşir:

 1. Klyasterosporioz - yapraklarında delikleri ile kendini gösteren mantar enfeksiyonu.
 2. Moniliosis - Başka mantar hastalığı.
 3. Gummosis - reçine lavabonun oluşumu.
 4. Pas - onların yok olma giden yapraklar üzerinde lekeler.
 5. Meyve çürüklüğü - Bir mantar enfeksiyonu, meyve yok eder.

Erik Smolinka maruz ve diğer hastalıklar. Temel ağaç bakımı kullanılarak hastalık önleme tedbirlerinin için.

Of erik için tehlikeli zararlıları:

 • güvesi;
 • yaprak bitleri;
 • yaprak arısı.

elma türü çekirdek tohum ya da meyve özü yemek. Bir tırtıl biraz meyve zarar verebilir. güve özel preparatları ile püskürtme ile mümkündür mücadele. Tedavi çiçekli ve ardından sonraki iki hafta sonra yapılır.

Yaprak bitleri hasar yaprakları, genç dalları şımarık. böcekler yaprakların alt kısımlarında duruluyor çünkü, sert savaşın. Önlemler tomurcuk sırasında alarak paraziti ortadan kaldırmak için.

Sineği çiçeklenme öncesi 5 gün görünür ve tomurcukları içinde yumurta bırakır. Larvalar büyümenin meyvelerini zarar verir. süresi çiçeklenme öncesi pestisitler ile püskürtülür mücadele etmek için.

hastalıkları ve parazitleri engellemek için ana önlemler:

 • Ağaçlar birbirinden hatırı sayılır bir mesafede dikilmiş olmalıdır;
 • Bir yakın yeraltı olmadan, güneşli, iyi havalandırılmış bir yerde seçmek önemlidir;
 • Bu kavak ile bir bölüm halinde bitki erik için uygun değildir;
 • Zaman tedavi yaraları budama sonra, taç kalınlaşmasına kaçınarak, budama yapmak;
 • kesim şube ve düşen yaprak, özellikle Hasta olduğum zamanında yanma;
 • ağaçların yaraların tedavisi;
 • Normal muamele mantar öldürücüler;
 • Tüm bahçe aletleri dezenfeksiyon;
 • sonbahar yaprağı düşüşünü yanan;
 • Kış sezonu öncesi ağaç gövdeleri kazma;
 • işlem ağaçları Bordo sıvı ya da bir bakır sülfat çözeltisi.

Tozlaştırıcılar

Sınıf erik Smolinka samobesplodnym olduğunu. bunun için en iyi polenlerini şunlardır:

 • opal;
 • Çok erken;
 • Mavi hediye;
 • Volzhskaya güzellik;
 • Yumurta mavi.

diğer çeşitleri polen yayan erik Smolinkoy bitki ağaçları ile birlikte sitede, tozlaşma sağlamak için. erik ağaçları arasında aralıklar 10 metreyi geçmemelidir. Tozlanma, bir pistil tepeciklerdeki polen aktarılmasıdır. Bu arı veya diğer böcekler, hem de rüzgar ile yapılır. Manuel tozlaşma aşırı durumlarda yapılabilir.

Tahliye Smolinka kendini tozlaşma yeteneğine sahip olmadığından, onun bitişiğinde bağımsız döllenmiş edilebilir farklı çeşitleri olabilir.

Uygun bakım tahliye ile birkaç yıldır onun sahibi iyi hasadın memnun edecektir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.