Sanat ve EğlenceLiteratür

Çocuk yazarı Igor Nosov

Igor Nosov bir çocuk yazar. Neznaika'nın yaratıcısı olan adan değil, yakın akrabası. Edebi yetenekler Igor Nosov ünlü dedesinden miras kaldı. Ayrıca, akrabasının çalışmalarını sürdürdü, Sovyet ve Rus çocukları arasında çok popüler olan kahraman maceraları hakkında birkaç hikaye yazdı.

Yaratıcı yol

Neznaika Igor Nosov hakkında hikayeler yazmaya karar verdim tesadüf değil . Biyografisinde foto muhabiri olarak birkaç yıl çalışılıyor. Yirminci yüzyılın sonunda, hayatını değiştiren bir olay meydana geldi.

Boris Karlov'un takma adı altında daha iyi bilinen Vladislav Shebashov, 1999'da ana karakteri Neznayka'dan başka bir kitap çıkmadı. Ülkemizde bu karakterin bilinmeyeceği kimse yok. Böyle bir kahramanın varlığı, herhangi bir çocuk kitabının başarısının anahtarıdır. Edebi bir adamın dedesinin edebi esasını eserlerinde kullandığını öğrenen Igor Nosov, önce bir dava açtı. Sonra Neznayka hakkında bir hikaye yazmaya karar verdi.

Edebiyat Etkinliği

"Dunno Adası", Nosov'un en ünlü kitaplarından biridir. Buna ek olarak, bu yazarın kalemi kahramanı aynı ünlü karakter olan birkaç esere aittir. Igor Nosov da şu kitapları yayınladı:

  1. "Zhenkin'in Hazine"
  2. "Ayda Petya Ryzhik".
  3. "Kolya Sinitsyn'in Günlüğü"

Neznaika'nın katılımıyla, Igor Nosov birçok faydalı ve gelişen kitap yazdı. Yaratıcılığı öğretmenlerin beğenisine hakimdi. Kitaplarında, yazar sıkı soruları gündeme getiriyor. Örneğin, "Kamenny Gorod'daki Neznaika" adlı eserde ekoloji teması işleniyor. Nosov ayrıca okul öncesi çocuklar için tasarlanmış bir dizi kitap yayınladı. Bunların arasında - "Bellek geliştiriyoruz", "Numaralar ve hesap".

Telif hakkı koruması

Neznaika en popüler karakterlerden biridir. Dolayısıyla Boris Karlov sadece işinde kullanmaya çalışmadı. Dahası, Dunno herhangi bir reklam kampanyasını inanılmaz derecede etkili hale getirebilir. Igor Nosov bunun farkında ve bu nedenle sürekli ünlü resim ihlali izlemektedir. Neznaika'nın telif hakkını kanıtlamayı başardı. Boris Karlov karakterini yeniden adlandırmak zorunda kaldı. Fakat on yaşındaki Grisha Vaipan'la yapılan duruşmanın zor ve uzun olduğu kanıtlandı. Öğrenci Neznayka hakkında bir hikaye yazdı. İki binın başında genç yazar kitabı yayımlandı.

Nosov dava açtı, ama bu sefer kaybetti. Sorun, Grisha'nın babasının avukat olmasıdır. Beşinci basımda yayınlanan kitabın oğlunun liyakatı olduğunu ispatlamayı başardı. Ünlü Sovyet yazar torunu da onunla hiçbir ilgisi yoktur. Yazar, Neznaika'nın imajını bir logo olarak seçen bir şirketle mahkemeyi ikinci kez kaybetti.

Nitekim, Nikolas Nosov bir zamanlar karakterinin adını, yirminci yüzyılın başlarında bir kitabı yayınlayan Anna Khvolson'dan ödünç aldı; bunlardan biri ikincil karakterlerinden biri Neznayka idi. Bu yazar asla gizlenmedi. Fakat Znaika'nın antipodu Sovyet nesir yazarının hafif eliyle şöhret kazandı. Ve bu yüzden, tek mirasçı olan Igor Nosov, ünlü karakterin kaderini elden geçirme hakkına sahiptir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.