Ev ve AileBayram

Dünya Günü Nedir

Ne dernekler genellikle 22 Nisan tarihinden itibaren meydana? Sovyet zamanlarda, biz çekinmeden cevap verecek: Bu Lenin'in doğum günü, devrimin sevgili lideridir. Ama şimdi, bu tarihle tamamen farklı olaylar ve etkinlikler ilgilidir: 22 Nisan - Dünya Günü, gezegenimizin tüm dünyalı birlik günün şükran günü.

Bu tatil Gelenekler o Nebraska topraklarının bir sekreter XIX yüzyılın, 40-ler Dzhuliusom Sterling Morton atıldı, o bahçe adanmış yılın özel bir gün seçmek için önerdi. Onun fikri halk tarafından yakalandı edildi ve 1872 yılında devletin sakinleri bir milyon ağaç diktik. ABD gençlik ve diğer ülkelerin sakinleri bu geleneği destekledi.

1970 yılında, 22 Nisan, ilk olay Dünya Günü adanmış Birleşik Shtath düzenlendi. Yakında, Senatör Gaylord Nelson gezegende olumlu iklimin korunması ve dolaşım "merkez" Girilen Harvard Üniversitesi'nden bir grup öğrencinin organize o kadar başarılı oldu doğanın korunması. Yakında proje okulların yüzlerce katıldı, bu desteğin ilk 20000000 gösteri oldu. "Dünya Günü kendisi organize" - Senatör Nelson sonradan söyledi.

Nisan ayının her üçüncü haftasında düzenlenen mezhunarodnoe olay, - Zaten 1971 yılında, Dünya Günü bir "Dünya'nın haftası" haline gelmiştir.

1990 yılında Dünya Dünya Günü, dünyanın 141 ülkesinde kutlanan ve ABD, Çin ve SSCB den dağcılar onun zaman aşımına Everest tırmanış festivalin 20. yıldönümü.

2009 yılında BM Genel Kurulu, bu andan itibaren karar verildi ve her 22 Nisan - Dünya'nın Dünya Günü. Eğer ihtiyacınız olan her şeyi sakinlerine sağlar bizim büyük ortak evidir - çözünürlüklü gezegeni belirtiyor. doğa ve gezegen ile uyum geliştirilmesi gezegenin şimdiki ve gelecekteki sakinleri, çevresel, ekonomik ve sosyal ihtiyaçlar arasında adil bir denge elde sağlayacaktır.

Oysa BM kararı "Toprak Ana" kavramı birçok ulusların sözlüğü bulunduğunu söylüyor. Bu gezegen ve insan ırkının arasındaki ilişkiyi yansıtır. BM nedenle mevcut iyi geleneğini sürdürmek için, Dünya Günü kutlamak için bütün üye ülkelerde çağırmaktadır.

Gezegenin birçok yerinde bu gün tüm çağrıları dünyanın çan, sesler Dünya nüfusunun kendi topluluğunu hissetmek ve barışı korumak ve şaşırtıcı gezegenimizin doğal güzelliği korumak için her türlü çabayı. çan üzerinde yazıt okur: "Dünyada barış olsun."

Güzel bir koyu mavi arka plan üzerinde gezegenin fotoğrafını - Bu günde Birçok yerde Dünya'nın bayrağı görebilirsiniz. Bu resim alındı uzay aracı aya yolda Apollo. Hiçbir gezegen devlet veya hükümet olmadığından Elbette bu, resmi bir bayrak değil. Ama bu bayrak gezegenin tüm sakinlerinin birlik ifade, bu yüzden sık sık diğer birçok uluslararası çevre, ekolojik ve barışı koruma faaliyetlerinin bir semboldür.

Başka tatil sembolü saf beyaz zemin üzerine yeşil boyalı Yunan harfi "omega" dir.

Dünya Günü, politik ve sosyal aktivite dalgası kaldırdı, bu yüzden doğanın korunmasıyla ilgili yasa ve yönetmeliklerin çok sayıda tarafından kabul edildi. Rusya ve BDT ülkelerinde, bu gün çevresel tehlikelerden korunma günlerinden biri.

Dünyada bu gün her yıl yaklaşık Bilim adamları, bir araya gelerek ortak tartışmak için küresel çevre sorunları. organize sergiler, konferanslar, kapalı Toprak günün himayesi altında, trafik, dikilen ağaçlar ve çöp toplama yapılır.

Rusya'da, geleneksel olarak Dünya'nın günlük bahçe avluları, sokakları, meydanlarda kitlesel çevre etkinlikleri ve aktivitelerdir.

Dünya Ana'nın - 22 Nisan onların iyi eserlerinin her vatandaşın ortak ev takdir ve şükranlarını ifade edebilir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.