GüzellikBakım ürünleri

Arbutin - ve ne için ne kullanılır edilir? tıp ve kozmetik Kullanılan

Bugünün kozmetik endüstrisinde, kremler sektöründe yaygın olarak kullanılan birkaç temel maddeler vardır. Bunlardan biri - arbutin. Bu nedir ve onu neden kullanıldığı, bu makalede ele alınacak.

Onun şaşırtıcı kozmetik özellikleri birkaç yüzyıl önce keşfedilmiştir. Sonra bitkiler için kullanılan arbutin açısından zengin olan cilt beyazlatma. Maddenin büyük miktarlarda dut, yaban mersini, ayı üzümü, cowberry, Badane ve diğer bitkilerde ihtiva etmiştir. Kozmetikte Arbutin - yeri doldurulamaz bir şey. Melanin sentezi engelleme özelliğine yaşlılık lekeleri, sayesinde giderilmesinde etkilidir. Diğer maddeler aksine deri hücrelerine zarar vermez arbutin. O da bir yumuşatıcı etkiye sahiptir.

Arbutin - bu olduğunu ve ne neden kozmetik ürünleri eklenir?

Arbutin aril-beta-glikozitler ile ilgili bir glikosid olan. Ayrıca, beta-hidrokinon D. Kimyasal bitkilerin işlemler gibi kimyasal yollarla da elde adı altında bulunabilir. Arbutin yapısal izomerleri, alfa ve beta-arbutin bölünür.

Formül daha kararlı ve etkili bir alfa-arbutin. Ancak, etiketler kozmetik ürünleri bulunabilir arbutin dahil olduğu hakkında nadir bilgidir. organik bileşiğin arbutin bir eterdir. Çoğu zaman, bu ayı üzümü yapraklarından elde edilir. Ardından çeşitli vitaminler ve nem tutucular ile birleştirdi. Bunun gibi, cilt beyazlatma için çeşitli kremler ilave arbutin.

bir kere, ağartma için uygun bir araç olduğu saf formda hidrokinon, bugün toksik olarak kabul madde karsinojenik türü. Neredeyse kullanımı kesinlikle tüm uygar ülkelerde yasaklanmıştır. Arbutin özellikleri kadar güçlü değildir, ancak oldukça hidrokinon güvenli yerine geçer.

bitkiler arbutin elde etme süreci

Darbe arbutin çıkarılan eylem vaktsinina, benzer bilberry yapraklarından. Arbutin basit bir şekilde ekstre edilmiştir. su içinde kaynatılır, bu madde içeren bitkilerin bırakır. Daha sonra, kurşun asetat ilave edildi ve bu şekilde tanenler çökelme Elde edilen çözelti içinde meydana gelmektedir. Kurşun, hidrojen sülfit kullanılarak çözeltiden uzaklaştırılmıştır. Kristaller arbutin buharlaştınldı hidrojen ayrıldı. Son olarak arbutin, aktif karbon ve su ile muamele edilir. Arbutin acı bir tadı vardır ve sıcak su içinde kolayca çözülebilir. Mikroskop altında uzun ipeksi iğneler görebilirsiniz. Bu arbutin kristalize edilir (kullanıldığı ve biz zaten bildiklerini için).

arbutin yeni kaynak

ilaç ve kozmetik pahalı bileşeni Yeterli arbutin edilir. Bu nedir ve ne ihtiyacı, yukarıda açıklanmıştır. Bu bileşen Rusya'da üretilen, bu nedenle fiyatı bu kadar yüksek olmadığı gerçeği. ana tedarikçisi Çin arbutin olduğunu. Ancak Bashkirada genç bilim adamları iyi yabancı meslektaşlarıyla rekabet edebilecek hammadde, yerli üretimden arbutin bir yolunu geliştirdik. O Sibaya çevresinde yetişen bitki Serpukhov Gmelin, çıkarılan.

taze bitki suyu sıkacağı daha sonra bir organik çözücü ile ekstre edilir. Bu kristalin arbutin meydana geldikten sonra, çözelti süzülmüştür.

Arbutin yararlı özellikleri

Bu malzeme, alternatif tıp vazgeçilmezdir. Bu belirgin, antiseptik antiinflamatuar ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir. Çoğu zaman, arbutin idrar ve sindirim sistemlerinin tedavisi için hazırlıklar bulunabilir. hidrokinon ve glikoza parçalanır arbutin sindirim sistemi içinde. hidrokinon sayesinde ve arzu edilen terapötik etkiyi elde. Ancak, antiseptik ve sıkılaştırıcı özellikleri arbutin alkali bir ortamda vurduğunda sadece tezahür etmeye başlar. Tıpta arbutin ana uygulama idrar yolu hastalıklarının tedavisi.

ayı üzümü araçları zengin arbutin bırakır olarak, mümkün neredeyse tüm böbrek ve mesane kurtarmak için. Gastrit ve tiroit tedavisi deneyimi de bulunmaktadır.

Kozmetikte arbutin kullanımı

Yüzünde aşırı solukluk hep aristokrat güzellik göstergesi değildir olmasına rağmen, bazı kadınlar hala beyazlatma etkisi ile kremler tercih vermek. Yüzünde yaşla birlikte koyu lekeler görülmeye başlar. ultraviyole ışık altında, onlar daha görünür hale gelir. Kadınların çoğu bu eksikliğin gizlemek ve bir beyazlatma etkisi ile kremler başvurmadan istiyorum. Birçok popüler maddeler tespit edilebilir arasında ayrı ayrı arbutin. o ünlü Beyazlatma özellikleri, cilt için en güvenlidir. Arbutin hormonal dengesizlik, güneşe ve yaşlanmaya uzun maruz kalma sonucu, sizin çilleri ve yaşlılık lekeleri beyazlatmak edebiliyor. cilt ağartma işleminde, sentezinin sorumlu enzimi inhibe ederek (deri rengi ve saç belirler pigment), melanin üretimini azaltmaktadır. bitkilerden elde edilen arbutin yana, onların ürünlerinde agresif maddeler kullanmayın birçok kozmetik şirketleri arasında çok popüler. Ayrıca, ağartma etkisine ek olarak, aynı zamanda, UV ışınlarından korur bağışıklık geliştirir, deri üzerinde antiseptik ve anti-inflamatuar bir etkiye sahip olduğuna dair kanıtlar vardır.

Ancak, arbutin ile bir kremin kullanımı sabır gerektirir. Sonuç hemen fark edilmez. Birkaç hafta, hatta aylarca onu kullandıktan sonra, ilk sonuçlarını görebilirsiniz.

olumsuz etkisi

herhangi bir maddenin kullanımının yanı sıra hem de zarar verebilir. Bu istisna ve arbutin olduğunu. Bu aracın kontrendikasyonlar da mevcuttur. arbutin ana bileşenidir hidrokinon, bir toksik maddedir. arbutin yapar, bu yapılmamış ve glukoz, çok toksik olmayan olmasına rağmen, kendi olmayan toksisite ile ilgili kanıtlar henüz mevcut değildir. Bu nedenle, cilt arbutin içeriğinin sadece% 2 için güvenli olarak kabul edilir. Bazı durumlarda, alerjik reaksiyon oluşabilir. Böyle bir durumda, tamamen arbutin mahfaza araçlarını ortadan kaldırmak için gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.