ÇirkinlikAraçlar ve ekipmanları

Bir ısıtıcı kat olarak Genişletilmiş kil: yorumlar. genleştirilmiş kil yalıtımı gibi özellikleri

konut rahat için, duvarlar, tavan ve zeminin ek yalıtım bakmak gerekir. Sadece konfor yaratmak, ancak gelecekte önemli ölçüde ısıtma tasarruf edemez tür çalışmaları yürütebilmek için teşekkürler. Nerede genişletilmiş kil kullanılması tavsiye edilir? Dikey ve yatay yüzeylerin yalıtımında olarak yaygın konutlara ve sanayi binalarda kullanılmaktadır. Bu seçenek en iyi ve mali olarak haklı olarak kabul edilir.

Keramzit: bu nedir?

Bu bina malzemesi küçük gözenekler ile yeterince hafif boncuk olduğunu. Bunlar kil ateş ederek elde edilir. O da yüksek katlı binalarda bulunan standart daireler olduğu gibi özel evlerde kullanılabilir. kesinlikle sentetik katkı ve zarar ve felaket sonuçlara yol açabilir zararlı maddeler içermez çünkü LECA, insan sağlığına çevreye güvenlidir. Böylece nem yoğunlaşmasını önlemek, iyi hava alabilir. Beton blok yalıtımı (yorumlar insanlar olarak onu yargılamak için izin) her şeyden önce iyi bir ısı yalıtımı vardır. Ayrıca emici gürültü gibi hareket yanmaz malzeme. Bu yüksek donma direncine sahiptir, ve sıcaklık dalgalanmaları ile yok olmadığı bulunmuştur. Bu gösterge için yeterince büyük genişletilmiş kil ömrü diğer malzemeler arasında eşi benzeri yoktur. Izolasyon, sıcak ve soğuk su ile korkan uzun bir etkileşim olmadığını belirtmek gerekir. Bu nedenle, selden sonra tamamen alt döşemesi değiştirmek zorunda olacağı korkmamalı.

genişletilmiş kil türleri

çoğu zaman yeterli yapımında kullanılan izolasyon olarak genişletilmiş kil. Ancak, uygulamaya bağlı olarak, malzemenin belirli bir türü seçmek gereklidir, farkında olmalıdır. Tipik olarak, üç ana çeşidi vardır.

İlk olarak, kum, genellikle bir ısı yalıtım katmanı oluşturmak yüzeyine uygulama için amaçlanan kuru karışımlara ilave edildi. Bunu granüllerin en büyük boyutu - 5 mm. Ayrıca, bu tür bir temel kaplamanın altında sıkıştırıldı ısı ve ses yalıtımı yastık oluşturmak için de kullanılabilir.

15 cm kalınlıkta bir tabaka Eğer ısıtma% 50 tasarruf sağlar unutmayın.

pelet formunda izolasyon (temelde sadece olumlu değerlendirmeleri) olarak Genişletilmiş kil, sadece zeminler için kullanılan, aynı zamanda yaygın olarak çatı ve tavan için kullanılmaz. bu tavan veya çatı söz konusu olduğunda özel ev sahipleri, bu kısmını tercih ediyorum.

Genişletilmiş kil moloz şeklinde melkodrobleny stabilizedir. Farklı tahıl boyutları. Bu nedenle, maksimum fonksiyonel sıkıştırılmış katmana. Tüketicilerin Yorumlar kalitesini ve özelliklerini yargılamak hakkına sahiptir. Hatta en soğuk bölgelerde, ana amacı ile baş edebiliyor.

genleştirilmiş kil yalıtımı gibi özellikleri

malzemenin ana dizin doğal kil bileşimdir. Yüksek sıcaklık tedaviden sonra yeteri kadar dayanıklı ve güvenilirdir. Garajlar ve bodrum uygulayarak, sen kemirgenler gibi bir sorun hakkında unutabilir, unutulmamalıdır. Uzun yaşamın ortalama maliyet ile. Ve bu çürüme yoktur anlamlı beri bir ağaç faydaları ile karşılaştırıldığında, örneğin tarafından, o değil nemden etkilenmez ve suda bile uzun kalmak olduğunu, böcekler için uygun bir ortam yaratmaz.

kış hem de yaz yalıtım, çok yönlü olarak genişletilmiş kil özellikleri,. Bu dayanıklılık yüksek bir seviyesine sahiptir ve yüksek sıcaklıklara ile baş çok yönlü malzeme olarak kabul edilir.

Bu malzemenin temel özelliği olarak adlandırılan ve toksisite tam bir eksikliği olabilir. Ayrıca, önemli olarak, genişletilmiş kil, küflenmeye, paslanmaya ve diğer patojenik bakteriler için uygun bir ortam oluşturmaz. Nedeniyle bu aşındırıcı maddeler ile reaksiyona girmediğini yok olması için, bu gibi kaplama tamamen insan sağlığı için zararlı olabilir zararlı buharların olasılığını ortadan kaldırır.

Genişletilmiş kil temel ve çatı olarak mükemmel ısı yalıtımı sağlar. Evin kullanımı sayesinde sadakatle birçok let.Rassmotrim onuru yalıtımı hizmet

Zaten evlerinin genişletilmiş kil ısı yalıtımı için kullanılan tüketici yorumları, ana avantajları ayırmaya izin verir.

 1. Tartışılmaz avantajı - çevre dostu ve doğal malzeme.
 2. özellikle diğer türlere kıyasla Makul fiyat.
 3. Bir beton blok izolasyon yüzeyi olarak idealdir. Dairelerin ve evlerin içinde yaşayan insanların Yorumlar, fonksiyonlarından bir bakış sağlar. ortalama termal iletkenliği - 0.13 W / m * K
 4. "Nefes alabilen etkisi" önemli ölçüde kaplamaların performansını arttırabilen nemin azaltır.
 5. Bu sıcaklık dalgalanmalarına tepki vermez.
 6. Yeterince güçlü: çürümeye veya zamanla bozulmaz.
 7. genişletilmiş kil katmanı ses emme ile baş.
 8. Ateşe dayanıklı, nem geçirmez.
 9. Hafif - 200 kg / m3.
 10. Bu kemirgenler görünümünü ortadan kaldırır.
 11. süresi - 50 yıldan fazla.

eksiklikleri görüşmek

yapımında kullanılan başka bir malzeme gibi, beton blok bazı dezavantajları vardır:

 • Özel olarak evlerde, garajlar, bodrum ve tabaka kalınlığı, bu tür bir yastığın, aksi takdirde yarar 50 cm olmalıdır tam olmaz.
 • çok ıslak bölgelerde, bir beton blok izolasyon kat olarak uygun değildir. Yorumlar insanlar bu sonuçlara yapmak için izin verir. Bununla birlikte, yukarıda dezavantajı, özel bir su geçirmez film kullanılarak düzeltilebilir.

Kapsam haydite

Bu malzemenin kapsamı yeterince yüksektir. Her şeyden önce, bu ortak bir malzemedir zeminler yalıtım. en ideal ve mali açıdan kabul edilebilir olarak kabul edilir yerdir. Ancak karşılaştırma için, bir ısıtıcı olarak beton blok duvarları seyrek kullanılır (geri besleme Böyle bir işlemin unprofitability ilgili bir sonuç çıkarmak için yardımcı olur). Bazı şu anda, üreticiler özel yerden ısıtma geliştirdik söylenebilir. Ve öyledir. Ancak, onlar oldukça yüksek bedel, bu seçenek yapmak neredeyse erişilemez. Ama beton blok, tam tersine, ortalama bir gelire sahip herhangi ailesini uyacak şekilde yüklemek ve bir fiyata basittir.

ısınmanın gelen yöntem, seçilen alt zemine bağlı olarak:

 • Betonarme döşemeler. Böyle bir yüzey, nem nüfuz etmesini önler ayrıca tavsiye edilen buhar engelleyici tabaka monte edin. Bundan sonra, taban genişletilmiş kil sahip bir beton karıştırma ile elde edilen özel çözeltisi ile doldurulur.
 • Vakfın Yalıtım iç, hem de yapının dışına taşınır. Maksimum sonuç için size niteliksel tüm boşlukları doldurmak gerekir.
 • Bir şekilde Expanded kil ahşap bir evde ısıtıcı kat daha etkilidir. Böyle bir yöntem ısı kaybını azaltacaktır kalmaz, aynı zamanda operasyonel ömrü kapağını genişletmek için.

genleştirilmiş kil kullanılarak duvar yalıtımı inşaat sektöründe de kullanılır. Temel olarak, bu yöntem, yeni inşa edilen binaların kabul edilebilir. Bu temel tabaka kapsimeta (çimento süt ile karıştırılmış genleşmiş kil) oluşur, burada üç katmanlı bir özel yöntem, uygulama aşamasıdır.

hafifliği aktif madde sayesinde geniş için kullanılan çatı, yalıtım Mansartın, tavan araları. Böyle bir yöntem temeli üzerine yük artışına yol açmayacağını ve sonuç olarak, güçlendirme ek mali maliyetini gerektirmez. Genişletilmiş kil çatı katı izolasyon yöntemi, bir ısıtıcı tavan özgü yolu olarak kullanılır. Bu seçeneğin ana avantajı sızıntı ve kalıp olmayışıdır.

Isınma topraklama genellikle vb fide yetiştiriciliği, fidanlar için seralarda kullanılan, aynı zamanda oldukça önemlidir ..

genişletilmiş kil üretimi teknolojisi

Özel bir odasına yerleştirildi kolayca erir Kil belirli çeşitleri,. Onda o hamur yumuşatıyor. Daha sonra, yüksek sıcaklıklara maruz ile (0 1000 C), kaynamaya ısıtılmaktadır. Bu işlem, gözenekli tanecikler oluşmasına neden olur. Daha iyi, daha somut blok olarak kabul edilir. İşte soğutma tamamlamak için hammaddedir. Bundan sonra o sıralanır ve nakliyeye hazır. Bu şekilde, genişletilmiş kil granüllerin üretilmesine vardır. Eğer kum gerekirse Ancak, daha sonra bitmiş malzeme bir pres kullanılarak ince parçacıklar halinde sürülür. Moloz tek fark benzer şekilde üretilir: genişletilmiş kil peletler birkaç parçaya kırılır. Onların büyüklüğü daha iyi sonuçlar elde etmek için dolum sağlayan genellikle farklıdır.

Teknoloji yalıtım zemin

Zemin yalıtımı olarak, genişletilmiş kil, sadece özel bir hazırlık sonra kullanılabilir. Birkaç zorunlu adım vardır:

 1. Hazırlanması. Tamamen eski boyayı çıkarmak için gereklidir. Zaten yalıtım bu yöntemi kullanmış kişilerin yorumlarına dayanarak, ahşap zemin montaj yapısına kadar anlıyoruz. kirişleri iyi durumda ise, ayrılabilirler.
 2. kum oluşumu minderi. Bu 10 cm'lik bir minimum katı kadar olmalıdır. Dikkatli bir şekilde sıkıştırılmış kum takip eden katmanların döşeme önce.
 3. Bundan sonra beton blok döküldü. Bu ısı yalıtım etkiye bağlı olacaktır, bu parametre üzerinde, çünkü derhal tabakanın kalınlığını belirlemek için tavsiye edilir.

Tüm çalışmalar taban kaplamasının düzgünlüğü korumak için işaretçileri hakkında kesinlikle gerçekleştirilir. Tüm adımlar hassasiyetle yürütülmektedir ise iyi bir sonuç garanti edilir.

Nerede kat genişletilmiş kil ısınmaya başlar?

Zemin yalıtımı geçmeden önce, tüm nüansları aşina olmalıdır. Zemin yalıtımı (insanların referansları bu bilgiyi teyit) olarak Genişletilmiş kil ama düzgün takılı olması durumunda, en ideal seçenek olarak kabul edilir.

Böylece, istenen sonucu almak için bilmeniz gerekenler ayrıntılı olarak ele alalım:

 1. Tespiti malzeme dan hangi Made alt döşeme. Bu ölçüt olarak bütünüyle ısı iletkenliği genel endeksi etkiler, yeterli önemlidir.
 2. Genleştirilmiş kil tabaka kalınlığının hesaplanması. Netlik sağlamak için, aşağıdaki örnek sayacı tuğla ile aynı ısı sağlayacaktır 60 cm kalınlığında genleşmiş kil ilave edilerek döşeli olabilir.
 3. Planlanan yükü. Paul - sürekli mekanik strese maruz sadece yüzey. Planlama aşamasında bu seçeneği dikkate almak gerekmektedir. genişletilmiş kil, ana şey bir katman olması gerektiği hesaplanıyor - hata yapmazlar, nedenle doğru hesaplamalar için uzmanlara hitap önerilir.
 4. su yalıtım katmanının unutmayın. Bu katman olmadan beton blok etkili olmayacaktır hangi birkaç özellik vardır.

Ayrıca genişletilmiş kil yastık maksimum özellikleri, en az 15 cm genişliğinde elde unutmayın

Zemin yalıtımı için ipuçları

Eğer kendi başlarına yapılacaktır zemin yalıtımı üzerinde çalışıyorsanız, müşteri yorumlarına dayanarak yapılan bazı önemli tavsiyeleri dikkate almak gerekir:

 1. bu beton ile değilse genişletilmiş kil daha etkilidir. En etkili Bu malzemenin yastık yeniden doldurulur.
 2. Farklı boyut boncuk karışımı kullanılarak monolitik tabakasını elde edilebilir. Bu kriter maksimum ısı korunması ulaşmak için yardımcı olacaktır.
 3. Bir ısıtıcı katta (değerlendirmeleri olumlu olur) olarak Expanded kil su yalıtımı rolünü gerçekleştirecek bir plastik film, kullanmak daha iyidir.
 4. Zemin montaj çalışmalarının tüm düzgünlüğü için işaretleri üzerinde yapılır. Onların çimento veya alçı ile sabit. Sen tamamen kuruyana kadar bekleyin ve ancak o zaman yalıtılmış malzemeyi doldurun ve aynı hizada olmalıdır.
 5. çatlakların meydana gelmesini önlemek için, baz takviye edilmiş vasıtasıyla, metal örgü kullanılması önerilir.
 6. katta çalışmadan sonra 5-7 gün içinde hareket edebilir, ancak maksimum gücü yalnızca yüzey olağan yüklere maruz edilebileceği bir ay sonra, sonra gelir.

çatı yalıtımı

Çatı yalıtımı için, genişletilmiş kil, uzun bir süre için kullanılmaktadır. Tabii ki, uzun bir süre boyunca bu alanda pek çok rakip materyaller vardı, ama tamamen doğal malzeme yerine henüz mümkün değildir. Bu yalıtım levha olarak genişletilmiş kil (değerlendirmeleri bilgilere doğru bakmak üreticilerinden duruyor) kullanıyor, tamamen bütün avantajları yargılayabilir.

Her şeyden önce, malzeme sayesinde tamamen yoğuşma sorununu ortadan kaldırmak mümkündür. buhar ve nem oluşumu sıfıra indirgenir. Ayrıca, önemlisi uzun süre çatı sızıntıları karşı korunmuş olacaktır. Hafif malzeme vakıf ek güçlendirilmesi için harcanan edilmeyecektir. Ve oldukça önemli tasarruflar bu tür. Eğer profesyonellerin çalışmalarına getirirsen, sonuç sahiplerine sıcaklık ve konfor, aynı zamanda uzun bir süre yeniden inşası için mali yatırımlar gerektirmeyen sadece memnun edecektir.

duvarların izolasyon olarak genişletilmiş kil

insanların Yorumlar genişletilmiş kil kullanılarak duvar yalıtımı gibi karmaşık bir konuda doğru karar vermek için yardımcı olur. Hemen o uzmanlık gerektiren bu süreç, oldukça karmaşık ve zaman alıcı olduğu unutulmamalıdır. Bazen mineral yün kullanarak işin basitleştirilmesi için. Bununla birlikte, genişletilmiş kil yararları büyük ölçüde diğer maddelerden ayırır. En önemli göstergelerinden biri iyi havalandırma olduğunu. Tipik olarak, bu özellik bir kişinin sürekli hava sirkülasyonu gerektiği yerde olanaklarla, kapalı için sadece yeri doldurulamaz.

Bir beton blok duvar yalıtımı olarak uygulanması, bazı zorluklar, özellikle, diğer malzemeyi sıkma riskini karşılaşabilir. Nedenle bu tür durumlardan kaçınmak amacıyla güçlendirmek için daha fazla çalışma yapılması tavsiye edilir. Ancak bu binanın toplam alanının önemli bir azalmaya neden olacaktır. diğer modern malzemeler kullanmak nedenle daha karlı.

profesyonellerin değerlendirmeleri okuduktan sonra beton blok zemin ve çatıların yalıtımı için idealdir ve duvarlar için oldukça tartışmalı malzeme olduğu sonucuna varabiliriz.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.