GüzellikBakım ürünleri

Ayurvedik kozmetik: incelemeler

Ayurveda, bir insanın iç hali ile çevresi arasındaki dengeyi sağlamaya yardımcı olan bir bilimdir. "Ayurveda" kelimesi Sanskritçe'den "hayat bilgisi" olarak tercüme edilmiştir. Ve bu bilgi, insanın dünyadaki tüm hayatla en güzel konuları birleştiren "küçük bir evren" olduğuna dayanır.

Ayurveda'nın temeli nedir?

Eski Hint öğretilerine göre her insan (Dünya üzerindeki tüm canlılar gibi), ateş, hava, toprak, eter ve sudan oluşan belli bir takım unsurdan oluşur. Herhangi bir unsurun baskınlığına bağlı olarak, insanlar Vata, Pitta ve Kapha olmak üzere üç türü (doshas) olarak ayrılırlar. Bu türlerin her biri kendi fizyolojisine, zihinsel yapısına sahiptir ve hatta kendi yollarını gerçekliği algılarlar. Bir kişi dosa türünü biliyorsa, önceden hastalıklarının bulunduğu eğilimi önceden varsayabilir ve yaşam biçimini değiştirerek önleyebilir.

Ayurveda bir bilim

1985 yılında Dünya Sağlık Örgütü , Ayurveda'yı bir bilim olarak resmen tanıdı. Sonuçta, Ayurveda'da kullanılan tüm ilaçlar, hepsi Ayurvedik kozmetik - yüzlerce yıllık eserin sonucunda antik geleneklere dayanan bir araştırma.

Ayurveda kozmetik ürününün amacı yalnızca kişinin eksikliklerini gizlemek değil, vücudun tamamını geliştirmektir. Ayurvedik kozmetik bileşenleri vücuda toksinleri atmalarını, metabolizmaları normalleştirmelerini sağlarlar ... Ayrıca Ayurveda'daki dekoratif kozmetiklerin tıbbi özellikleri vardır.

Şimdi Rusya'da Hindistan'dan doğrudan Ayurvedik kozmetik tedarikinde birçok şirket var. Modern Hint Ayurvedik kozmetik, en eski kanıtlanmış tarifleri ve modern ileri teknolojileri birleştirir. Bir kişinin yaşamın alışkanlık hızından çıkmadan, güzelliklerini ve sağlığını izlemek için mümkün olduğunca rahat olması için gerekli olan şey.

Ayurveda kozmetik bileşimi

Doğal ayurvedik kozmetik, bitkisel yağlar (badem, hindistancevizi, jojoba, pembe, zeytin vb.) Ve renklendirici maddeler (kına, zerdeçal, vb.) Gibi şifalı bitkiler (ona ashvaganda, haritaki, amla gibi) içerir.

Bazılarının yararlı özellikleri hakkında konuşalım.

Ağaç, en ünlü ve eski şifalı bitkilerden biridir. İnsanlar kabuğun tıbbi özelliklerini ve nim'in yapraklarını 4.000 yıl önce kendi amaçları için kullandı. Antipiretik, antiseptik özelliklere sahiptir. Cesedi detoks özlerine yardımcı olur .

Amla (şifalı amblem, Hindistan cevizi) - Hindistan'da sağlıklı bir sembol. Amilin çilemesi portakaldan 20 kat fazla C vitamini içerir ve vücuda güçlü bir temizlik ve vitamin etkisi vardır.

Ayurvedik saç kozmetik ürünleri genellikle saçlarını mükemmel nemlendiren, büyümelerini ve kaybını önleyen bir amla yağı içerir.

Faydalı yağlar

Hindistan cevizi yağı, Hindistan Ayurvedik kozmetik bileşiminde kullanılan en yaygın kozmetik içerik maddelerinden biridir. Hindistan cevizi yağının besin bileşenleri sadece saçlara değil bütün vücuda güzellik katacaktır. Ve saçlı deri nemlendirmek için ve saç, rafine edilmemiş hindistan cevizi yağı kullanmak için daha iyi ve yüz ve vücut için. Hindistan cevizi yağı mükemmel nemlendirir ve besleyici özelliklere sahiptir. Birçoğu yiyecek için hindistan cevizi yağı kullanmayı deniyor. Sıcak presleme için hindistancevizi yağının bu amaçlar için ve soğuk preslenmiş hindistancevizi yağı için uygun olduğunu açıklığa kavuşturmaya değer.

Kozmetolojide gül yağı , kuru cilt bakımında yaygın olarak kullanılır ve aynı zamanda olgun ve hassas bir şekilde ilgilenir. Enflamasyonu etkili bir şekilde giderir, gözlerin altındaki koyu halkalardan kurtulmanıza yardımcı olur ve kırışıklıkları pürüzsüzleştirir. Ayrıca yara izlerini ve dermatitleri ortadan kaldırır. Gül yağı makyaj kozmetiklerinde dudaklarda sıklıkla bulunur. Buna ek olarak, boyun ve dekolte bölgesi için bir kaldırma olarak çok etkilidir.

Doğal boyalar

Kına, bitki kökenli yaygın bir boya. awsonia çalılığının kurutulmuş ve ezilmiş yapraklarından yapılır. Saç boyamak, vücuda desen uygulamak (mehendi) için kullanılır.

Kına saç ve kafa derisi için uygun maddeler içerir, bakım yapar, güçlendirir, nemlendirir. Saçın yapısına nüfuz etmez, ancak buna rağmen çok uzun sürebilir.

Zerdeçal - aynı bitki köklerinden elde edilen baharat. Enflamasyonu giderir, eklem ağrısını hafifletir, kanser hücrelerinin büyümesini durdurur. Ve cilt için çok faydalıdır. Zerdeçal, antibakteriyel özelliklere sahiptir, cildi yeniler, daha esnek yapar. Olgun cilt sahipleri için uygundur. Kepek ve kaşıntılı kafa derisini elimine eder. Cildi aydınlatır, pigmentasyonla mücadele eder. Kaba cildi yumuşatır, gerginlikle savaşır, sivilceleri ve etkilerini (yara izlerini) hafifletir.

Bu, Ayurvedik kozmetik bakımından zengin kullanışlı bileşenlerin eksiksiz bir listesi değil.

Ayurvedik kozmetik hakkında bilgi

Tabii ki, Ayurvedik kozmetikler hakkındaki yorumlar (ve diğerleri hakkında) tamamen çelişkilidir. Herkes için uygun değildir. Ayurvedik ilaçların alışılmadık kokularını eleştirdikten sonra, kompozisyonda bazı "hatalar" bulun, aceleyle kozmetik üreticisinin bir şeyi sakladığını söyleyin.

Örneğin, duş jeli "Aloe" ile ilgili değerlendirmelerden biri, yalnızca iki bileşenden - aloe vera ve E vitamini içerdiğini gösterir. Sonuç yapılır - üretici, bileşime dahil olan koruyucuyu gizler! Sonuçta, orada bulunması gerektiği anlaşılıyor. Aslında, aloe vera ve E vitamini kendiliğinden doğal koruyucular. Buna ek olarak, bu başvurunun sona erme tarihi yalnızca 2 yıldır (kimyasal açıdan agresif bir bileşime sahip 3-5 değil, fonlara bırakılmıştır).

Belirli bir kokuya gelince - zaten tanıdık olan kimyasal kokularından kurtulmaya ve yeni kokularla arkadaş edinmeye çalışabilirsiniz - örneğin, paçuli veya embriyo.

Birçok kişi, hayatlarında Ayurveda kozmetiklerinin ortaya çıkmasının ardından, artık kitle pazarına geri dönmek istemediklerini söylüyor. Kozmetik ürünlerin dışa, vücuda bir bütün olarak hata yaratma etkisine dikkat çekiyorlar. Buna ek olarak, yararlı özelliklere ek olarak, Hint kozmetiklerinin çok demokratik bir fiyatı var. Pahalı Avrupa kozmetiklerinden birkaç kat daha ucuza mal oluyor.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.