TeknolojininGadgets

Telefonla yazıcıya nasıl yazılır: yönerge

Mobil aletlerin geliştirilmesiyle, dijital kameralara olan ihtiyaç büyük oranda kayboldu. Android telefonunuzda herkes yüksek kaliteli bir resim hazırlayabilir. Artık bir PC'ye bağlı değiliz ve belgelerimizi mobilely düzenleyebilir, dosya gönderip alabilir, görev ayarlayabilir, kabloların, kabloların ve cihazların düğümlerinden daha özgür hale geldik. Ancak belirli bir belgenin dijital formattan kağıt formatına aktarılacağı durumlar vardır. Birçok kullanıcı telefon üzerinden yazıcının içindeki fotoğrafların nasıl basılacağını bilmiyor. Birkaç yolu var. Herkese tek tek başa çıkmaya çalışalım.

Buluttan yazdırma

Modern bir yazıcının şanslı sahibiyseniz, büyük olasılıkla Cloud Print Ready damgasını süsleyecektir. Bu durumda, İnternet'e bağlanmak ve herhangi bir bulut portalına kaydolmak yeterlidir. Bundan sonra, en sevdiğiniz fotoğraflarınızı herhangi bir cihazda ve herhangi bir yerde, bir arabuluculuk yapmadan yazdırabilirsiniz.

Daha eski bir modeli olanlar ya da sadece böyle bir işleve sahip değilseniz, bulutu kullanabilirsiniz, ancak bu durumda yalnızca bir bilgisayar kullanmaya başvurmanız gerekecektir. Chrome tarayıcı ayarlarında, yazıcınızı eklemeniz, Google'a kaydolmanız ve sonunda, yazıcının kendisinde bulunan görevlerin geçmişini kontrol etmeniz gerekir. Ana iş doğrudan "Android" cihazında yapıldığından, telefona karşılık gelen uygulamayı indirmeniz gerekecek, örneğin:

  1. Sanal bir yazıcı , yazdırmak, geçmişini görüntülemek, birden fazla hesabı ve yazıcıyı bağlamak için dosya göndermenize izin veren basit bir resmi bir Google uygulamasıdır.

  2. Cloud Print - ilke olarak, bu uygulama "sanal yazıcı" ya benzemektedir; tek fark, belirli bir durumda çok daha büyük kaynaklardan dosyaları basma olanağına sahip olmanızdır. Örneğin, SMS, ekran görüntüleri, kişiler, Facebook'daki fotoğraflar vs.

  3. Baskı Paylaşması , "Market" üzerindeki en popüler uygulamadır; kullanıcılar, dosyaları yazıcıdaki telefondan nasıl basacaklarını, dosyaları, kişileri, web sayfalarını ve etkinlikleri nasıl algılayacaklarını anlamalarını sağlar. Bu eksikliklerin - Kiril alfabesini kötü bir şekilde algıladığına ek olarak, başlangıçta uygulama özgürdür, ancak daha fonksiyonel kullanım için ek seçenekler almanız gerekecektir.

Yukarıdaki uygulamalardan her birinin kendi dezavantajları ve avantajları vardır. Hepsi telefon fotoğraflarıyla, belgelerle ve diğer yazıcılarla nasıl basacağınız sorusuyla kolayca başa çıkabilirler. Ancak yine de buna değer değil onlardan daha fazlasını bekleyin.

USB'den telefona yazdırabilme

Hemen her yazıcının böyle manipülasyonların gerçekleştirilememesi nedeniyle bunun en iyi yöntem olmadığı konusunda uyarıda bulunmak faydalı olacaktır. Başlamak için telefonunuz USB Host çıkışına sahip olmalı, o zaman sürücülerinize ihtiyacınız var, bu da şaşırtıcı değil, pek fazla değil. Market'ten USB Bağlantı Kiti'ni indirmeniz gerekebilir. Her şey yolunda giderse, telefon USB'yi cihaz olarak görür ve dosyaları basabilir.

Ayrı bir dikkat, HP'nin tüm aygıtlarını bir kabloyla bağdaştıran ePrint uygulamasını hak eder.

Telefonla yazıcıya WiFi üzerinden nasıl yazdırılır

Bu hedefi yerine getirirseniz, biliyorsunuz - bu, dosyalarınızı telefonunuzdan yazdırmanın en kolay yöntemlerinden biridir. Elbette, telefonun ve yazıcının Wi-Fi bağlantılarına sahip olması şartıyla. Tek yapmanız gereken ayarlarını girmek, Wi-Fi direct'i açmak ve yazdırmak için görevi göndermektir.

Ancak böyle kolay bir yol sadece modern cihazlarda mümkündür. Önceki modellerle birlikte tamir etmeliyiz. Telefonunuzdan yazıcıya yazdırmadan önce, ağa ve doğrudan yönlendiriciye bağlanmanız gerekir.

Bir yönlendiriciyi WPS yoluyla doğrudan bir Wi-Fi yazıcısına bağlama

Birincisi, yönlendiricinizdeki WPS bağlantısı desteğini açıklığa kavuşturmanız, MAC adres filtrelemesinin kapalı ve ağın şifrelenmiş olmasına dikkat edin. Bazı modelleri yapılandırmak için, ağ adını ve şifresini bilmelisiniz. Ayrıca PIN kodunuz (seri numarasının altında sekiz basamaklı yönlendiricinin kutusunda bulunur).

Ardından yönlendirici üzerindeki WPS'yi açın, tarayıcı 192.168.1.1'e girin., Giriş alanına ve şifre - admin. "Güvenlik" bölümünde ENABLE parametresini ayarlamanız gerekir.

Yönelticinize yakından bakın, bir ağ arama düğmesi olmalıdır. Bağlantı kurulana kadar basılmalıdır. Hiçbir düğme yoksa, aygıtın kendisinin yazılımını kullanmanız gerekecektir. Bu kolaydır - sadece "Ağ" bölümündeki Wi-Fi Koruma kurulumuna tıklamanız yeterlidir. Her iki cihazın da 2 dakika açık olması gerektiğini unutmayın.

Dropbox'ı kullanarak dosyaları nasıl yazdırabilirim?

"Dropbox" ı kullanarak telefondan yazıcıya yazdırmadan önce sitedeki bir hesap oluşturmanız gerekir. Ardından ilgili uygulamayı telefona ve bilgisayara "Market" ten indirin. Yalnızca "Bırakma Kutusu" na yazdırmak istediğiniz dosyalarla kaydetmek için kalır ve daha sonra bilgisayardan giriş yaptıktan sonra bunları çıktıya gönderin.

"Apple" aygıtlarından dosyaların basılması

Diyelim elinizde bir android yok ama elma var. Bu durumda, yazıcıdaki dosyaları basmak için, iOS cihazları için özel uygulamalar tasarlamanız gerekir.

  • Apple airPrint - ve daha fazlası yok. Kablo veya sürücü yok, yalnızca birkaç dokunuş var ve sanal fotoğraf gerçek anlamda gerçekleşiyor. Önemli olan ülkemizde maalesef çok sorunlu olan uyumlu bir yazıcının varlığıdır.

  • Handy Print , yukarıdaki uygulama için harika bir yer olup, ilk 2 hafta içinde ücretsizdir, daha fazla yararlanmak için ücret ödemeniz gerekecektir. Belki de uygulamanın tek dezavantajı yüklü bir PC'nin kurulacağı olacaktır.

  • Printer Pro - önceki iki sürümden önemli ölçüde farklı. Belgeleri doğrudan programdan basmanız gerekecek. Sadece "Aç" ı tıklayın ve gerekli uygulamayı, örneğin, Dropbox'ı seçin.

  • Epson iPrint - Epson yazıcılarının üreticileri tarafından geliştirilen tescilli bir uygulamadır . Program mevcut aygıtları otomatik olarak bulur ve kablosuz ağda kendilerine bağlanır. Ayrıca e-posta ile yazdırabilirsiniz.

  • HP ePrint Enterprise , HP programcıları tarafından oluşturulan benzer bir başka uygulamadır. Ayrıca bir kablosuz ağa bağlanır, bulut depolama alanı ile çalışır ve e-postadaki görevleri kabul eder.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.