OtomobilKamyonlar

Araba MAZ-54329 Genel Bakış

Rusya ve BDT yabancı otomobillerin bolluğuna rağmen yaygın kullanılan yerli üretim otomobil hala. Ve bu arabalar aynı zamanda kamyon için de geçerlidir. Bunlardan biri MAZ-54329 olduğunu. Ve traktör ünitesinin bakış - bu makalenin sonraki.

görünüm

Bu kamyon geçen yüzyılın 80-ler montaj hattı çıktı. O zamanlar iyi bir arabaydı. Ve sadece teknik olarak değil, aynı zamanda dışarıdan. MAZ-54329 does nasıl okuyucu bu makalede fotoğraflarda görebilirsiniz.

araba (ortak, "kurbağa yavrusu" olarak) ünlü MAZ-500 halefi oldu. Yeni model daha yaygın hale gelmiştir yükseltilmiş kabin vardır. Araba hala metal tampon kullanırlar. Ve, 500 m ile karşılaştırıldığında, yeni MAZ anlamlı ön camı genişletmiştir. Bu bakışa göre, en çok üç kapıcı yapısında sağlandı.

zamanın Sovyetler Birliği makinenin çöküşü durdurulan edilmemiştir sonra birçok modelleri. Belarusians yalnızca bu kamyon üretmeye devam değil, aynı zamanda onu modernize olmaz. MAZ-54329 90'lı ve 2000 derece farklı görünüyor. Bu, bu çalışmada sunulan fotoğrafta görülebilir.

kabin tasarımı aynı kalmıştır, ama araba modernitenin sırasına görünüyor. Yani, ızgara ve tampon yeniden tasarlandı. Kesim şimdi kabininin tüm metal parçasını uyuyor. modifikasyona bağlı olarak, MAZ-54329 spoiler, sis farları ve kaporta yerleştirildi. 2.5 metre yüksekliğe - - 3.65 m, boyutu ile ilgili olarak, tir uzunluğu 6 m, genişliğidir.

salon

sürücü ve yolcu - Cab MAZ iki kişi için tasarlanmıştır tanımladı. Arkasında bir uyku tulumu vardı. Kamyoncular de burada kurulan ve ikinci yatak odası raf. yalnız seyahat edenler için, bazı şeyleri koyabilirsiniz küçük bir dolap haline geldi.

Bu arada, arabada, alt ranza altında niş hariç, hiçbir torpido gözü vardır. Ayrıca büyük ölçüde uzay orta konsol gizler - arabanın altında güç aktarma organlarını barındıracak şekilde türetilmiştir. Yolcu tarafına sürücüsü ile gitmek için, ben kişinin ayakkabılarını çıkarmak zorunda kaldı.

Yolcu tarafında da hiçbir eldiven kutusu vardır. Modern standartlarına göre, aletin tasarımı oldukça sade. Sadece yararlı şey - o cam tekerleği kat etmektir. Bu, herhangi bir sorun olmadan kokpit içinde tırmanmaya olanak tanır.

Standart MAZ içinde Koltuk uzun mesafeler için tasarlanmamıştır. Ve çünkü, lomber ve lateral destek eksikliği, sürücüler büyük ölçüde geri uyuşturmak var. Yalnızca çıkışı ( "Scania" veya "satış" dan örneğin) yabancı otomobiller diğer koltukların enstalasyon. kokpitte mekanik bir kapak olmasına rağmen Ayrıca hiçbir klima vardı. Ama kabinde normal ventilasyon sağlamak için yeterli değildir.

MAZ-54329 bir başka özelliği - yüksek kabin değişiklikler olmaması. Daha sonra Belarusians daha rahat bir büyüklük sırasında olduğunu kanıtladı MAZ-5440, yayınladı.

teknik özellikleri

araba Yaroslavl Motor Fabrikası bir dizel motor ile donatılmıştı. Bu V-şeklinde 14.8 litrelik bir çalışma hacmi içinde "sekiz". Ünite bir turbo ile donatılmış değildir. Bu nedenle, ses sadece 240 beygir gücü olduğu zaman.

Ama bu rakam Sovyetler Güç için yeterliydi. Tüm MAZ sonra Kraz ve KAMAZ mermi sayar.

MAZ-54329-020 yanında yaptığı 400 kişilik modifikasyon yoktu. Böyle güç Belarusians turbo yüklemesi sayesinde elde başardı. Ayrıca, kullanılan motor aynı yamz olup. Ama en yaygın versiyonu Yaroslavl Motorlu Santrali motoru ile bu MAZ zaten 330 beygir gücü vardı 543205. olduğunu. Misafir uzmanlar bu birim yüksek itme ve tork ile karakterizedir vurgulamak. yakıt tüketimi kamyonun atmosferik 240 kişilik sürümden çok farklı değildir.

İletim, tüketim

4 vitesli şanzıman kontrol noktaları olarak kullanılır. Birçok kişi şaşırırlar - uzun mesafe traktöre hem 4 vitesli olabilir? Her iletim onun "eşini" (aşamaların daha yüksek ve daha az sayıda) olduğu gerçeği. Sonuç 8 iletim hızları olduğunu. yakıt tüketimi MAZ açısından en uygun maliyetli Sovyet traktör oldu.

Bir yüz kilometre taşıt yakıtının 29 ila 32 litre geçirdi. Makine 350 litrelik bir yakıt tankı ile donatılmıştır. Ayrıca 500 litreye toplam hacmi artırmasını sağladı ek bir tankı, yüklemek için fırsat vardı. Bunun bir sonucu olarak, traktör birimi enerji rezervi 1 100 1600 km'lik yükseltilmiştir. Azami hızı - Saatte 85 kilometre. sürücülerin 400 kişilik versiyonu kolayca dağılan ve Tabii 120. olmasına rağmen, bu oldukça rahat ve güvenli sürüş modu değil, kamyonun güç kaynağı iyi oldu.

Sonuç

Yani, biz öğrendim traktör MAZ-54329. Tabii ki, bugün bu araba konfor ve güvenilirlik açısından rakiplerinin gerisinde de olduğunu. Bu nedenle, 97 yılda o kadar kez selefi mükemmel, sürekli yükseltiliyor yeni uzun mesafe traktör MAZ-5440 geliştirdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.