ÇirkinlikBahçıvanlık

Levokumsky üzüm. Teknik üzüm

Bu üzüm çeşidi çok lezzetli değildir. Bu don, çeşitli hastalıklara karşı direnç için değerlidir. üzüm bir şarap Levokumskij mükemmel elde edilmiştir. Ve sadece köy Levokumskoe (Stavropol Bölgesi) içinde.

köken

Her kasaba nominal üzüm çeşitliliği yakalamayı başarmıştır. Burada Levokumsky bölge ziyade bir istisnadır.

bir makale ayrılacaktır Sınıf, - Ulusal seçim fide bir melez. O Vitis Labruska Kuzey Amerika çeşitlerinin serbest tozlaşma elde edilebilir ve çoğunlukla Kuzey Kafkasya'da zonlu.

Ama onun plantasyonları Krasnodar ve Stavropol Bölgesi var. adı o notu açıklanmıştır doğduğu şarapçılık, iki yüzyıl tarihinin ünlü Eponymous köy Levokumskoe (Stavropol bölgesi), geliyor.

kader

Teknik Levokumsky Üzüm çeşidi. Yani, sadece, kırmızı, tatlı, kuru ve köpüklü şarap üretimi, hem de suları için tasarlanmıştır. Gerekli taze olmamasına rağmen o da kullanılabilir - bu meyveler oldukça küçük aynı, basit tadı var. Ne üzüm Levokumsky diğer çeşitleri farklıdır?

tanım

Üzüm çeşitleri Levokumsky - orta olgunlaşma. Onun çilek yaprakların açıldıktan sonra 140 gün içinde olgunlaşmış. Silnorosly çalı ve vyzrevaemost sürgünler fazla% 80'dir.

orta boy, yumuşak, hafif, geniş gerilmiş loblu, açık yeşil bir renk bırakır. biseksüel çiçekler.

Meyveler, neredeyse siyah orta boy, 1.5 gr, yuvarlak. Tadı uyumlu. Juicy eti tadı yok.

tüm teknik üzüm çeşitleri gibi büyük meyveleri farklılık Levokumsky. Ama şarap hazırlanması için önemli değildir. Mümkün olduğunca fazla suyu olduğunu gereklidir. Renksiz veya pembe ve küçük tohumlar olduğunu.

Bunches - orta boy, 90-140 g, oldukça yoğun, silindirik veya konik.

verimlilik

üzüm Levokumsky ortalama verim - 140 kg / ha arasındadır. Ama ve iyi yıllarda ha / 250 kg ulaşan önemli ölçüde artabilir. Bir burç ile 4-6 kg hasat meyveleri.

yetiştiriciler söylediği gibi, çeşitli bile Rusya'nın soğuk bölgelerde, yetiştirmek için idealdir tanımladı.

Hastalık direnci ve düşük sıcaklıkta

Levokumsky üzüm çeşitli düşük sıcaklıklara dayanıklıdır. 40 derece sıcaklığa aşağı dayanabilir. böbrek ikamesinden oluşan aynı ağırlıkta meyve tomurcukları kümelerin Donma durumunda.

Bitki mildiyösü ve Phylloxera dayanıklıdır. Ama ıslak ve sıcak yaz ile yılda botrytis etkilenebilir. Genellikle Levokumsky üzüm hastalığa karşı kimyasalların özel işlemler gerektirmez.

yetiştirme

ışık hakkında çok seçici Levokumsky alanı ünlüdür başka çeşitli olduğu gibi. Bu nedenle, iyi aydınlatılmış bir alanda dikilmelidir. Aksi takdirde, çilek ekşi ve zayıf çalı, kış aylarında dondurabilirsiniz.

Bebeğin büyüme yeri rüzgar, özellikle kuzeyden korunması gerekir. Bu nedenle, binanın güney tarafında bitki için en iyisidir. Bu arada, ülkenin kuzey kesimlerinde güney oranla, birkaç metre daha duvardan sapmak bu durumda gereklidir.

toprak için kalite üzüm basit Levokumsky. Kötü sadece bataklık ve su dolu alanlar yanı sıra tuz bataklıkları yetişir. Arzu edilir veya Killi kum tınlı dikim. Asitlik onları nötr olmalıdır. alanı artar, bu toprak, kireç taşı, tebeşir rendelenmiş (2 kg / m kadar) odun külü için ekleyebilir. Bu maddeler, ekimden hemen önce eklendi ancak çukur pişirme sırasında daha iyi olabilir.

İyi bir sonuç toprak asitliği (- kumlu killi toprak ile balçık ve 1.5 kg 5.10 kg / metrekare) sönmüş kireç girişini sağlayan bir değiştirmektir. değil en az 4 gün çekimleri dikim öncesi, önceden yapılmalıdır böylece Ama o, oldukça hareketli. Aksi takdirde kökleri yakabilir. balçık kireçlemenin azaltır toprağın asiditesini 7 yıl, ve kumlu tınlı - 2 yıldır.

Durgun su Levokumsky üzüm tolere edemez. onun etkilerinden kökleri çürüyebilirsin. Bu nedenle, drenaj sistemini düzenlemek için gereğini dikimden önce olası sel veya yeraltı suyunun serbest bırakılması konularında.

Levokumsky üzüm, diğer türler için aşılama gerekmez. Bu köklerinden yetiştirilir. imar alanında endüstriyel plantasyonları için yüksek shtambe de koymanızı tavsiye ederiz. Bush'un yatay çift kollu kordon olarak oluşturulur. Kış için Barınak bitkiler gerekli değildir.

iniş

3x2 m, böylece aralarındaki mesafenin en az 2 metre olmalıdır - her biri gücünün alanı olduğunu Dikim çalılar, unutmayın. Bu höyükte ve çukurda hem yapılabilir.

tepede dikilmiş çalı kök sistemi ılık güneş ışığına daha iyi olurdu. Bu nedenle, daha hızlı geliştirmeye başlayacaklardır. Derin yarım metre için böyle bir yolu hazırlanan deliğe çalı karaya için. toprak ile zirveye koydu drenaj, turba, humus ve kum ile karıştırılarak. Her 20 cm yükseklik toprak sıkıştırılmalıdır. yaklaşık 30 cm üst höyük üzerinde döktü. Bu üzümleri dikilir. dikim kuzeye hafifçe eğilmiş zaman. Bununla birlikte, yöntem, güney bölgeler için uygun olmasıdır. Kışın ekilen şekilde çalı sırasında bir kuzey veya karla serbest don yaşayamaz.

deliğe çalı çökeltmek amacıyla, onların derinliği en az 60 cm olması hazırlar. humus, ahşap kül ile karıştırılır yığın zemin alt kısmında. Birkaç yıldır yeterli yeterli olmalıdır. çalı yeni çukur kazma ve nakli sonrasında kimse bulamaz. Eğer sığ yaparsanız, kökler büyümeye hiçbir yer yok. 8 cm dikilmiş çalı gömülmesi.

Genellikle teknik üzüm çeşitleri - kendinden tozlanan. Ama Levokumskoe daha yakın bölgedeki diğer bitki çeşidi için. Onlar bitkinin, meyvenin kalitesini ve miktarını artıracaktır.

bakım

2 ve bazen 1 deliğinden ayrılan, sonbaharda üzüm kesme Levokumsky. davranış sıhhi budama baharında, hasarlı ve ölü sürgünler çıkarılması.

Yaz aylarında aktif büyüme mevsimi boyunca, çift yeşil filizler kaldırılan atılacaktı ve kısır dallar patlak. Katarovku yüzeyinden 5 cm derinliğe kadar kökleri kesilmesiyle gerçekleştirilmiştir. Bu derin köklerinin gelişmesini kışkırtır ve çalı don karşı daha dirençli hale gelmektedir.

En üst pansuman

üzüm Fetal ağırlık artışı gübreleme ve sulama yanıt vermek ve onların tadı geliştirmek Levokumsky unutmayın. Bir yetişkin bush tarafından ilkbaharda humus yapabilirsiniz. Genç ateş doğru dikilmiş ise, birkaç yıldır onu beslemek gerekli değildir.

örneğin "Plantafol" olarak yaprak gübreleri, gerçekleştirin.

sulama

haftada bir kez sulanan tarif üzüm. Bir burç altında su kovaları bir çift yapılır. Ama çok sulamayı tutmak gerekli ve hatta zararlıdır. Yani, düşmüş değil çiçekler, çiçeklenme döneminde yapmaya değer değildir. Ve böyle de onları olgunlaşan meyveleri çatlamasına neden olabilir. asmalar ve yapraklar üzerinde su dökmek değil. Bundan başka, bu soğuk olmamalıdır.

ekin hasat edilene kadar yaz sonunda, sulama durdurun. sonbahar kuru ise, Ekim ayında bunu yenilemek gerekiyor. Islak zeminde ise çalı iyi kış donlarından sırasında korunur.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.