Entelektüel gelişimiMistisizm

Nerede ve kim ateşli yılanlar tehdit? Slav mitolojisi

Slavlar kötülük birçok yüzü vardır inanıyordu. ateşli yılan - Onların mitolojisinde, ilginç bir karakter vardı. Bir kâbus - Batılı ülkelerde, benzer yaratık yoktur. Onların canlılığını alarak dul ve kız baştan çıkarıyor. Onlar o ateşli yılanlar demek ve şimdi kirli işlerini yapmak, ev gafil güzellikleri girebilirsiniz. Nasıl hileler için düşmez, onunla baş etmek? en inceleyelim.

tanım

Farklı isimler It alın mitolojik yaratık köylerde. "Baskını yangın," daha kolay denilen diğerleri - - "manyak", dördüncü - "prelestnik" Tek yaptığı "yılan Lubac", diğerleri tıkladım. Ancak, tüm Onun görünüşü aynı amacı tanımladı. Sadece dul ve evli olmayan kız ve cazip muhteşem hediye etmek özünü geldi. tempter teslim garip bir tutkuyla solmuş kadın ölür.

Ateşli yılanlar arka arkaya hepsi değil bulunmaktadır. hediyeler her türlü - akşamları patikalar ve yollarda o yem dağıtırlar. Ne güzel bir yüzük ya da mendil koymak, parlak boncuklar çalılar dayan. o kız, o gecenin onayın olmadan konuyu gündeme getireceğini o ateşli yılan oldu. Alevli veya çatal süpürge parlayan o tüp uçar ve kulübe içine nüfuz eder. Bir güzellik önünde hangi göre o sıkılmış olan bir adam kılığında olduğunu. Eksik arkadaşı - Kurban dul seçilirse, o zaman, kocasının, kızın ruh gibi görünüyor.

Prelestnika, tanımak bu genç adam basit ayırt: o hayır omurga sahip olduğu söylenir. her kötülüğün gibi, ateşli yılan doğru azizlerin isimlerini telaffuz edemez. Örneğin, ağzında Rab - bir "Sus Mesih" ve annesi - "Chudoroditsa".

Neden prelestnik kurbanının geliyor?

Slavlar kötü ruhu günahlarımızın affı olarak görünür. dindar kişi kayıp özlemek, ölü için yas tutmak yasaktı gerçeği. Kötü bir mesele değersiz oldu. Böyle duygular yetmez inananlar sadece ortaya çıktı ve bu ciddi bir günahtır. Buna ek olarak, şeytan düğün öncesi masumiyetini kaybetmiş bir kız ilgilenebilir. Ateşli yılanlar günahkâr kadını hissettim ve onu baştan çıkarmaya çalıştı.

İlk başta, o yılan hediyeler test attı. o mantıksız hırs gösterseniz, o oldu. Bu Efsaneye, bir günahkar bir cinsel ilişkiye girdiği, mitolojik bir yaratıktır. Kadınlar bundan muzdarip. Ona hayati enerji verdi, yani devamsızlık (veya ölen) için duygularını taşıyordu kötü ruhuna ekledi. Bu fiziksel hem de ruhsal, onun sağlığını uğrar. Orada olmadığı zaman o yavaş yavaş iblis okşayarak bağımlı hale geldi diye yaşadı. Haberleşme sahte gebelik yol açabilir. Efsanelere göre, meyve vücutta uzun bir süre için normal değil - birkaç yıla kadar. yerine rahmi dışarı kum veya firebrand gelen bebeğin, nesilleri ilerleyen zaman. Bazen çocuk hala doğar. Bu nalların yerine ayakları, soğuk, siyah oldu. Uzun böyle bir şeytani tutku meyve yaşadı.

Nasıl sınırdışı ateşli yılan

Slav mitolojisi kötü bir kuvvet mücadele için çeşitli tarifler içeriyor. üstesinden-çimen veya devedikenlerinden hasta beslenen kaynatma. Bu bitkiler bir tılsım olarak odanın duvarlarına asılır. Kadının bir yabancıya onu gecede misafirler hakkında anlattı olması arzu edilir. Doğu Slavlar, bu durum zorunlu olarak kabul edilir. Bir kadın bir şey kötü olduğunu anlamak için, açmak mümkün değilse, o zaman kurtuluş için umut var. Buna ek olarak, dul genellikle yalnız uyudu ve yatağa çocuğu koydu. Sonra görünmedi prelestnik. Kitap İhtiyaçları Peter Graves yer aldığını kız savurgan iblis dua üzerine okumak için önerilir. Ve kapı, pencere ve bacalar takdis , haç kelimesini telâffuz "Amin." Bu yöntemler köyde ateşli konuşurken saygı insanlarla, daha sonra yardımcı olmazsa. Onlar varlığı olmasından haç koymak çağırdı. Tabii ki, bu konuda ateşli yılanlar karşı çıktılar. kız sebat etmek, o sonsuza dek yok olacaktır.

koruma orijinal yöntem

Eğer prelestnika özel bir şekilde kurtulabilirsiniz bir inanç vardır. Sen gereken giyinmek ve gelin ve damat içinde çoğu çocuk kendi ayinleri. o bunu neden yaptığını şeytanca yaratıklar sorusu üzerine, bu cevap için gerekli olan, kardeş kardeş alır. Prelestnik gerekli olmadığını söylüyorlar. Bu cevap edilmelidir: Karpat köylerde daha talihsiz için ateşli yılanlar olmadığını iddia ise "ölü yaşam gider mı".

Bu yaratığın tehlikesi yetersiz olur, onun etkisi altında, kadın sadece zarar vermez, yani ve delirdi. Bir süre sonra o eli koyuyordu. Sin elbette kötülük pençesinden kurtarmaya çalışırken çok mutsuz, yedinci kuşağa tüm yavrusunu düştü.

Kötü ruh Slav mitolojisinde

ateşli yılan Legend birçok ülkede vardır. Rus destanları ve Sırp epik şarkılar bulunur. çok ortak Arsalar. Örneğin, daha sonra bir oğlan doğurdu bir kadın tarafından baştan ediliyor hakkında bir hikaye var. Çocuk büyüdü ve adil bir dövüşte onun kötü babasını yendi.

Işık ve karanlık arasındaki ebedi mücadelesi hakkında hikayeler ayrıca prelestnik anılır. Nerede tutku güvensiz kadını ilham şeytanın asistanı olarak görünür.

Ukrayna sağ kıyısında bu "obayasnyk" çağrıldığını olduğu bir efsane vardır. günahkardır Bu damat ölü. ziyaretlerini önlemek için, Vlasiev gün yıldız bakmak yasaktır.

Sonuç

Birçok kişi benzer özelliklere sahip kötü varlıkların mitolojisinde mevcut olması ilginçtir. Şüphesiz onlar sadece birbirleriyle iletişim vermedi şey böyle efsaneler insanların ortaya çıkması için temel oldu gelmiyorsun. Onlar komplo teorisyenleri dedikleri gibi Ya da, onların özel olarak folklor tanıtılan, insanlara öğretmek isteyenler itaat etmek? Ne düşünüyorsunuz?

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.