Gıda ve içecekYemek tarifleri

Nasıl kış Sorrel için kaydetmek: pratik öneriler ve tarifler

kış kuzukulağı tutmak için nasıl tüm olası seçenekleri, (tuz, sıcak veya soğuk suda) korunması ayırt ve dondurularak kurutulması. Her durumda, yeşiller, badanalı-öncesi sıralama kesip edilmelidir. Son sözü edilen işlem kışın Kuzukulağı sağlam yaprakları bırakarak tasarrufu önce onu ezilmemiş, en zahmetli, pek çok ev kadınları olarak kabul edilir. Kuşkusuz, bu yaz aylarında çok zaman kazandıracak, ama sonra iş parçasının kullanımı bazı rahatsızlık olacaktır. Yani mutfak uzmanlar hala doğrama için tavsiye.

Kışın kuzukulağı içinde dondurulması

Hiçbir şey iyi ferah buzdolabı olanlar hatta diğer tarifler yararlanmak için nasıl düşünmek. Sonuçta, bayağılık için bir yandan bu basit ama diğer yandan - bu mümkün sadece kuzukulağı atıfta bütün sebzeler, besin maksimum tasarruf yapar. kış için Tarifler tüm iyi, ama bu yine de en iyisidir.

Böylece, gerek kuzukulağı, sıralamak için yıkandı, kurutuldu, kesilmiş ve paketleri veya kapları (tercihen parça parça) ambalaj. Sonra dondurucu gönderilir. Bitkisel gerektiğinde Kışın, oda sıcaklığında buzunu sadece gerekecektir. iş parçası taşlama olmadan yapılır durumda, kuzukulağı ayrı olarak paketlenmiş, her biri kısımları kirişlerin içine çözümlenebilir. Tekrarlanan prosedür tekrar tekrar tavsiye gerekli miktarda kesinlikle olduğunu çözüldü olmadığı için bu, gereklidir.

kurutma

kış kuzukulağı kalmasını nasıl düşünmeye ve nedense donma ortadan kaldırarak, sen bu tarifi dikkat edilmelidir. Yapraklar ilk temizlemek tüm yabani otları ve pirzola kaldırmalısınız. Sonra bir kağıt üzerine tek kat olarak düzenlendiği ve direkt güneş ışığı ortadan kaldırarak, sıcak bir yerde kurumaya bırakıldı. Birkaç gün sonra, bu süre boyunca periyodik olarak ters, kuzukulağı bir sürü tamamen kuru olduğunu ve depolama için hava geçirmez bir kapta toplanır. Bu sıkı bir kapağı olan bir kap veya kavanoz olabilir. Eğer kurutulmuş otlar kullanmadan önce, sıcak suda biraz zaman bırakmak gerekir.

koruma

Kış Kuzukulağı önceki iki yol tutmak yollarını bilmek, metresi birçok hala korumaya tercih ediyoruz. Belki de bu gelecekteki kullanım kolaylığı nedeniyle ya da sadece kavanozlarda her şeyi koymak için bir alışkanlık haline gelir. Bu soğuk su içine döküldü bile, bağlı yapraklarda asitin yüksek konsantrasyonda bozulabilir çünkü kuzukulağı için gibi Sos kullanılmaz. Birkaç koruma seçenekleri vardır. İlk olarak, bu tuzlama edilir. sıkıca cömertçe bunun tuzu yağmurlama, cam kavanoz içine yerleştirilmiştir hazırlandı kuzukulağı (yıkandı, kurutuldu ve doğranmış). Heksanoik kapalı veya metal kapak, bu durumda su kullanılmaz. işlem çok basittir, ancak bir dizi dezavantaja sahiptir. İlk olarak, rıhtım tatlılar ve diğer yemekler için kullanmak izin vermez, hangi tuzlu döner. İkinci olarak, sadece her zaman elverişli değildir buzdolabı, olabilir bu şekilde saklanır.

Diğer iki koruma seçenekleri hafif tuzlu gıdalar alınmasını sağlarlar. Hazırlanan kuzukulağı steril kavanozlara yayılması gerekir, küçük bir tuzu (litre kap üzerinde Lam olmadan çay kaşığı) ve kaynar su dökün. Sonra tenekede ve konserve gıda geri kalanı ile karanlık bir yerde saklanmalıdır.

Soğuk boş da mümkündür. Bu durumda, kavanozlar ve kapakları sterilize ve. Kuzukulağı önceki tarifi, tuz olarak belirtilen ve su kaynatılmış ve daha sonra spin ve saklama dolabı veya kiler gönderilen soğutulmuş dökün.

Ne olursa olsun düzenlemenin ilave koruyucu olmadan elde edilen kullanışlı doğal bir ürün ve diğer kimyasalları preform.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.