FormasyonÖykü

Kentin alma Reconquista tamamladı? Reconquista sonu. Reconquista, kısaca

dilden dile dolaşıyor savaşlar vardır. Sadece çünkü kahramanca savaşlar, zor hamle egemenlerin sayıda veya silah yeni tip kullanımı, aynı zamanda savaş nedeniyle sonucun oynadığı rolün arasında. O bir efsane ve Reconquista oldu. Modern tarihin üzerinde önemli bir etkisi oldu savaşlarda bütün bir zincir bu. Bu Hıristiyanlar akıbetini belirlemek, kurtuluş savaşı çağrılabilir İber Yarımadası'nın. Kanlı savaşlar birçok cana mal olmuştur. Reconquista Tamamlama başından sonra ancak sonra sekiz yüzyıl gelir. Her fethedilen halklar için zor bir yüzyıl oldu. Ama baskısından kurtuluş o kahramancaydı. Ve tabii ki, yardımcı ama Reconquista kenti alarak harikası tamamlanmış olamaz.

Savaşın nedenleri

711 yılında, güzel bir İspanya şimdi karada, Vizigot kabileleri yaşıyordu. Onlar vahşi ve putperestler değildi. Hıristiyanlığa nedeniyle Roma Vizigotlar. Ancak, Romalıların inancına farklıydı. ön plana Vizigotlar İsa'nın insan kimliğidir. Times onlar barışçıl denilen edilemez. Araplar zaten durdurmak istemedi, askeri başarı eşlik düşünüyor, bütün kuzey-batı Afrika fethetti ve almıştı. Öncesinde Vizigotlar toprakları idi.

Araplar kabileler bastırmak başardık konusunda çeşitli rivayetler vardır. İlk - Bu aşk ve intikam hikayesi. Eğer inanıyorsanız, o zaman yüzü güneş gölgede bıraktı La Cava, güzelliğini yaşıyordu. Tabii ki, ben yardım edemem ama onu ve Korol Rodrigo aşık olamazdı. Ama gururlu güzellik onunla kaderini ilişkilendirmek reddetti. Rodrigo sonra zorla kızı sürdü. Aile La Cava ceza olmadan böyle bir suç bırakamazdı. Gece güzellik sefil baba kentinde Arapları izin, bu yüzden Rodrigo'nun cezalandırdı.

Başka bir versiyonuna göre, Rodrigo kral olmak zorunda değildi. Eski cetvel oğluna varis adında, ama soylu ailelerin desteğini zevk vermedi. Çok daha onlar Rodrigo'nun sevdim. Sonra da onu olmaya yardımcı devletin başıdır. Ama kralın tacının destekçileri kabul etmeye istekli değildi. Bunlardan biri Araplarla ittifak yapılmış, bu yüzden Rodrigo ve destekçilerini öldürme, şehre girdiler. Ödül olarak onlar sermayenin hazinesini vaat edildi. Ama Araplar, kral öldürme, durmadı. Onlar biraz hazine idi. Bunlar bütün devlet olsun istedim.

Yıl boyunca, Araplar yüzyıl sonra İspanya tarafından adlandırılacak olan tüm bölgeyi, boyun eğdirmek başardık. Hıristiyan devlet Müslümanlar tarafından fethedildi. Vizigotlar İslam'a dönüştürmek zorunda edilmemişti. Arap halifeler yabancı din tolere. Ancak, vergi ve devam eden askeri eylem hala fethedilen halklar için Reconquista zor zaman dilimini yapar.

asi Asturias

Vizigotlar Araplara uygun bir ters cevap vermeye hazır değildi. Bunlar büyük, güçlü ordu ve silah yeterli sayıda yoktu. kentin birçok savaşmadan işgalciler teslim çünkü. zorluklar bilmeden, Araplar kuzey taşındı. vazgeçmek istemediği bir şehir - Ama onların yolu Asturias oldu. nerede yaşadığını İspanyol aristokrasisinin çoğu orada kaldı. Araplar onları affetti. Ama mağlup ordu ve sunulması yaşamak istemediğini insanlar, kalıntıları, Asturias kaçtı. Bu şehir Reconquista sonunu getirdi.

Kazanmak için, Asturias aristokratlar VASCONI fakir, eğitimsiz insanlarla birleşmek zorunda kaldı. Bu iki şehirde farklı dünyalar idi. Ama tek bir hedefe tarafından birleştirilmiştir. Ben Asturias Don Pelayo başında durdu. Araplar insanların küçük bir grup birbiri ardına yenilgiye bunları uygulamak için isteksiz olabilirler nasıl anlayamadık. İspanya'da bir ulusal kahraman haline Don Pelayo, sayesinde Asturias ve Vasconi sakinleri Araplar kazanabilir fark etti. Biz Hıristiyanları fetheden bir sürü sorun kuzeye, işlenen Vikingler bir gerilla arka mücadeleyi, hem de saldırılarını başlattı neden oldu.

Reconquista başlangıcı

Asturias Bağımsızlık fatihler taşırdı. Çünkü 722 yılında direniş ezmek ve kasaba bastırmak için düşünülmüştü cezalandırma seferi, gitti. Ben Alcamo'nun başında durdu. Birlikte Piskopos Opp ile o Hıristiyanlar teslim ikna etmeye çalıştı. aksi takdirde olurdu Çünkü hepsi öldü. Alcamo ama onların ruhunu kırmak için başarısız oldu. Asturias şansı yoktur gibi görünüyor. Ama Hristiyanların ordusu vadide Alcamo ve askerlerine pusu ve onları kırdı. Alcamo kendisi o gün öldürüldü.

Invaders hala isyankar kenti boyun eğdirmek için girişimlerini sürdürdü. Amalkamy Asturias ölümü için ceza olarak Aynı yıl Munusa durdu baş olan başka bir grup, taşındı. Ama bu takım yenildi. Munusa öldürüldü. Ve onun başarısızlığı Reconquista başlangıcı oldu.

Fransa'da Mücadele

Araplar fetih kampanyalarını devam edecek ve Avrupa derinliklerine taşımaya karar. Yolda Fransa oldu. kahramanca bu ülkeyi nasıl savaştığını Hakkında birçok efsane vardır. Belki de en ünlü edebi eser, bize inmesi, Ronsevale epik oldu.

Franks Karl Veliky'in kurallarına iken. Zaragoza vali tarafından yaklaştı Yardım. çatışmalara yardım için, o zafer ve büyük zenginlik kral söz verdi. Carl cazip teklif aldı. Bu kralın ordusu savaşmak zorunda olmadığını söylendi. Onlar kaçırmak şehrin kapılarını açar. Ama kapıları açıldı değildi. Açmak ve bir süre sonra yapmayın. Karl kendisinin ve ordu kaldılar fark etti. O valinin tutsaklıktan aldı ve oğulları yeğeni ile birlikte Fransa'ya geri gönderdi. Karl o eve canlı dönmek olamayacağını hissetti. Ama yanılmıştı.

Kendisinden eve döndü Karl, bir sürpriz, o mahkumlarla birlikte yeğeni Roland, henüz gelmedi öğrendik. Carl aramaya gitti. Ve o Ronselvanskom geçit içinde buldum. Ordu neredeyse paramparça edildi yaşayan biri yoktu: Gözleri korkunç bir manzara açtı. Her asker soyuldu, onlar bile giysi sol yoktur. Ölü Tel yığınları arasında Karl yeğeni bulundu, ancak küçük mahkumlar yoktu. Hala Roland ve adamlarını öldüren bir sır. Onlar Hıristiyanlar olduğuna inanılıyor. Ama bu durumda biz Hıristiyanlar Hristiyanlara karşı savaşa gitti varsayabiliriz.

Reconquista esnasında Sivil savaşlar

Hıristiyanlar yavaş yavaş güç kazanıyor. Askerler, tüm yeni toprakları ileriye itti yeni şehirler ve hatta devletleri kuruldu. Birçoğu gelişmiştir. Bunlar Aragon, Kastilya, Navarre, Katalonya Leon idi. Bazen bu devletlerin hükümdarları birbirleriyle savaş halinde olduğu, ancak bazen hanedan evlilik yoluyla ittifak yapabilir. Örneğin, Korol Fernando ben Kastilya ve Leon, iki müreffeh bir devlet birleştirmek başardı. Daha sonra bunlar eklenebilir görünüyor ve diğerleri arazi toplamaya başlar. Ama beklenmedik Fernando ölümünden sonra krallık zenginliği ile ünlü güzel şehir, almalısınız oğulları ve kızları arasında bölünmüş olacaktır karar verir. Yani onlar yaptı.

aklın gücüne duyulan açlık gençleri mahrum. Kardeşlerim internecine savaşı bağladılar. Ve bunların her arazinin büyük miktarda başında durmak, doğal insanların çoğu öldü istedi. Ben Alfonso ikinci oğlu kazandı. kardeşlere ile savaş, sonra Müslümanlar gitti ve Hıristiyan dünyasının sınırlarını genişleterek, onlara Toledo kenti çaldı. Varisi Alfonso, Alfonso VII İspanya Kralı çağrılır. hiçbir şekilde İspanya'da bütün kurtuldu rağmen, Hıristiyanlar Reconquista yaklaşan tamamlanması olduğunu hissettim. İç savaşlar anda yaygın değildi. Birçok kardeşlerim birbirleri ile kavga üstlenilen. Bu kavgalar sadece Müslümanları yarar bulundu. Onların düşmanları kendilerini yok.

Papa'nın nimet

XI yüzyılda, Arapların boyunduruğu altındaki Hristiyanların hayat çok daha karmaşıktır. Murabıtlar iktidara geldi. Onlar başkasının dinini almadı zalim insanlardı. Onlar insanların özellikle sadist infazlar ve toprakları sırayla şeyler koymak. Bu militan İslam'a zamanıdır.

O Hıristiyanlar çok sayıda Papa ölümünü görmezden olamazdı. 1212 yılında bir haçlı seferi başlar açıkladı. İçinde yer almak ve Müslümanlar cennete gitmek dan yerli toprakları kurtarmak olanlar Hıristiyanlar, hepsi günahları affedilir. Çağrı sonucuydu. 16 Temmuz günü, bir savaş ki dev Hıristiyan ordusu Almoravides ordusunu yendi. O zamandan beri, Müslüman ordusu kadar güçlü olmamıştı. Yavaş yavaş işgalciler İspanyol topraklarının kurtuluşu başladı.

Reconquista yüksekliği

XIII ve XIV yüzyıl - savaş gerçek altın çağ. Son olarak, işgal altındaki topraklarda yaşamış ve bu kişilerin birleşik bir bütün olarak kendisini serbest bıraktı. Bunlar Müslümanlar üzerindeki baskılar tek devlet birleşip İspanyol kralın yönetimi altında yeni bir hayata oluşturmaya başlamak için uzak olmalıdır İspanyollar, kendilerini gördüler. Arazinin kurtuluş içinde büyük bir rol Şövalyeler Haçlılar oynadı. başarı değişen derecelerde Reconquista ilerledi. Kısaca mümkün olmayacaktır hakkında, sadece en az kayıp ile bu bitiş kavgaları başarısız not edebilirsiniz söyle. Hıristiyanların elinde Müslüman ve tersi geçirilen şehrin bazı birkaç kez.

Izabella Kastilskaya ve Aragon Ferdinand

1469 yılında Kastilya ve Aragon Isabella Ferdinand düğün. Hiç kimse bu çifti İspanya bütünün sadece hayatlarını değiştirmek mümkün olacağını varsayıyorum, ancak tüm dünyada olabilir. Reconquista tamamlanmasının yılı yaklaşıyor. kurnaz ve askeri yetenek sayesinde Ferdinand toprakları çok sayıda birleştirmek başardı. Ama o ve eşi olağanüstü hırs ve hırs bir sürü vardı. Bu nedenle bu krallık onlara biraz oldu. Isabella ve Ferdinand gerçek Katolikler idi. Onlar için, onların inanç İspanya'da tek gerçek ve geçerlidir.

"Üç din" politikasının sonu

Hıristiyanlık, İslam ve Yahudi inancına: İspanya'da çiftlerin iktidara gelmeden üç dinden almak için çalıştık. Ancak, Papa Hıristiyanlığı kabul etmedi insanların yaşadığı kurtarılmış bölgelerde bundan hiç hoşlanmadı. Onlar Yahudi ayaklanmayı başlayacağını korktukları için İspanya'nın hükümdarları Katoliklik kabul etmelerini gerektirir vermedi.

Güç, Ferdinand ve Isabella geldiğinde Hepsi değişti. Bunlar, Katolik ve Roma desteğiyle olmak Hıristiyanlığı yaymaya başladı. Bu Müslüman işgalciler toprakların daha da kurtuluş katkıda bulunmuştur. 1487 yılında Malaga kuşatması, İspanya'da Müslümanların ana şehirlerinden biri başladı. Ferdinand ve eşi başarısını kazanmayı başardık. Önde sadece Grenada oldu. Reconquista tamamlandı zaman, yıl yaklaşıyor.

Grenada alarak

Bu zincir çatışmaları incelemek tüm insanlar için en önemli kenti alma Reconquista tamamladı olmadığı sorusudur. O Grenada oldu. Ferdinand ve Isabella dikkatlice kesin bir savaşa hazırlanıyor. Başarılı olmak için, biz çok para vardı. Bu yüzden vergileri yükseltmeye karar verdi ve Papa onları kendi amaçları sadık kiliseden alınan para için kullanmasına izin. Bu nedenle Kraliyet ailesi için para Müslümanlarla savaşan şövalyeleri sürdürmek için orduya çağrıda başardı.

Kral ve kraliçe insanlar arasında itibarını güçlendirmek amacıyla her şeyi yaptık. Askerler tebliğ ve etkin bir rol ele geçirmeye çalıştılar. gerillalarla yardımıyla İspanyol kralları ordusu, arkada başlayan kavgada kazanmayı başardı. Şimdi, herkes şehrin yakalama Reconquista tamamladı biliyordu. Şehir 1491 yılında düştü. İspanya'da doğduğu yıl çağrılabilir. Her modern İspanyol kolayca yıl Reconquista tamamlandı ne cevap. Sonra kara nihayet itaat yüzyıllardır Müslümanlar için ücretsiz kırılabilir.

Savaştan sonra

İspanya'da Reconquista Tamamlandığında devletin başında favori kişileri, Ferdinand ve Isabella kalktı. Onlar refah, ayrıca sadece İspanya, fakat Amerika ulaşmış olmaz onsuz akıllıca hükümdarlar, idi. Sonuçta, bu yöneticiler onun büyük coğrafi keşif yapmak Columbus yardımcı olmuştur. Ferdinand ve Isabella güçlü Katolik bir devlet haline İspanya'yı döndü. diğer dinlerin temsilcileri bu topraklarda bir yer bulamadık. Kral ve Kraliçe Moors, Yahudilerin ve Müslümanların kendi ülkeden sürdü.

Bu Kraliyet ailesi iyi yüzyıllardır bilinen kalmıştır. Şimdi de İspanya'da saygı vardır. Bunlar devlet, Katolikliğin çok yapılır ve diğer ülkeler üzerinde önemli bir etkisi oldu. Grenada, her şey şehrin yakalama Reconquista tamamlandığını gösterir. İspanyollar kendi tarihinin ve yerli toprakları işgalcilere kurtulduktan hemen sonra kahraman sayfaların gururluyuz. Reconquista tamamlandı hangi yıl hatırlamak önemlidir. Bu yıl playoff tarihinin tüm dünyaya biriydi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.