FormasyonDiller

Antik ve modernliği: Kim kahraman olduğunu

kendi kişisel düşüncesine sahip insanların genel ahlaka kurallarına şeyden önce kendini yücelten zaman Modern toplum dönemden geçmektedir. Böyle bir süreç yüzyıllar boyunca evrimleşmiş kültürel eğilimler kaynaklanır.

Ne olursa olsun ülke veya kıtanın özdeş elemanlar bir zihinsel vardır. Bu faktörler gelen adamın yabancılaşma "suçluları" dir ahlaki normlar. Bütün bu süreç toplumun bazı insanları karakterize eden bazı ahlaki kategoriler unutur gerçeğine yol açar. Örneğin, kelime "kahraman". Uzun yıllar boyunca, insanlar açıklar kelime ve insan özelliklerine anlamı hakkında merak ediyor.

kahraman kim?

Bu kavram birçok tematik bakış açısından görülebilir. Her biri farklı şekillerde kavramını dikkate almaktır. onu tüm diğer insanlar üzerinde yükselmeye yardımcı özgü niteliklere sahip bir kişi - kahraman klasik versiyonunda. Bu kelimelerin maksimum değerde yiğitliği ve cesaret vardır. Onun her hareket ve faaliyetlerinde gerekliliği derin bilinci dayanmaktadır.

Böyle karakteristik tüm diğerleri aksine daha önemli bir adam olarak kahraman özel taleplere neden olur. klasik tanımı bakış ilk alanına karşılık gelir. Bu normal bir insan ne perspektifinden kelime "kahraman" temsil eder. , Mitolojik (dramatik) edebi ve felsefi - Ama kelimenin diğer yorumu vardır.

bakış Mitolojik noktası

"Karakter" anlamı farklı bağlamlarda bağlı olarak değişebilir. Görüş Mitolojik nokta belli bir devirde yaşamış bir adam olarak kahraman dikkate alınmasını gerektirir. Temel olarak, önemli şahsiyetler hakkında tüm hikayeleri mitler ve efsanelerden bize gelmiş Antik Yunanistan'daki. kahraman Yunan konuların doğaüstü güçlere sahip ve genellikle yarı tanrılar vardı. gerçekler mümkün vadede "kahraman" kavramını getirmek olun. Bu doğaüstü güçlerle donatılmış bir adam. Bu kötü (canavarlar, kötü krallar, devlerin, tanrılar, vs.) karşı sonsuz bir mücadeleye yer almaktadır.

Ayrıca kahramanı kim sorusuna cevap, mitolojik kuramı açısından bir adamın görünüm anlaşılmasına yardımcı olacaktır. Antik konulara göre, karakterler bir tanrıydı kimi biri ebeveynler, gelen görünür. Gelecekte, çocuk doğaüstü güçleri değil, onların dünya dışı ebeveynlerin ölümsüzlüğü aldı. Tarihte onların kaydedilen ilerlemelerden dolayı kahramanlar böylece bir hediye olarak onlara sonsuz yaşam veren, onların çember içine tanrıları almış durumlar vardır (örneğin Loki, Hercules, Asclepius ve diğerleri gibi.).

Kahraman - tanrılar ve erkeklerin dünyasında kilit isimlerinden. O, tüm ölümlülerin güvenliğini sağlamak amacıyla şer güçleriyle sürekli çatışma içindedir. Gördüğümüz gibi, bakış mitolojik noktası mümkün değildir, sadece büyük ölçüde terimin tam bir anlayış yaklaşmak için yardımcı olur kelime "kahraman", tanımlamak mümkün kılar.

şanlı yaş

kahramanlar ve yaşadıkları zamanı, bütün bir teori yoktur. Ona göre, bronz ve arasındaki demir yaşlar o kahramancaydı. O zaman, insanlar, kahramanlar denilen Titanlar, canavarlar ve diğer tanrılaştırılmış varlıkların hepsi yok etti. iki ünlü savaşlarının çağı. Bu Teb karşı Seven ve gibi Truva Savaşı. Onlar olağanüstü savaşçılar birbirlerini öldürdü vardır. Böyle bir teori kelimenin mitolojik anlam çok açıklar "kahraman". Tarihsel gerçekler ve antik Yunan destanı hikayeler tarafından haklı derin kavramsal bir açıklama sağlar. kahraman teorisi bağlamında - bu sıradan bir adam değil , modern uygarlığın çok daha önce yaşadı.

Felsefede Kahramanlar

kelime "kahraman" Oldukça zıt anlamı felsefesi verilmiştir. Onlar özünde delving akıllıca ve derinden herhangi bir modern unsurları öğrenmek için ün bu alanda çalışan bilim adamları,. Onların standartlarına göre, kahraman - bu ne olursa olsun zenginlik, onun komşusu uğruna kendini feda işleyen sıradan bir insandır. Böylece, bir felsefi anlayış karakteri herhangi bir birey olabilir. Herhangi doğaüstü yeteneklere sahip olmamalıdır ya da Tanrının oğlu olduğunu.

Ayrıca kelime "kahraman" zamanla değiştiğini belirtmek gerekir. Her dönemin inceleme altında terimin kendi anlayış vardı. Bu, farklı yaşlardaki insanların kahraman kendi imajını yaratmak gerçeğine götürür. Biz zamanda geriye yolculuk olsaydı, o zaman kahraman ve farklı dönemlerin temsilcilerinin farklı cevaplar var kim sorusu.

edebiyat, tiyatro ve sinema kelime "kahraman" Anlamı

Görüntülenen süreli bir daha anlamı vardır. Her birimiz ifade "kahramanı" duymuş. Bu, edebi tiyatro veya sinematografik çalışmanın bütün arsa bükülmüş etrafında aktör anlamına gelmektedir. Böyle bir kahraman - Bir şekilde, o mutlaka bir adam değildir. Her şey işin yazarın fikirleri bağlıdır. Bu karakter kahramanı denir.

Ana karakter bütün çalışmalarında önemli bir rol oynamaktadır. onun nitelikleri temelinde bütün arsa inşa gider. Bu arada, kahraman biri olmalıdır aslında hiçbir zorunlu düzenlemeler yoktur. Çoğu zaman edebiyat veya film işlerinde birden kahramanları sağlayan, bulunabilir. Böyle bir hareket, orijinal renk verir.

Sonuç

makale kelimenin anlamını anlamak için yardımcı bakış ana noktaları ele "kahraman". farklı bağlamlarda ve zamanlama temelinde söz konusu kelimenin sayısız yorumlara bulunabilir. Bu kahraman kim sorusuna yanıtların çok sayıda yol açar.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.