SağlıkHastalıklar ve Koşullar

Ankilozan spondilit: Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi

Ankilozan spondilit ya da ankilozan spondilit - bir enflamatuar hastalık, kronik ve eklem bağ ve omurga cihazları, sakroilyak eklemler, omuz ve kalça eklemleri etkiler.

Ankilozan spondilit: Nedenler

Spondilit hastalığı genetik yatkınlık ve bazı genetik özelliklere sahip kişilerde en sık gelişir. Hastalığın HLA-B27 geni taşıyan kişilerde daha sık olduğu kanıtlanmıştır. Buna rağmen, anadili olmayan kişiler de, sadece daha az ihtimalle onun tarafından hasta olabilir. Ama genin tüm taşıyıcıları mutlaka hasta olsun.

ankilozan spondilit oyun ve gizli enfeksiyonlar, ve yaralanmalar ve soğuk algınlığından ve hipotermi ve viral enfeksiyonların gelişmesinde rolü. Araştırmacılar ayrıca hastalıklar sinir sistemi ve ruh sürekli veya ciddi stres özelliklerini provoke böylece bu hastalık büyük ölçüde psikosomatik olduğunu buldular.

Ankilozan spondilit: Başlıca belirtileri

Ankilozan spondilit genellikle servikal veya başlar bel siyatik - yukarı veya kol boyundan belden keskin çapraz hissetti. İlk başta, belirtiler sıradan bel ağrısı benzeyebilir. Hasta ılımlı şikayetçi ağrı, dinlenme ve dinlenme veya hava değişikliğinden sonra daha kötü. Ve ısıtma ve hafif egzersiz rahatsızlık sonra azalır.

ilk başta Sırt ağrısı kolayca nonsteroid antienflamatuar ilaçlar tarafından elimine ve çoğu doktorlar ki: "bel ağrısı". Şüpheler tedavinin birkaç ay sonra, ağrı sadece azaltılmış değil, ama büyüyen olduğunda, başlar. Bu durumda, ağrı sabah ve öğleden sonra biraz azalır içinde 3-5 saat üçte genellikle kötüdür.

tanı sırasında ağrı ritim yanında güçlü bir sabah sertliği gösterir bel, genellikle akşam yemeği için kaybolan ve hastanın genç yaş - osteochondrosis hasta genellikle yaşlılar ve Ankilozan spondilit - gençler 20-27 yıl. Buna ek olarak, hastalığın başlangıcında tüm hastaların yarısı gözleri iltihabı kilo kaybı ve ateş.

Omurganın içinde sertliğini arttırarak, hem de hareketlilik önemli bir azalma - Hastalığın tipik belirtisi göğüs. doğa ve hastanın görünümünü türü. Hastalığın başlangıcında zaten omurganın normal eğriliği kaybolan ve bel sonra düz ve yassı hale gelir. Daha sonra göğüs kambur sözde görünür donuyor "Supplicant duruş." Yürürken hasta bacaklar her zaman prisognutymi dizler vardır.

Ankilozan spondilit ve tedavisi

Bu hastalığın tedavisi ana bileşenleri - bir non-steroid anti-enflamatuar ilaçlar. Bunlar 1-5 yıl sürekli uzun dersler alarak öneriyoruz.

alevlenme yeterli açıklama belirtilen 1 / 3-1 / 4 tolere edilen dozu yavaş ise hastalığın ataklarında izin verilen maksimum doz bunları almalıdır. maksimal etki bunların diklofenak, fenilbutazon, indometasin, ketoprofen, ve bunların türevlerini verilmektedir bu preparatların kaynaktan. Birçok kuyu enzim hazırlanmasını Wobenzym yardımcı olur. Bu hafif bir bağışıklık, anti-enflamatuar ve anti-ödemli etkiye sahiptir. Ve Ankilozan spondilit ile omurganın esnekliğini artırmaya yardımcı olur.

kortikosteroid hormonların ortak boşluğuna lokal etkileri ve enjeksiyon Ata ve Dimexidum sıkıştırır. Faydalı ve sırt masajı. Bu bütün vücut omurga için yararlı, ancak genel olarak da etkiler. Ama bunu yapmak için size açık yanma olmaksızın, sadece göreceli refah dönemlerinde gerekir. Bu dönemde, aynı zamanda başarılı bir tıbbi çamur kullanılmıştır.

Hastalık ve spondilitli hasta kaplıca tedavisi önerilir. Omurganın kemikleşme mücadelede ve artan sertlik önemli bir yer alır fizyoterapi. En az yarım saat, her gün yapılmalıdır.

Ankilozan spondilit: Potansiyel komplikasyonlar

zaman içinde tüm omurga hareketsiz kılar, aynı zamanda komplikasyonlar nedeniyle Ankilozan spondilit sadece tehlikelidir. Bunlardan, büyük tehlike aort ve kalbidir. Hastaların 1/3 böbrek yetmezliğine yol açan böbrek dejenerasyonu, gelişir. göğüs hareketlilik azalma tüberküloz ve neden olabilir akciğer hastalıkları.

Bu komplikasyonları önlemek için teşhis ve erken aşamalarında hastalığı tedavi etmek gereklidir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.