FormasyonDiller

"Neden susuyorsun?" - "sessizlik - altın ..."

Antik Yunan döneminde, tüm Pisagor okul sessizlik içinde yürütmek için ilk iki yıl sunmaktadır eğitim almak isteyen bilinmektedir. "Ne için?" - Sen sor. Sessizlik - altın. Sessizlik - Sessizlik senin hakkında değil, aynı zamanda içinizde ibaret değildir. Ne zaman istirahat "ego", ruhun sesi - bizim ilahi kökenli. Atasözü "sessizlik - altın"

susma ve sözlerle dikkatli olmak artık çağıran atasözleri ve bilgelik bulunmalıdır dünyanın farklı ulusların sözler binlerce arasında. Bunlardan biri - "kelimesi - gümüş, sessizlik - altın»: Konuşma silvern olduğu altın IS sessizlik; (İng.) Reden ist Silber, Schweigen ist Altın (it.); La şartlı tahliye est d'argent et le sessizlik est d'or (fr.); La parola è d'Argento, il silenzio è d'oro (Ital.). Bu ifade farklı dillerde aynı sesleri neden söylemek zor. Biz sadece spekülasyon ve tahmin edebilirsiniz. Hiç şüphesiz, Avrupa kültürlerinin karşılıklı etkisi ve bu insan doğasının bir sonucu her zaman aynı kalır vardır. hayat, farklı koşullar ve deneyimlerin farklı koşullarda rağmen, hepimiz aynı gerçeğe gel, çünkü bütün kıtalarda İnsanlar, sonuçta aynı düşünmek ve hissetmek. Son olarak, Avrupa dillerinde figüratif ifadelerin çoğunluğu Latince versiyonunun komple karbon kopyası vardır. Böylece, - Latince "sessizlik altın" «Silentium aurum est» gibi geliyor. ifadesi kökleri almıştır yerdir. Sessizlik - altın veya boşluk?

bu kadar koşuşturma, kelime "barış" ve "sessizlik" unutulmuş bir şey yoktur. savunuyorlar Biz dinlemek ve konuşmak, iletişim kurmak, birisi görüşmek üzere. biz hemen unutmak - Ne ya da neden kime Hakkında. düşünceler Binlerce bilgilerin gigabayt milyonlarca ... Bu akış sonsuz olduğunu ve zaten yatıştırmak için imkansız gibi görünüyor. Hızla hiçbir iz bırakmadan, bize geçmiş koşar. Ve hala ve bir dakika sessizlik sessizlik dinlemek olur? Barış, sessizlik ve huzur. Her şey yerine düşer. rampage değil boyalar. sessizlik telaşsız ve anlamlı geliyor. Onlar uyum birbirlerine ve kelimelerin dönüşebilir, ama çok farklı içine. Bu sözler aydınlık, havadar ve aynı zamanda, iç pekiştirmek topaklar haline döner ve sonsuza kalır. Onlar ... sonsuza dünya hakkında, aşk hakkında, kendimiz hakkında It bize - gerçek bu. Onlar - Bu yaratıcı enerji ve enerji sessizce yaymak için bilinen ve tüm engelleri geçer. Bu nedenle, sessiz, sessiz, söyleme. sessizlik ve derinlik arayın. Orada gizli çoktur ve her şey mümkündür ... sormak - "Ve bu nasıl mümkün olabilir". Hepimiz, bir aileye sahip belki de birçok görmedim sahip iş arkadaşları, tanıdıkları, arkadaşları çalışır, ancak düzenli sosyal ağlarda veya telefonda iletişim kurarlar. Ve bir mucize olur bile, telefon ve bilgisayar, aile devre dışı - Ülkenin ve uzun zamandır beklenen sessizlik içinde, barış içinde gelip anlamına gelmez. Aksine, ufukta düşünce ve duyguların büyük bir akış olacak ve o kendileri ile yalnız bırakmak hazır değil edecektir. Bununla beraber en zor yönetmek için. Ama imkansız anlamına gelmez zordur. eski çağlardan beri bilinen bir ruhsal uygulama olarak sessizlik. ormanda ve dağlarda sessizlik ve inzivaya bu yemini hızlı amacıyla ve dış dünyadan tam dekolmanı dua. Ama bu aşırı formu. böylece Ortodoks dualar, doğu meditasyon, yoga, ruhsal gelişimin çeşitli seminerler yardımcı olabilir - "altın sessizlik" ve Modern insan bilgeliğini anlamak. Dedikleri gibi - daha yakın kalp olduğunu ve açmaya yardımcı olur ...

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.