FormasyonDiller

Bu sakramentin kısa oluşturulur olarak

Biz kısa sakramentin bahsediyoruz başlamadan önce, bize neyi konuşmanın bu kısmı hatırlayalım. Okulda, özel olarak karakterize edilir , fiilin haline etki belirtisi gösteren. Ancak bazı dilbilimciler makul olduğunu düşünüyoruz konuşmanın bağımsız bir parçasıdır. Sonuçta, o belirli özelliklerin fiilin mevcut değildir sahiptir.

Bir fiil olarak, sıfat tam ve eksik türler olup vardır Mevcut ve geçmiş zaman. (Dahaki sefere Onda olmayan unutmayın). Örneğin: -, bu kusurlu bir görünüm veya gülme - gülme geçen zaman mükemmel bir görünüm. Bu konuşma parçası şekillendirildiği olan fiil ile ikame edilmiş olabilir. Örneğin: misafir - davet edildi misafir.

Ama, bir sıfat olarak, sayısı ve cins tam değişikliğini Participle: read - okuma - okuma - okuyun. (Karşılaştırma için, sıfat: fun - eğlence - eğlence - komik). Ve sadece bir sıfat olarak, bir tam ve özlü bir şekilde vardır.

Özellikle eğitim kısa Komünyonu

Bir form pasif sıfat, kısa - nesne dışarıdan herhangi bir eylem yaşandığı niteliğini belirten: açık - kısa pasif (Bkz açık - pasif tamamlama). - Uzun forma bir teklif genelde bir tanım ve Konuşmamın bu bölümünde kısa form olarak hizmet vermektedir daima örneğin yüklem vardır: Bir şal omuzlarından sarılmış gördüm. - omuz şal sarılır (yüklemi kefen - - kararlılık ve zarflı).

Hızlı sıfat eki -n ile genellikle oluşur - ve -m. Kaldırılan, dopit: Örneğin. tam şekli, bir kısa-n sahip farklı: nn s kesilmiş - N kesilmiş s, nn s kaldırım - s n kaplama. Bu arada, ortak farkında olmalı konuşma hataları yerine başkasının eğitimin kısa form ile son eki kullanımında. Evin bu kadar geri çekilmiş - ziyade normatif: kaldırılmıştır.

KISA sıfat numaralarını değişir: set - seti başlattı - koşu, vs. tekil olarak, değiştirir ve cins: basitleştirilmiş - basitleştirilmiş - basitleştirilmiş; yetiştirilen - yetiştirilen - yetiştirilen.

karıştırmamaya amacıyla formu sıfatları kısa ve ortacı, açıkça sözcük oluşur konuşmanın hangi bölümünün ayırt etmek gereklidir. Kısa komünyon - sıfat ve kısa fiil, gelen - sıfat tam formdan, örneğin atmak - atılmış - atılmış; İyi - iyi.

Nasıl bir sıfat ve ayin kısa bir özetini ayırt etmek. örnekler

en ayırt öğrenmek için bir örnek deneyelim sözlü sıfat kısa formda ve sıfat. O eğitimsiz oldu. Nasıl önümüzde olan konuşmanın hangi bölümü belirlemek için? Konuşalım. Biz suyuyla varsa, her zaman enstrümantal durumda ona bir soru koyabilirsiniz. (? Kim) O eğitimsiz oldu - bu yüzden yukarıda amacı yendi çünkü, soramazsın. cahil: - Bu bağlamda, eğitimsiz Kısacası sıfat, hatta eşanlamlı değiştirmek mümkün olduğundan.

Kısa bir birlik - cümlede "doğa tarafından oluşturulan bu heykeller" hakkında kurulacak. tarafından: soruyu sormak kolaydır yüzünden? ya da ne? söylenenlerin anlamını değiştirmeden. Öneri buna kelimesi doğayı yanıt verir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.