Entelektüel gelişimiDin

Açıkça esas konu hakkında: neden ve nasıl manastıra gitmek

Muhtemelen her birimiz en az bir kez, bir keşiş (veya rahibe) testere tapınaklarda veya evde onlarla karşılaştım. İstatistikler konu üzerine birkaç kişilik bir anket "Neden ve nasıl dişi ve erkek temsilcilerinin manastıra gitmek" olduğunu göstermektedir tipik yanıtların büyük çoğunluğu toplamıştır.

- büyük çoğunluğu genç rahibe veya rahipler inanmaktadır kurbanı olan mutsuz, karşılıksız sevgi, manastırın yanında, başka bir sığınak yalnız ruhunun için bulunmaz. Ve erkekler ve orta yaştaki kadınlarda aile hayatı ya da profesyonel kariyerini geliştirmemiştir. Gerçekten bu kadar mı? öğrenelim.

Böylece, bu durumla ilgili genel görüş şekildedir - rahibeler (ve rahipler) bu hayatta kendilerini bulunamadı veya ruhu içinde sadece zayıf değil insanlardır. Kendilerini keşişler böyle kötü dar görüşlü görüşüne katılmıyorum olarak. Onlar açıklamak ve bize tamamen farklıdır nasıl manastıra gitmek için! Bize asıl gerçeği öğrensin!

Bir manastıra gitmek istiyorum ama vicdanım izin vermez ...

Manastır insanlar çok farklı yaş ve sosyal statü gelmektedir. Bu zayıf yaşlı erkekler olabilir olgun kadın, ya da sadece genç ve zeki insanlar. Bunun nedeni - Rab için hayatını adamak için tövbe etmek en sıradan insan arzusu, ve kendini geliştirmek için önlenemez arzu. farkı görelim - manastırda kaybedenler değildir ve insanlar belirlenir ve enerjik var! Sonuçta, bir manastır çevrede yaşama, cesur ve kararlı bir adam olmak gerekir.

Nasıl manastıra gitmek için?

Keşişler olmak için, bir kişinin Rab Tanrı belli yeminlerle önce getirmek gerekiyor. Bu oldukça ciddi bir adımdır ve bir geri dönüş yolu yok basitçe! Bu nedenle, "sigorta" bir tür bir sürümü var. kişi hayatının büyük bir hata işlediği henüz için, ne olursa olsun duyguları, uzun bir süre test edilir yenik düştü. Bu, belirli bir manastır derece atayarak yapılır.

  1. Trudnik. Bu ilk sıralamasıdır. para için değil, bedava - O Tanrı'nın yüceliği için çalışmak, zaman manastırı terk etmeye karar verdi bir kişi atanır. Böyle bir insanın herhangi yükümlülükleri üstlenmek değildir ve her zaman dünyaya dönebilir.
  2. acemi. Bu ikinci sıralamasıdır. Onlar kardeşliğe kabul için başvuru yazdığı bir keşiş olmaya isteyen bir kişiyi onurlandırmak. Onun kaydolmanıza, konu cassock ve bir deneme dönemi ayarlayın. süre sınırlı değildir. sonra - Biri birinden önce yemin sürebilir. Her şey insanın kendi iç hazırlık bağlıdır. Genellikle böyle bir dönem birkaç yıl süren. Bu durumda, acemi dünyaya dönebilir. Bu mahkum değil, ancak teşvik edilmez.
  3. Monk. Bu son ve geri döndürülemez sıralamasıdır. Bu aşamada, kişi yemini getirmek zorundadır. Yol geri artık. Bu yeminlerini İhaneti En High değiştirmek eşit güce sahiptir! manastıra gitmek bilen bir adam, aniden yeminini değiştirdi, o bir papazlıktan olur. Bu insanlar bile mezarlıklarda gömülü olmasaydı! Cenaze, çit dışındaki intihar düzenlenmiştir.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.