Entelektüel gelişimiDin

Aziz Nataliya Nikomidiyskaya: hayat

Ortodoks Erken Hristiyan Aziz Nataliya Nikomidiyskaya saygı evlilik sevgi ve sadakat sembolü gibi. nezih ve samimi dua ve inanç altında görüntüsüyle simge aile ilişkileri güçlendirmek ve çeşitli baskı ve sıkıntılar sevilen bir korumaya yardımcı olacaktır. Aziz Natalia ve kocası Adrian kutlayan 8 Eylül'de kutlanmaktadır. azizin emanetler Milan, San Lorenzo Maggiore Bazilikası bugün tutulur.

hayat

kocası ile Kutsal Şehit Nataliya Nikomidiyskaya Adrian Anadolu'daki, IV yüzyılda, Nicodemus başında yaşadı. Adrian putperest idi ve Hristiyanların persecutor nefret edildi imparator Maximian Galerius ile bir subay olarak görev yaptı. Bu cetvel özellikle ciddi Hıristiyanları sakladı edenler cezalandırılır ve onlara haberdar olanlar, ödüller ve söz verdi. Bu nedenle, sonsuz ihbarları başladı. kötülerin mağaralar biri onun Tanrı şarkı için dua gece geçirmek Hıristiyanları gizlidir komutana getirdi sonra.

korkusuz Hıristiyanlar

Askerler hemen herkesin yirmi üç numaralı o Hıristiyanlar içinde olduğu yakalandı. Bunlar demir pranga koymak ve imparatora sorgulanmak üzere gönderdi. Maximian acımasızca sipariş sopa, taşlarla ve sonra ağız onları yendi. Ancak, cellatlar çok çenede ezilmiş kendileri gibi Hıristiyanlar çarpması değildir. Aziz onlarla çok daha fazla un beklenen kötü imparator söyledi. Ve tüm çünkü o besbelli tüm insanların vücut sadece tek farkla, aynı olduğunu düşünmüyordu: it - pis ve pis ve onların - Kutsal Vaftiz tarafından temizlendi.

aziz Adrian

Sonra kral demir zincirler mahkumları köstek emredildi cezaevine gönderildi. İsimleri ve konuşma yasal kitaplarda kaydedilmiştir. Onlar Adalet Divanı'na alınmaya başlandığında, Hristiyanların büyük acılar izlerken soylu erkeklerin (Adrian), biri böyle acı için Tanrı'dan beklediği ne ödülünüz onlara sordu? Onlar göz görmemiş söylüyor Kutsal, sözlerini, kulak duymamıştır ve kalp Allah O'nu sevenler için hazırladı adama gelmiyor dedi. Adrian bu sözleri duyunca scribes çıktı, ve onlarla birlikte ölmek yanındaki İsa ve hazır için bu şehitlerin isimlerinin adını kaydedildi söyledi.

Kral, öfkeli bu duydu ve hemen tövbe diledi. Ama Adrian kendisinin bir pagan iken, hazırlama günahları için gerçek Tanrı'nın önünde tövbe edeceğini söyledi. Sonra Adrian demir zincirler içinde zincirlenmiş ve bu şehitlere cezaevine gönderildi.

Cezaevinde Kocası

eşi Natalia olanlar hakkında söyledim, o elbiselerini yırttı. adamın Hristiyan haline geldiğini öğrenince, o zaman o ruhu sevindiler. Nataliya Nikomidiyskaya onun kutsal ebeveyn olarak uzun süre bir Hıristiyan oldu, ama o bu gizli tutulur ama şimdi sıkıca duyurusunu karar verdi. O en güzel giysilerini giyip hapis kocasına gitti. Orada eşi Adriana, ayaklarına kapandı Kelepçelerini öptü ve her şey üzerinde yakında olacak, çünkü o, acı korkmadığını yalvarabiliriz ve İsa gökte, o sonsuz mükafat verilecektir.

Aziz Nataliya Nikomidiyskaya

O evine gitti ve birkaç gün sonra, Adrian onun Natalia yürütülmesi için çağırmak için eve gitmek istedi. Adrian evinin avlusunda gören Natalia tüm kapıları kapattı ve acı acı ağladı. O, onun kafir olduğunu düşündüm ve Mesih'in iman yalanladı ve bu yüzden gitmesine izin verdi.

Adrian güvence verdi ve hapiste aziz kefil olduğunu, ona veda için gelmişti ve şimdi de yakında geri gitmek gerektiğini kaydetti. Böyle sözlerini duyan kapıyı açtı ve kocası kollarını koydu. Sonra ikisi de hapse girdi. Orada Nataliya Nikomidiyskaya yaraları iltihap toplamış şehidin zincirlerini öptü ve bunların solucanlar düştü. Sonra o hizmetçi için gönderilen, bu yüzden bir bez bandaj getirdi.

işkence

Adrian hala güçlü olduğunu ve bir ceza onun ilk kurşun. Nataliya Nikomidiyskaya kuvvetle onu teşvik etti. O da putperest tanrılara kurban sunmak için gerekli Maximian. Ve sonra da o kadar ki onun içini düşmeye başladı, göbek şehit dövmeye başladı. Adrian o sadece 28 yıl yine cezaevine gönderildi işkence sonra oldu, genç oldu. Natalia hep oradaydı kanında ve yaralarla bunları silmek için kocasını teşvik etti. Onu diğer eşleri vardı ile kutsal şehitler bakmak ve onların yaralara otlar uygulanan kim. Bunun Öğrenme, yetkililer esir girmek için kadınları yasakladı. Sonra Natalia, başını traş erkek kıyafetler giyilir ve aziz bakımı için devam etti ve şefaat dua kocası zaman onu iffetli yakın ölümü üzerine Tanrı'nın önünde stant. Tanrısal kadınlar da erkekler kıyafetler giymiş Natalia obrilis, örnek alıp şehit hallettim.

kutsal şehitler

Wicked kral, bunun öğrenme Bacak ve kol şehitlerini öldürmek için emretti. Hemen Adrian başladı. Natalia Adrian hayatta olmadığını korkulan yakındı ve onu teselli, sonra ellerini ve ayaklarını kaldırıp örs üzerine koydu. Böyle acı Adrian bozuldu ve Rab ruhunu vazgeçti. Sadece ona vahşice işkence ve diğer mahkumlar ve sonra vücutları ocağa atıldı edildi. Natalia da ona kocası atmak istedi ama Şimşekler çakıyor, yağmur ve soba dışarı çıktı ve birçok işkenceciler öldü. Şehitlerin cesetleri yangını almadı. Bir dindar adam ve karısı Bizans'a onları almaya geminin kutsal bedeni aldı.

kurtarma gemisi

Natalia o elinde kutsal eşi bıraktığı evde kaldı ve dünyayı meshetti ve porfir attı. Yakında kaptan woo başladı, hala genç ve güzel. Natalia da Bizans'a bu süre içinde kaçmayı üç gün boyunca istedi. o gözyaşları bitkin Lord ve, dua etti sonra uyuya kalmışım. Rüyamda, Natalia kutsal şehitlerin birini gördüm. Hemen bir teknede gitmek ve nerede kendi gücüne yelken onu emretti - Lord olacak ve ona getirecek nerede. Şu anda, şeytan, bir gemide oldu yoldan onlara yol ve yok etmek istediler. Birçok gemi yüzünden kaybedildi ama Natalia ile gemi kutsal Adrian elbiseleri parladı gibi yara almadan kurtuldu ve tehlikelerini uyardı.

kutsallık

Onlar uzaya güvenle yüzdü. Şehit Nataliya Nikomidiyskaya şehitlerin organlarına tapınağa geldi o diz çöktü ve vücuduna elini Aziz Adrian koydu ve dua devam etti. Bu arada bıktınız, o uyudu ve onun usta aziz Adrian ve yakın ödül hakkında uyarıda bulunduğu bir rüya gördü. Natalia uyanıp rüyasını Hıristiyanlara yanındadır söyledi ve bu konuda dua etmelerini istedi. Sonra uykuya tekrar düştü ve uyanmadı. Biraz sonra o bulundu ölmüştü. Böylece kan Aziz Nataliya Nikomidiyskaya ait dökmeden ve şehitlerin yüzü İsa'dan önce çıktı onun şehitlik sona erdi.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.