Entelektüel gelişimiDin

Tapınak Tsaritsyno ve tarihindeki en "bahar Hayatveren"

Moskova Ortodoks kilise ve manastırlar zengin. Antik çağlardan beri, onun kızıl onların çan zil yukarıda kalkmıştı. tüm muazzam Rus ile aziz emanetler tapınılıyor için ve üzüntü onların mucizevi simgeleri önce dökmek için hacı idi. Ve Rab bolca beyaz taş bu simgeleri gönderdi. Onların şerefine inşa edilmiş ve kilise takdis edildi. Bunlardan biri - Tsaritsyno içinde "bahar Hayatveren" tapınağı. Onunla ilgili bizim hikayemiz.

Kutsal bahar

Ama her şeyden önce, Hayatveren Bahar, hakkında birkaç kelime daha sonra boyalı ikonlar ve tapınak takdis. efsane V yüzyılda Konstantinopolis Kutsal Bakire Meryem'e adanmış bir koruda yakınında bulunan söylüyor. koru mucizevi yay oldu. Our Lady kendini onu bulmak için bir yere insanları işaret ve niyetle ona gelir ve hastalıklardan şifa almak için dindar insanları komuta etmişti. Arasında sıradan insanlar ve imparatorlar vardı iyileşti. mucizelerin fenomen için şükran olarak başlangıçta taş daire içinde kaynak sonucuna vardı ve daha sonra yanında bir taş kilise inşa. inanç ve dua ile onunla konuştu Herkes Bakire şifa gönderdi.

İlk ahşap kilise

şimdi tapınağı O site Anne Tanrı'nın "Hayat Veren Bahar" Tsaritsyno içinde Catherine II kapsamında, sadece 1775 yılında adını aldı ve bir konak siyah çamur hiç uğramadan. 1680 yılında Prens A.S.Golitsyn sahibi oldu. O ve onun akrabaları harap konak yeniden inşa ve ahşap bir kilise inşa etti. Ama çarpı silahşör ayaklanmalar gelip ait rezalet tüm destekçileri düştü gelmiş Sophia, cinsi Golitsyn dahil. emlak götürüldü ve o hazineye gitti.

Stone Temple Tsaritsyno içinde "bahar Hayatveren"

1713 yılında Kral Peter ona yeni bir taş sitesinde bir ahşap kilise inşa tanınmış devlet adamı D.K.Kantemiru verdi. Zamanla, defalarca mirasçıları yeniden ayağa kaldırdı ve yıllarca atalarından defin olarak görev yaptı. malikanesinin sonraki sahibi aile Cantemirs den aldım Empress Catherine II, oldu. Bu talep mimar Bazhenov yapılarının tam topluluk yeniden inşa ve uyumsuz adını yerini siyah kir Tsaritsyno üzerinde. Şu andan itibaren, onun yazlık birini barındırıyordu.

Tarihi boyunca Tsaritsyno içinde "Hayat Veren Bahar" tapınağı defalarca yeniden inşa edildi ve yenilemek. Bazen bu bazen ücretleri meslekten olmayanlar üzerinde zengin sponsorlar pahasına yapıldı. Üzücü bir kaderi 1939 yılında ona başına gelen. Godless yetkililer uygun bir bahane ile geldi ve tapınak kapandı. Tarihsel anıt, başyapıt aksi mimari uygulamalar gördük. İlk başta, bu, nihayet ahşap dükkanı, trafo kutusunda sonra matbaayı konulduktan. Sonuç olarak, onun ekipmanın işten titreşim önemli hasara ve binanın duvarları ve boyama geçirmişti.

Tapınak cemaatin binaların Dönüşü

1990 yılında, Tsaritsyno kilise "Hayat Veren Bahar" yine inananların iade edildi. rektör, başrahip George Breeva öncülüğünde, restorasyonu başladı. kilisenin orijinal görünümünü vermek için, Tsaritsyno envanter arasında korunmuş belgeleri ve eski parishioners anılarını kullanırlar.

Şu anda, tapınağın bucak yaşam alanlarında çeşitli içerir. Ayrıca burada günlük hizmetler, sadık zengin kilise kütüphane hizmetlerini yürütülmektedir. Ortodoks okul öğrencileri ve tüm ilgili kişiler olarak bunu ziyaret edin. Pazar Okulu'nun temelinde bir hapishanede olan kişilerin destek grubu, hem de destekleyecek bunların Ortodoks topluluklarını düzenledi. Temple Tsaritsyno yaygın olarak bilinen örgüt hac ve avukatlar ve psikologlar tarafından yürütülen sadaka istişareler içinde "bahar Hayatveren".

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.