Sanat ve EğlenceLiteratür

GR Haggard, "Montezuma Kızı": özeti

Bu yazıda Henry R. Haggard en ünlü eserleri bahsedeceğiz "Montezuma Kızı." Yönetici Özeti dikkatimizi merkez odak noktası olacaktır.

ürünün üzerinde

1893, tarihsel roman yazılmış "Montezuma Kızı." Açıklama bunun birkaç kelime yapılabilir - bu 16. yüzyılda Cortés'in tarafından Meksika'da fethi sırasında meydana gelen olayları kapsıyordu.

anlatıcı İngiliz Yeni İspanya'ya gönderildi, ekibinin üyesi olan Thomas Wingfield adlı konuşur. İşte o Aztek kabilelerinin dünyasına açılır.

"Montezuma Kızı": Kitabın kısa içerik

anlatıcı babası doğuştan bir beyefendi, düğün sonra İngiltere'ye aldı İspanyol aristokrat Luis de Garcia, evli ama kızın ailesi buna karşı idi. Bu 20 yıl sürer ve İngiltere'ye eski erkek arkadaşı ve kuzeni Louis geliyor. Huang kocasının mallarından yakın metresi ile bir araya geldi, öyle devam sunuyor. Bir kadın reddederse, o onu öldürür. ölüm döşeğinde, Louis oğlunun ona Juan intikamını söz verdi.

Daha sonra Juan yanlışlıkla Thomas Wingfield, Louis küçük oğlu ile karşılaşır ve ölme tahminini hatırladı, onu öldürmeye karar verir. Thomas annesinin ölümünün henüz habersiz olarak, bir ağacın ve yaprakların bağlı bir İspanyol, üstesinden gelir. oğlan Lily Bozard ile tarihte gider.

Juan kaçmayı başarır. o Luis öldüreni bulunduğunda Ve babası katil kaçmasına izin verdiğini Thomas'ı suçluyor. Oğlu İspanyol izini ve öldürecek olduğunu babasına yemin eder. Thomas İspanya'ya gider.

Sevilla

Romanın olayları açıklamak için üzerinde Gidiyor "Montezuma kızı." Yönetici Özeti Thomas Seville geldi nasıl anlatıyor. İşte o hassas konuların çeşitliliği ve tüm şehrin sırlarını farkında ele alıyor Andres de Fonseca, bir iş bulmak için yönetir. Thomas yanlışlıkla Juan sokak karşılar. Ama onların mücadele şehir bekçi görünümünü tarafından kesilir.

Yakında Fonseca Thomas'a servetini miras bırakma, öldü. Para çok sevdiği Lily İngiltere'ye gönderilen genç bir adam, ve o Juan koşuyordu Amerika'ya gitti.

Aztekler ile Yüzme ve toplantı

Thomas gemi batarsa ve birkaç kurtulanlarla kahramanlar İspanyol gemiyi seçer edilir. Tesadüf, geminin memurlardan biri, Thomas de Garcia öğrenir. iftira suikastçı için kahraman ambarında mahsur kaldı, salgın başladığında, bu denize atılır. Thomas o Hintliler buldu kıyıya yüzmeye orada bir varil içine tırmanmaya ve yönetir. Önce onlar bir kurban olarak beyaz tenli getirmek karar verirler. Ama prens Cuauhtemoc, Montezuma, Aztek kralı yeğeni, mahkum kral önüne edilmesi gerektiğini vurguladı.

Tenochtitlan kentine yaptığı gezi sırasında, kahraman Aztek dil öğrenmek ve prensle dostluğu getirmek için yönetir. Sarayda Thomas Montezuma Otomi kızı karşılamaktadır. kahraman rahip kaderini belirleyecek - o tanrı Tezcatlipoca tasvir ve sonra kurban edilecek bir yıl geçirdi. ritüel göre, Otomi eşi olur.

Aztek sahipliğinde Şu anda Cortes işgal etti. Bu fedakarlık başlar. Otomi kocasının kaderi paylaşmak karar verir. Son anda ritüel conquistadors sığınak boğuldu kesilir. Thomas Aztekler gider ve şimdi onlar olamaz yeniden kurban olarak, eşit olarak onu alıyor.

Tenochtitlan sonbahar

Thomas Montezuma kızı takip eder. Yönetici Özeti imparatorun ölümü nasıl sonra açıklanır Aztek hükümdarı Cuauhtemoc olur. Cortes otsupit zorladı. Thomas Kızılderililer Montezuma altın getirin yönetmek ve İspanyollar gizlemek.

Ama yakında conquistadors düşman katılır Aztek kabilesi Kızılderililerin ve onlar Tenochtitlan hızlandırdı. Sonunda, şehir teslim oldu. onlar Montezuma hazineleri gizli yerlerde söyleyene kadar Juan Cortes, Guatemoc ve Thomas işkence emrini verir. Ama öğrenemez hiçbir şey yoktur. Cortez Hint Marina metresi esaretten kahraman ve Otomi kaçış yardımcı olur.

sonuç

Çok iyi yazar romanın etkinlikleri geçmişi yazmak için yönetir "Montezuma kızı." Özet önemli Haggard anlatılan olayların tarihselliğini göstermek için ne kadar doğruluyor.

Otomi ve Thomas Pines Otomi insanların kasabasında barınak bulmak. kahraman 20 yıl eşiyle birlikte kabilenin hükümdardır. Ama Diaz Bkrnalya tüm değişikliklerin liderliğindeki İspanyollar işgali. Thomas Juan öğrenir aralarında kenti, kuşatma Düşmanlar.

Thomas ailesi ve insanlar hayatlarını kurtarmak eğer o, kenti teslim etmeye hazır olduğunu açıkladı. Uzun süredir düşmanlar yine volkanın tepesinde maçı başlattıktan sonra Juan oğul Thomas öldürür. Thomas kazanır. Otomi, oğlu bir dağa düşer ve zehiri alır kaybetti.

Thomas hâlâ Lily bekliyor İngiltere'ye döndü. Sevgili evlenmek. Yıl sakin bir hayat geçmek ve yaşlılık, Thomas kağıda hayatını tanımlamak için karar verir.

Böylece kafaların (özet yukarıda tarif edilmiştir) ürünün "kızı Montezuma" sona erer.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.