Entelektüel gelişimiDin

Petersburg Katedrali Holy Trinity Katedrali

Kuzey sermayenin İlk Kilisesi erken onsekizinci yüzyılda imparator kişisel emriyle inşa edilmiştir. Ama tapınağın inşaatının sekiz yıl sonra O kutsandı. Holy Trinity Katedrali sonucu Neva ana şehir haline geldikçe Daha sonra yükseltildi. Kutsal Üçlü kuzey sermayenin ilk azizi oldu ve bu yüzden tapınağa adandı. eyalet tarihinin yılında ilk imparatoru POTr Veliky tahtına yükseldi çünkü bu nerede, burada tüm kralın emirlerini geliyordu, çok önemliydi.

Katedralin ilk yıl

Bugün, bölgeye adını veren katedral, yok. O ana ticari ve devlet kurumları tarafından çevriliydi Ve bunun kez kentsel yaşamın merkezi idi.

Rusya'nın ilk imparator bizzat hatta bizzat kendi düzenleme katıldı, onunla ilgilendi. Ahşap bir tapınakta vardı nedeni budur bir anma plaketi, o Vyborg yakın İsveçliler üzerinde zaferinin anısına imparator tarafından inşa edildiğini söyledi.

kilise mimarı tarafından yaptırılmıştır Domenico Trezzini. Uzun zamandır bu tapınağın önce balolar kitle kutlamaları defile ve birliklerin geçit törenlerini düzenledi. Çan kulesi üzerinde Moskova'da Sukharev Kulesi kaldırıldı izle, takviye edilmiştir.

Tapınağın önemi

Orada Kraliyet ailesi tüm önemli kamu ciddi ibadet (İsveçliler ve Büyük Kuzey Savaşı'nın sonunda bir barış anlaşması) varlığında vardı ve İmparator imparatorun ünvanı verildi. Ardından cenaze Alexei yerini ve tahtına Prens Peter için duyuru varisi aldı. Meryem Ana Kazan Simge - Uzun süre katedralde şehrin ana türbe kalmıştır.

Yeni katedralin yapımı

ahşaptan yapılmış olmak, St. Petersburg Trinity Katedrali oldukça hızlı harap. Sonuç olarak, yirmi bir yıl inşaat Ofisi yapımından sonra, bu saat ve saat zili kaldırmak için karar verildi. Ve çünkü, kırık düzeltmek ve hava koşulları nedeniyle yatırmak için imkansızlığı altı yıl sonra, çapraz çıkarıldı. Aynı zamanda maalesef bu proje hayata değildi, taş kilisenin inşası üzerinde bir karar yayınladı ama.

Elizabeth iradesine göre, katedral yıkılmış ve onun yerine Herman van Boles tarafından tasarlanan yeni bir kilise inşa edilmiştir. Mayıs 1746 yılında takdis Trinity Katedrali St. Petersburg Peter'ın gün geçti biri gibi değildi. Bu arada bazı dökme kireçle iki günlükleri içine iki karkas oluşmaktadır. Bina dışında tosom kılıflı edildi. Bu Yağlıboya ve içeride sıvanmıştır. Çatı demir levha ve ranza çan kulesi soğanlı kafa tamamlandı kaplıydı. temple ana hacminin üzerinde başka bir taç kubbesi çapı, alanı eşittir.

Daha sonra Ofisi emriyle Trinity Katedrali sığır alanı çevresinde bir yürüyüş engelledi bir çit ile çevrelenmiştir. Ama tapınağın atanma sonra bir bir buçuk yıl sonra yakıldı.

Yangından sonra Kurtarma

Beş yıl yangından sonra, İmparatoriçe Elizabeth tapınağın dışına taşımak için sipariş Summer Garden yanmış kilisenin yere (malzeme kullanılmıştır). Sonuç olarak, çizim van Boles katedral yeniden inşa edildi.

Projenin inşaat mevcut haliyle bina, iç düzeni ve boyutunun yanı sıra St. Petersburg Trinity Katedrali görünümünü yeniden arzusu rağmen, yer Volkova'yı aldı ama, eski önemli ölçüde farklı idi. O Peter Kilisesi çok daha az oldu.

bakım

Yüz yıl kuzey sermayenin ana kilisenin yapımından sonra yine restorasyon gerekli. Bu katedral sıcak, çift günlük duvarları haline hangi mimar Ruska rehberliğinde altında gerçekleşti, aralarında boşluklar kireçle dolduruldu. Ve Philippi sonra yirmi yıl sel kaynaklanan hasarı onarmak zorunda kaldı.

Yeni revizyon

St. Petersburg Trinity Katedrali, imparator-reformcu Alexander II'nin emriyle bir kez daha restore edildi. Tapınak temelini, hem de yeni bir kule özetlenebilir edildi altında inşa edilmiştir. Ama valinin komuta göre, katedral sonsuza odun kalması oldu.

Başka yangın, inşaat için ihale

Yirminci yüzyılda, tapınak tekrar bir arıza neden oldu yangın, muzdarip bacaları. Sonuç olarak, bir çan kulesi ve sundurma, kubbe, tavan, çatı acı bakir tek sığınak olarak kaldı. Güçlü yangının oplavilis çan çünkü. Bundan sonra, geçici tapınakta düzenlenen hizmet restorasyon sonuna kadar durdu.

o zamanın ünlü mimarlar uygunsuz dopozharnom şeklinde katedral geri yetkilileri ikna etmek. Sonuç olarak, hatta geçmiş yüzyıllarda ortaya çıkan fikirler, taş kilisenin yapımını uygulamaya karar verildi. Tesisin inşası için gerekli Yapı Komitesi Prens John K. başkanlığında ve İmparatoriçe bizzat üzerinde himaye edildi. ülke hala değildi büyük bir tapınak inşa etmek - inanılmaz derecede karmaşık politik ve sanatsal amaç ustaları için ayarlandı.

En iyi proje için ilan yarışma neo-Rus tarzında çalışan altı mimarlara içeriyordu. Sonuç olarak, en iyi yargıçlar Şefaat çalışmalarını tanıdı. Ama son karar yine Çar Alexander Sarayı'nda tüm yazarların tasarımları getirdi İmparatoriçesi, içindi.

Tapınağın restorasyon yürütülen araçları, Leningrad şubesi Glavnauka restorasyon atölyesi gözetiminde çarpıyordu. Bir restorasyon projesi Katoninym tarihsel belgelere dayanarak yaptı.

Daha fazla monumentalnsti için St. Petersburg Trinity Katedrali tapınağı kaplı ve dört çan yerleştirme için ayrılmıştır dokuzu on üç fasıl, aldı. haç ile ana kubbe otuz beş kulaç olan bir yüksekliğe sahipti. Cephe her iki tarafta yedi pryasel bölü.

tapınağı dopozharnogo hayatta kalan kalıntıları gelince, onlar, kararın Sinodu tarafından Strelna içinde avlu Shamordino Kazan Amvrosinskogo manastırın altında geçirilmelidir. Bu imparatorun Arkeoloji Komisyonu görüşüne karşı yapıldığını, fakat onun görüşüne gövdesinin yoksulluk dikkate alınmaz.

Ama devrimden önce yarım yıl için John K. komitesinin görevinden başkan terk etti. Birkaç gün sonra bilinmeyen bir kişi için bir istekte Geçici Hükümeti Katonina restorasyon projesini geri vermek için bir istek ile. Sonuç olarak, Kutsal Üçlü Katedrali'nin belgelerde geçen yangından önce oldu şeklinde yeniden inşa edildi.

tapınak yıkım

Bu bodur kubbe ile güzel bir bina Neva Nehri üzerinde şehrin görünürde oldu ve uzun süre onun sosyal ve ruhsal yaşama bir anıtıdır. Son zamanlarda restorasyon tarafından yürütülen rağmen, kilise Holy Trinity Katedrali sökülmüş, Bölgesel İcra Komitesi kararıyla, birkaç yıl sonra kapatıldı ve edildi. onun Trinity Meydanı ile St. Petersburg sonunda ertelenmişti edildi ve tapınağın yeri bir kez çevreleyen çim yeni bir bina duruyordu.

Yaklaşık yirmi yıl önce, kilisenin restorasyonu fikri aktif olarak tartışıldı, ancak birkaç nedeni uygulanmasını engelledi. inşa edildiği Kutsal Üçlü onuruna küçük bir şapelin köşesinde Yüzyılımızın başında.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.