Entelektüel gelişimiDin

Zor günler atlattı demirciler Aziz Nikolaos Tapınağı,

Zamoskvorechye kalbi eski ve son derece rahat kilise olarak, ateist zor günler dolu saatlik kapatmak için değil. Bu is halk bilinen olarak kilise Nikolaya Chudotvortsa içinde demirci. Açık tarihinin onun yaratma is not yazılı kitaplar ve çoğunun bilgi kuruldu mu toplanan tarafından üyeleri organize içinde onun duvarları bir din kardeşliği. İşte öğrenilenleri bir az.

Sloboda, Smith kurdu

bölgede XV yüzyılın sonunda Zamoskvorechye demircibaşı nedeniyle Yauza ailesini taşındı - sakinleri Forge yerleşim ezelden gelen vardır. Bunlar mevcut Vishnyakovsky sokağın alanda arazi tahsis edildiği için eski adla yeni yerleşim kurdu.

Eh, bir Ortodoks adam Tanrı'nın lütfu olmadan yapamaz, sonra hemen Novokuznetsk olarak bilinen bir kilise inşa. bugün demirci kiliseyi Nikolaya Chudotvortsa duruyor ve onun çan sesi bazen birçok örsün zil sesi olan karışmış sadece nerede yerleştirildi.

Geçerli tapınağın öncülleri

Manastırın ilgili bilgiler neredeyse hayatta değildi ve onların yeni yerleşim demircilerin tarafından inşa kilisenin tek söz, 1625 yılı kadar uzanan belgelerin Ataerkil düzenine arasında bulunur. Ama sadece onun adını ve ne o zamanın binaların çoğu gibi, tahtadan yapılmış Tanrı'nın tapınağı oldu söyle.

Kilise yeni taş tapınak yerini, 1683 yılına kadar durdu. Yangında yakıldığı konusunda sık sık Moskova yangınları ziyaret veya kasten daha sağlam ve dayanıklı yapısı yer açmak için bunu sökülmüş başkentin insanları Tanrı seven - bilinmemektedir. Ama ataerkil nimet tapınak inşa edildi sadece, o yüz yirmi iki yıl ve 1805 yılında, yeni kaybolmamış ve iyi demirci de Moskovalılar kilise Nikolaya Chudotvortsa bilinen inşa edildi yerinde duruyordu.

koruyucu azizi ve koruyucusu

Beklendiği gibi, yeni kilisenin ana sunak seyahat eden kişiler ve dul, yetim olarak onun himayesi tanınıyordu aziz onuruna kutsandı ve dinlenme ostrozhnikam ortak insanlara, kime hayat tatsız bir kaderi düştü. Ve gibi Rusya hep yeterli, geldiler, zil onun çan ve önemli baylar emri kim üzerinde uzun yolculuk ve zorunluluk isimli düzensiz, bakır kuruş sayımı onları mutlu.

Tapınağın Benzersiz ve orijinal görünümünü

Temple St. Kuznetsk yerleşim Nicholas 1847 yılında üretilen sonra yeniden yapılanma bugünkü görünümünü satın aldı. O zamanlar yapılı üzerine ek bir üçüncü kademe arasında çan kulesi ve biraz artmış tutar olan yemekhane - orta kısmı, tapınağı, hangi evrensel hizmet.

Tapınağın taslağını oluşturdu mimarı bilinmemekle birlikte bir dizi özellik ünlü Rus mimar MF havarilerinden biri olduğu kabul edilebilir Kazakova. Onun Okulda özellikle klasisizm sıkı ve veciz bir düzlem duvarlar kanunları, güçlü apsis uyarınca yapılan belirtmek - "rotondalnym" denilen sunak odası, küresel kubbe, evler batı cephesinin oval çıkıntıya, ve güçlü bir ışık davul, hangi o yüklü.

Genelde, tapınağın mimari çözümde İmparatorluğu tarzında parlayan bir örneğidir. görünümü ise özlü, kuzey ve güney girişlerinde üzerinde tanzim dairesel girintilere yerleştirilir kabartma görüntüleri kutsal evangelistler uyacak, hem de bir apsis yerleştirilen mozaik görüntü tekniği Aziz Nicholas, yapılandırılmış. Şüphesiz bulgu beyaz dekoratif süs elemanları ile binanın mimarı ve renk kombinasyonu güneş ana parçalar oldu.

Kuznetsy Temple Nikolaya Chudotvortsa aynı zamanda özel kısalık ve iç kolaylığını sunar. Onlarda, mimar açıklık ve ferahlık duygusu uyandırır kubbenin tamburun tabanına tespit edilmemiş taşma duvarların etkisini elde başardı. Bu anlamda büyük üç silindirli pencerelerden akan ve bir yemekhane ve yanal sınırlarını doldurma, ışık akımını önemli ölçüde güçlendirir. onun ışınları özellikle yaldızlı pervaz parlayan iconostasis kazanır.

manevi hayatın yatağı

isyan sırasında, resmi devlet ideolojisinin rütbesine yükselmiş, kiliseler kapatmak için genel kampanya Nikolaya Chudotvortsa Kilisesi bağışladı. Tanrı ve insanlar ona hizmet hikayesi ateist hükümetinin egemenliği uzun dönemde kesintiye uğramaz. Tapınak sadece manevi hayatın solmayan yatağı kalmıştır, ama aynı zamanda Moskova kiliselerinin kapağından kendisine getirilen birçok türbelerin için bir sığınak olarak hizmet etti.

insanlar ateist zehirlenme gelen Günümüzde, yine dini cemaatlerin etrafında kurulan kilisenin malı olur. Onlarla birlikte kilise Nikolaya Chudotvortsa demirci Tanrı'yı ve insanlara hizmet devam etmektedir. Bunun düzenlenen İlahi Hizmetleri Programı güçlükle diğer büyükşehir kiliselerde hizmet çizelgesi farklıdır. Geleneksel olarak, sabah hafta içi onlar 08:00 am başlamak ve daha sonra 17:00 'da devam ediyor. Istisnaları vardır Pazar ve tatil, ne zaman Kutsal Litürjisini Alır yer iki kez - erken de 07:00 ve geç 9:30.

Tapınağın Ruhban ve onun toplumun en aktif üyeleri sürekli parishioners arasında geniş bir ruhsal ve eğitim çalışmaları yapılmaktadır. Özellikle, son yıllarda, ek olarak var olan ön Pazar okulu faaliyete başladı ve Ortodoks lise ettiği genel konularda çalışma ile birlikte öğrenciler kadar zaman Kutsal Tarihi ve ilmihal adamak.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.