Entelektüel gelişimiDin

"Stefanida Şam" - Ortodoks Hristiyanların simgesi

En Hıristiyanlar için, inanç ve ağrı ve acı aracılığıyla gerçekleştirilir mücadelenin işareti, bir ikon Stefanida Şam haline gelmiştir. Bu kilisede emanetler onun atanmasına ilişkin bir kişi ve yaşam gerçeği gösterir Tanrı'nın sözünü, tüm gücünü yoğunlaştığı, geri doğru yolda yardımcı olur.

"Stefanida Şam" - Bir kişinin adalet adına kendilerini feda etmeye hazır olmak için, bütün iç iradesini konsantre sağlar simgesi. salih Birçok tarihini ve önemini okuyan, onu tapınılıyor. Bu ve diğer soruları bu makalede daha ayrıntılı olarak ele alınacaktır.

Simgesi "Stefanida Şam'ın geçmişi

Suriye saltanatı iken yıl 175 yılında Marcus Aurelius, Şam şehrinde yaptığı askerlerden biri gerçek bir Hıristiyan olan Victor adında yaşadı. O Mesih'i feragat, putlara takdim emri verildi. Ama asker o Kral Cennetin asker ve yalnız onurlandıracağımı olduğunu açıkça ve yüksek sesle ağlama, dedi. Olaydan sonra, bir adam işkence, her türlü ihanet etti. O parmaklar, yangının vücudu yanmış canlı iletken, otlar ve diğer zehir çıkardı kırar. Tüm bunların yemek Victor asla Allah'a yalvarmaktan vazgeçip, cesaretle dayandı. Her şeye rağmen, hayatta kaldı.

Stefanidou denilen askerler, birinin eşi savaşçı için ayağa kalktı acısını yüceltti. O da bir Hristiyan oldu, ama gizlice. Stefanida Şam, birçok tanıdık simgesi, cennetten inen melekler görünce, o da Mesih'e inançlarından dolayı ayağa gerektiğini fark etti. cellatlar işkence genç bir kadın kurban gördü. Bunlar parçalar halinde vücudu parçalamak için, iki ağaç bağladılar. Bir kadının bacak eğik ağacın tepesine tutturulmuş ve ikinci diğer ve gitmelerine izin edilmiştir. ağaçlar yüksek gül, onlar iki bölüme Stefanidou parçaladı. tuzaktan serbest bırakıldı kuş gibi bir kadın, ruhu göğe sığındı. Tüm bunların ardından, cellatlar kafasını, Victor kesti. Yani, Stefanida ve Rab olan inançlarını kanıtladık, İsa için acı Aziz Corona, bütün mucizevi gücünü gösterdi.

değer

Simgesi "Stefanida Şam" barış ve huzur bulmak böylece kendini anlamak için bir kişi olarak kendini gerçekleştirme ve onunla konuşuyordu kişi yardımcı olur. Mümin simgesi, gelecekteki hayatı tanımlamak sonuna kadar dik hale getirmek için yardımcı olur. her Hıristiyan adalet için çok istekli olduğu için simgenin bir diğer özelliği hatta bazen ona bilinmeyen bir adam için ayağa, halkın maneviyat düzeyini belirleyen kişinin komşusu aşkıdır.

Mucizevi güç simgeleri

Bugün kutsal teveccühüyle için çeşitli istekleri ile ona dönerek birçok insan geliyor. Tüm soruyor hep simgesi bekliyor "Stefanida Şam." Ne bu mübarek yapar - Yukarıda ele alındı. Zihinsel bozuklukları, aynı zamanda fiziksel hastalıklardan sadece insanı kurtarır. Kutsal Yüz halkın iradesi, her iki dış düşmanları ile başa iç gücü bulmak için yardımcı olur ve iç şeytanlardan güçlendirir.

"Stefanida Şam" - her zaman, kendi ilke ve inançlarına sadık çeşitli yaşam durumlarında kurban anlamını anlamak onlara gerçek olamayacak kadar her Hıristiyan sağlayan bir simge.

hürmet

Victor ve Stefanida Şam Şam şehrinde Kasım 175 onbirinci günü öldürdü. Hala bu sayı ve kutsal şehitlerin hatırasını saymak. Bunlar, bazılarına göre Fano (İtalya) bulunmaktadır olabilir. O zamana kadar, bunlar Konstantinopolis yerleştirildi. o ibadet bir parçası olduğu için, aynı simge herhangi Ortodoks kilisesinde olabilir görüyoruz.

resimleme

Ortodoks Şehit Stefanida mavi tunik giymiş genç bir kadın, tasvir ikonografiye. tunik üzerine genellikle diz yakasına ve aşağı düğmeli uzun duvak kırmızı elbise giyiyor. Stefanida işkence ve ölüm üzerinde yaşamın zaferini - O putperestliği feragat ve kırmızı rengini sembolize eder. manto kenarları boyunca mavi kenarlıklı süslüdür. Mavi tunik şehidin gök saflığı, sonsuz barış sembolü sembolize eder. Büyük çoğunlukla yerleştirilen haç elinde.

Bir dua kadın zaten onu meleklerden üzerinde otorite bir işareti olarak başlarını örtmek için olduğu gibi Kutsal Şehit Stefanida simgesini, kapalı başını tasvir. Böylece kapalı kafa dua şehit kalmak için bir kanıtıdır, konumu mütevazı olmak. ilahi ışık, saflık, kutsallık ve sadeliği sembolize kafasını örtüyor Beyaz madde. Sadece erdemli ruhlar beyaz elbiseler bürünmüş oluyordu. ilahi zafer ışık ve nuruyla - başının üstünde Şehit halo görünür olur. Tanrı ile birleşmiş kişiyi dönüştürür.

"Stefanida Şam" - simge birçok Hristiyanların adalete inancın sembolü haline gelmiştir. Büyük saf ve akıllı, dürüst ve erdemli bulabilirsiniz. Bugüne kadar, kutsal yüz Stefanida hayatı ve üzerinde gitmek için sağa tarzlarını seçme, kendilerini bulmak için birçok kişi yardım etti.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.