Entelektüel gelişimiDin

Pühtitsa Manastırı - Baltık Devletleri'nde Ortodoksluğun merkezi

Estonyalı harika vizyon onur uzakta XVII yy çobanlar ise: Vinç adında bir dağın tepesinde, o Cennetin Kraliçesi oldu. vizyon kayboldu, aynı yerde, meşe yarık onlar eski yazı muhteşem bir simge buldum "Kutsal Bakire Meryem Varsayım." O zamandan beri, dağ aracı "Kutsal" tercüme ve bunun üzerine oldu sonunda bir manastır kurdu ki, Pühtitsa tanındı.

Ortodoks Kardeşlik Doğuşu

Doğumu Pühtitsa manastır Ievve Baltık Ortodoks Kardeşlerin (Modern Jõhvi) ayrılık kentinde 1887 yılında oluşturulan zorunluluğu hasıl. Bu örgütün kurulması geleneksel olarak Batılı kilise dine mensup bir, Baltık halklar arasında Ortodoks yayılmasında önemli bir adım olmuştur. Böyle iyi bir girişimin uygulanması Estland Prens S. B. Shahovskoy ve eşi valisi oynadığı en önemli rol, Elizabeth D. yeni tesis departmanı başkanı seçildi.

Manastır Pühtitsa kuruldu Daha önce, Kardeşlik yerel nüfus ve evsizler için barınak yaratılmasına tıbbi bakım sağlayan Ortodoks yetim kız eğitmek için geniş bir çaba başlattı. o din farkı gözetmeden, sadece kızlar değil, aynı zamanda da çocuklar eğitimli ile kısa sürede okulun üyelerinin çabaları, Ortodoks Kardeşlik açıldı. Büyük destek taahhüt İmparator Alexander III vardır. gerçek bir Hıristiyan olarak, böyle dindar işler uzak durun ve okullara önemli maddi kaynak ayırmak sipariş olamazdı.

kadın topluluğunun organizasyonu

Pühtitsa manastır diğer birçok Ortodoks manastırında aynı geleneğinde oluşturuldu. Her Kostroma dan 1888 yazında, manastırdan, bucak klinikte itaat geçmesi beş rahibeyi Jõhvi geldi gerçeği ile başladı. Epifani manastır abbess Maria onları buraya abbess gönderildi. Yakında başka bir beş yetim kız katıldı. Böylece Kardeşler tarafından yaptırılan şapel, ilahi hizmetlerini kutlamak için, küçük bir topluluk oluşmuştur.

Pühtitsa manastır varolma hakkına edinilen önce onun kurucuları çok çalışmak zorunda kaldı. onun yaratılış Açık karşıtları değildi, ama her adımda sakar bürokratik makinenin direncini aşmak zorunda kaldı. Kardeşlik Baltık Şubesi Başkanı Prenses Shahovskaya, Riga Arseny piskoposu mektubunda bu manastır o sığınak bulma yerde ibadet edecek, özellikle de Meryem Varsayım mucizevi simgesinin kaleci olabilir yarattı gösterdi.

başrahibeydi Varvara

Pühtitsa Dormition Manastırı, onu koymak için gerekli arazi yabancılaşma ile bağlı tüm formaliteleri ortadan kaldırmak üzere topluluk başarıyla Kutsal Dağ taşındı 1891, kuruldu. İlk Abbot, manastırın abbess bir nun Varvara (E.D. Blohina) olmuştur. seçim tesadüfi değildi. tam olarak rahibe dini münzevi çağrılabilir.

On yaşındayken manastırın duvarları ve o zamandan beri, kırk yılı aşkın Tanrı'nın hizmetine tüm gücünü ayırdı. İtaat klirosnom şan olması, o da, iğne sanatını bir tıbbi eğitim kursuna geçti iyice Kilise'nin çerçeve ve manastır yaşamının tüm özelliklerini biliyorlardı. Ama ana yetenek onun organizasyon becerileri oldu.

Anne Varvara, Rus-Türk Savaşı sırasında, önce yaşamış Kostroma manastır tahliye hastane konuşlanmış edildi ve gelecekteki abbess hasta ve yaralı bakımı içinde deneyim zenginliği elde etmek için fırsat vardı. Bu manastır hastanede çalışmayı organize etmek ve onu eczane ile oluşturmak için ona yardım etti. Kutsal Dağı Onun liderliğinde ve bir yetimhaneye aktarıldı. Ama ana görevi toplumunun tam dini yaşamın temellerini yaratmaktı.

Manastırın açılması

1892 yılında Kararı temelinde Kutsal Meclisi, Pühtitsa Manastırı resmi statüsü elde ve annesi abbess Varvara abbess rütbesine yükselmiş oldu. Manastırın tüzüğünün gelişmede sıra dışı şiddeti için kayda değer antik Ortodoks manastır iç kuralları, temel olarak alınmıştır. Tüm dünyevi şeyler dikkat dağıtıcı hemşireler arasından hizmet Tanrısı ve doyurucu onların itaat, şiddetle reddeder. Bu kemer sıkma ve manevi riyazet manastır atmosferde ilk gün oluşturmaya yardımcı olmuştur.

Rus cemaat yeni anne Superior eserlerini takdir. biçimde dağıtmak için zafer nedeniyle manastır zenginlerin bağış almaya başladı. Şahsen, imparator bir hediyeyi zengin vestments gönderdi. Buna ek olarak, çeşitli hamileri düzenli dini kitaplar, lambalar, sunak haç, gümüş kaplar ve daha aldı.

En ünlü blagoustroiteley manastırın biri büyük vaiz ve Keramet başpapaz Ioann Kronshtadtsky oldu. O çok önemli mali destek sağlamaktadır ve St. Petersburg yeni rahibeler Kutsal Dağı gönderildi. Babasının özellikle Kutsal Bakire Meryem Varsayım kutlama, John geldiğinde, manastır on binden fazla hacı için bir araya geldi.

Manastırın hayatında yirminci yüzyılın

1900 yılında St. Petersburg, Havana, kasabalı Ivanov evde çiftlik Pühtitsa manastırı kurulmuştur. Bir yıl sonra, düzeltme yapıldıktan sonra, bir çan kulesi ile geçici kilise takdis edildi ve 1903 yılında mimar V. N. Bobrovu atandı taslak olan yeni bir tapınak, koydu. Bu oldukça etkileyici bir binada, üzerinde zemin kat hangi yerleştirdiği cep iken ikinci - kilise ve çan kulesi. Için, Ekim Devrimi'nden sonra avlu kapatıldı ve bina ev ihtiyaçları için yeniden inşa edildi.

yirmili ve otuzlu Pühtitsa Manastırı bağımsız Estonya topraklarında bulunan bu yana, Rus manastırların çoğunun durumuyla bitmişti. O hareket etmeye devam etti ve ona dini hayat kesintiye uğramayacaktır. Ve İkinci Dünya Savaşı sonunda, Rab kapatılması onu kurtardı. Zaten bugün iki yeni manastır manastırı oluşturulan - Moskova Kogalym kentinde, Aziz Nikolaos Kilisesi çan zilleri içinde.

bugün

Şu anda, manastır üzerine Kutsal Dağı sahiptir yüz yirmi rahibe. Bunlardan ve yaşamlarının bu büyük etkinlik için hazırlanıyor birçoğu yeminini ve acemiler aldı rahibeler arasında. onun abbess abbess Filareta (Kalachev) mesken öncülüğünde, önceki yıllarda olduğu gibi, geniş hayırsever faaliyetler yürütmektedir. Ülke genelinde ve yurtdışında tanınmış koro Pühtitsa manastır. Ortodoks kayıtlarıyla CD'ler büyük sürümlerinde onun tarafından dışarı gerçekleştirilen ve büyük başarı ve iman ve sadece fanlar ve koro sanat severler keyfini ilahiler.

Similar articles

 

 

 

 

Trending Now

 

 

 

 

Newest

Copyright © 2018 unansea.com. Theme powered by WordPress.